Skocz do zawartości

Brak szacunku dla sybiraków


Rekomendowane odpowiedzi

Szafran nikogo nie obraził, a już na pewno nie Sybiraków http://rzeszow.tvp.p...wieckich-lagrow

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. To jest właśnie namacalny dowód na to, że o sybirakach się zapomina. Powtarzam, to nie był wