Skocz do zawartości

Sybiracy


Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo szlachetne dbanie o ludzi którzy wiele podłości przeszli z rąk prześladowców na Syberii.Tylko moi dziadkowie prosili o sprostowanie w kwestii ,że nie wszyscy sybiracy z Ińska to sybiracy a niektórzy zostali ominięci choć stamtąd wrócili i się tu osiedlili.Pani Małgosiu może więcej dokładności? A może to historyczka Furman tworzy historię w gminie?Moi dziadkowie w każdym razie są obruszeni.A przecież wszyscy się znają i widzą kto i kiedy.Furmany i Czerwonki cały czas tworzyli historię pod Zimnickiego a teraz pod Racinowskiego.Żenada

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę ,że obie tworzące i piszące o "sybirakach" niewiele wiedzą. Sybirakami stali się ludzie nie wiedzący nic o wywózkach. A prawdziwych "Sybiraków" w ogóle nie ujęto. Myślę ,że to jest taka nowa forma "tworzenia" zasłużonych, podobnie jak działaczy solidarności. Przechodzili ulicą , kiedy były strajki, no i automatycznie stali się "aktywnymi" działaczami solidarności. Każda metoda dobra, byle prowadziła do uzyskania dodatkowych świadczeń. A swoją drogą co te młode, mające zielone pojęcie o historii pierwszych mieszkańców tej gminy mogą naprawdę wiedzieć. Jeżeli ich ojcowie przyjechali tutaj w latach 50 i 60. Wstyd, że nawet w takiej małej pipidówce jak Ińsko "historia" zostaje zakłamywana. Jak wówczas się dziwić kombinatorom ze szczytu władzy, którzy za miano "działacza solidarności" są gotowi na wszystko.Pani Furman powinna powtórzyć swoje studia z zakresu historii. A p.Piątkowska jak najszybciej sprostować swój ewidentny błąd i przeprosić oficjalnie rodziny, które były tutaj i pierwsze i na pewno po syberyjskiej tułaczce. Szanowne Panie nauczycielki , nie przystoi będąc pedagogiem zakłamywać dawną rzeczywistość. Co o Was pomyślą ludzie (rodziny) tych prawdziwych sybiraków. Wstyd.

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy się znamy i wiemy kogo zabrakło.Tylko nikt nie poda nazwisk .Byli na Syberii od 1940 do 1946.Takie coś chyba nie znika?Moim zdaniem to tylko niedopatrzenie a nie złośliwość albo świadome.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 rok później...

Piszesz o tym,jakby z pogardą("zasłużone" nazwiska). Wystarczy przyjść na spotkanie,a o wielu osobach dowiesz się "z pierwszej reki". Na tym forum nikt nikt przedstawi nazwisk tych osób przez szacunek dla nich samych,aby podobni tobie osobami tymi nie pogardzali.

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego od razu węszysz podstęp? Nie wszyscy będą mogli być w tym terminie ale większość chciałaby znać właśnie te "zasłużone" dla polskości nazwiska.Co w tym dziwnego lub niezrozumiałego.Przecież Ci ludzie przeżyli tam gehennę . Wstyd mi,że takie podstawowe rzeczy stanowią próbkę szukania złego.Takie listy powinny być wręcz czczone i pokazywane wraz z kierunkami tras jakie musieli przebywać w swojej tułaczce.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, Ci ludzie zasługują na więcej niż swoją drogą KOMEDIA nie mająca tak naprawdę wiele wspólnego ze znojem jaki przeszli.Z bardziej błahych powodów organizuje się ińskie hurały, a tutaj KOMEDIA.To brak szacunku dla tych ludzi.

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt nie powinniśmy używać tematu Sybiraków do jak to napisała historyczka węszenia. Oddajmy im hołd, który słusznie im się należy. Moja babcia była wywieziona na sybir więc wiem z jej opowiadań co tam ludzie przeżyli. Nie podoba mi się tylko to, że mimo iż proponowałem pomoc w załatwieniu filmu Niepokonani, opowiadający prawdziwą historię puszcza się film "Sami Swoi" pod pretekstem filmu edukacyjnego. No ludzie ktoś chyba tu oszalał. Komedie Chęcińskiego to można obejrzeć w telewizji kilka razy w roku. Jeżeli organizuje się imprezę tematyczną nic nie powinno odbiegać od danego tematu. Wydaje mi się, że Ińskie imprezy są zbyt monotonne i słabo urozmaicane. Rok w rok to samo. Na kulturze nie powinno się zbytnio oszczędzać

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie mi co taki Terebecki czy Racinowski mogą wiedzieć o Sybirakach? O Ukrainie to na pewno tak. Mając takie poczucie humoru można by rzec ktoś powinien im podpowiadać. Przecież wykształcenie historyczne ma Pan Paluch! Chyba ,że kończył "inaczej".Masz Michał rację nawet z poważnych spraw zrobią cyrk.

Odnośnik do odpowiedzi

http://bip.alfatv.pl/pliki/insko/File/K ... kowski.pdf

Za takie pieniądze taki baran robi takie prymitywne imprezy.Szacunku dla starszych pokoleń przecież trzeba się nauczyć najpierw samemu a dopiero potem uczyć innych. Taki komediant który z PGR-kiego elektryka i podwładnego kierownika Racinowskiego zrobił się nauczyciel od wszystkiego i dyrektor podległy burmistrzowi Racinowskiemu. Co za paranoja icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Zarobek to jedno bo na to wpływu nikt nie ma. Najgorsze jest to, że cierpi nic dziwnego, że dzieciaki nie wiedzą z którego roku jest konstytucja (obecna) albo kiedy miały miejsce ważne powstania. Nasze dzieci uczą się o więcej o starożytności niż o tym co się obecnie dzieje. Współczesna historia jest w dużym stopniu marginalizowana. To tyczy się najbardziej okresu od pierwszej wojny do czasów nowożytnych. Według mnie to jest efekt tego, że czerwoni wcale nie ustąpili miejsca demokratom. Zobaczcie ile teraz oświadczeń lustracyjnych jest weryfikowanych i co z tego wychodzi. U nas nie jest inaczej.Pozdrawiam rozmówców.

Odnośnik do odpowiedzi
woda sodowa

Są historycy którzy zakłamują tamte czasy sama miałam taką panią. Jak jej na lekcji powiedziałam co przeszli moi dziadkowie to mnie z lekcji wyrzuciła. Sprawa Smoleńska, Miednoje, Charków to tuż tuż za granicą a o Syberii i łagrach to nie wiele z nas może mieć prawdziwe relacje. Szkoda bo Ci którzy to przeżyli z trudem i dziś o tym mówią. A Czubkowski z tego Świebodzina przywlókł się w walizce jak to w komunie było bo rodzice wielcy państwo byli za komuny i synka trzeba było gdzieś wcisnąć. Taki pajac z niego ta funkcja go przerosła a i wiedzy brak.

Odnośnik do odpowiedzi

Film"Sami swoi" jest komedią o mentalności polaków a nie o Ludziach Syberii. Ale Czubek ma poczucie humoru tylko współczuć głupoty. Ale przecież sam tego nie wymyślił , miał pomagierki do tego. Nauczycielki choćby historii a nawet języka polskiego???? Co wy teraz w tej szkole robicie? Bierzecie po 120 tys. rocznie ,trzy sroki za ogon trzymacie i jedno wielkie gówno z tego. Bez urazy dla Sybiraków.

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie co ma do cholery wspólnego szkoła z ośrodkiem kultury? Szkoła ma uczyć dzieci a ośrodek kultury to miejsce kultury dla wszystkich mieszkańców. Ale lepiej nie dać wyrwać sobie nic z garści. lepiej jeden swój nawet jak babole strzela niż inny mądry co może podnieść poziom intelektualny i wypromować Ińsko na szerszym forum. Racinowski tylko niweczy od dawna zbierane profity dla naszego miasta. To miasto powinno kwitnąć imprezami mając takie walory naturalne.E tam szkoda słów......................................

Odnośnik do odpowiedzi
Zmiana dyrektora to jedno ale moim zdaniem powinno się jeszcze rozdzielić szkołę z ośrodkiem kultury.[/quote

Połączenie ośrodka kultury i biblioteki ze szkołą za burmistrza Zimnickiego było nieprawne,a więc złamano prawo.Kolejne władze po dziś dzień nie zrobiły nic,by instytucje kultury funkcjonowały zgodnie z prawem.

Odnośnik do odpowiedzi
Zmiana dyrektora to jedno ale moim zdaniem powinno się jeszcze rozdzielić szkołę z ośrodkiem kultury.[/quote

Połączenie ośrodka kultury i biblioteki ze szkołą za burmistrza Zimnickiego było nieprawne,a więc złamano prawo.Kolejne władze po dziś dzień nie zrobiły nic,by instytucje kultury funkcjonowały zgodnie z prawem.

No to powiedz mi niemcu co ty takiego możesz na ten temat wiedzieć. Hmm? Skoro niezgodnie z prawem to czemu nic nie robisz idioto? Spierd**** do siebie na drugą stronę odry.

Odnośnik do odpowiedzi

Kłótnie z organizatorami Ińskiego Lata Filmowego też zaczął Zimnicki. To on można powiedzieć wygonił ILF z Ińska. Teresa potem robiła wszystko, żeby dogadywać się z organizatorami ale oni już na dobre zagnieździli się w Nowogardzie. Do nas teraz zjeżdżają ochłapy bo nasza gmina ciągle burczy na ludzi kultury przez duże."K". Racinowski uważa , ze jak da parę groszy na imprezę to może stawiać warunki i się puszyć jakby wszystkie rozumy pozjadał. Za każdym razem jednak zachowuje się jak prostak i wstyd się przyznać, ze to nasz burmistrz zresztą Paluch z tymi tłustymi włosami nie lepszy. Panowie zostawcie kulturę ludziom kultury. Nie umiecie rządzić wiemy ale mecenasami kultury na pewno nie zostaniecie. Po Zimnickim tylko zgliszcza!

Odnośnik do odpowiedzi
Zmiana dyrektora to jedno ale moim zdaniem powinno się jeszcze rozdzielić szkołę z ośrodkiem kultury.[/quote

Połączenie ośrodka kultury i biblioteki ze szkołą za burmistrza Zimnickiego było nieprawne,a więc złamano prawo.Kolejne władze po dziś dzień nie zrobiły nic,by instytucje kultury funkcjonowały zgodnie z prawem.

No to powiedz mi niemcu co ty takiego możesz na ten temat wiedzieć. Hmm? Skoro niezgodnie z prawem to czemu nic nie robisz idioto? Spierd**** do siebie na drugą stronę odry.

"Gość" bez przesady nie posądzaj niemca o taką wiedzę! To napisał znawca kultury! Pomyśl kto może się tak bronić przed oskarżeniami ? Może nasz przewodniczący? Może Kościelny a może sam Racinowski? W każdy razie ci co uwielbiają 'ukraińskie lato filmowe w Ińsku". Domyśl się sam.

Odnośnik do odpowiedzi

O jakiej kulturze my tu mówimy. Dobrze przedmówca napisał. Niech tym się zajmują tacy ludzie, którzy się znają na swoim fachu. A nie wszystko się robi w "rodzinie". Wszystkie rzeczy robi się jakby w gronie firm własnych. Dlatego u nas taka patologia się rozwija. Dają kilka dni na przetargi i z góry wiadomo kto ma wygrać. Zobaczymy co w tym roku wymyślą na Ińskie Lato Filmowe. Tylko pamiętajcie żeby skosić trawę i posprzątać syf.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli jeszcze ktoś będzie chciał do Ińska przyjechać! Bo z tego co mi wiadomo to ludzie z ILF nie chcą z naszą władzą mieć nic wspólnego! Zresztą ja się nie dziwię. Bo kto normalny chce mieć do czynienia z prostakiem który nie potrafi się wypowiedzieć. Czego się ten człowiek nie czepi to wszystko schrzani.

Odnośnik do odpowiedzi
doprawdy fakt

Prezes

Regionalnej Izby Obrachunkowej

w Szczecinie

Szczecin, dnia 28 maja 2008 r.

WK-0913-854/10/K/2008

Szanowny Pan

Andrzej Racinowski

Burmistrz Ińska

Uprzejmie informuję Pana Burmistrza, że Regionalna Izba Obrachunkowa

w Szczecinie na podstawie art. 5 ustawy z dnia 7 października 1992 r.

o regionalnych izbach obrachunkowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 55, poz. 577

z późn. zm.) przeprowadziła w terminie od 1 lutego 2008 r. do 18 kwietnia

2008 r. kontrolę kompleksową gospodarki finansowej Gminy Ińsko za lata

2004-2007 r.

Protokół kontroli został przekazany Panu w dniu 18 kwietnia 2008 r.

Z ustaleń zawartych w protokole kontroli wynika, że w okresie objętym

kontrolą miały miejsce następujące nieprawidłowości i uchybienia:

I. W zakresie spraw organizacyjnych

1. Biblioteka Publiczna w Ińsku z dniem 1 kwietnia 1994 r. została włączona

do struktur organizacyjnych jednostki budżetowej pn. „Centrum

Oświatowo-Kulturalne w Ińsku†i nie prowadziła samodzielnej gospodarki

finansowej w ramach posiadanych środków, nie została przekształcona w

instytucję kultury oraz nie wpisano jej do rejestru instytucji kultury, czym

naruszono przepisy art. 9 ust. 3 w związku z art. 14 ust. 1, art. 27 i art. 28

ust. 1, ust. 2 i ust. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu

i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2001 r. Nr 13, poz. 123

z późn. zm.) oraz art. 13 ust. 7 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach

(Dz. U. Nr 85, poz. 539, Nr 106, poz. 668, z 2001 r. Nr 129, poz. 1440,

z 2002 r. Nr 113, poz. 984, z 2004 r. Nr 238, poz. 2390, z 2006 r. Nr 220,

poz. 1600) wprowadzony z dniem 31 grudnia 2001 r. art. 1 pkt 2 ustawy z

dnia 27 lipca 2001 r. o zmianie ustawy o bibliotekach - Dz. U. z 2001 r. Nr

129, poz. 1440), za co odpowiedzialność ponosi Burmistrz – str. 4 i 5

protokołu kontroli.

I morda w kubeł Gość

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...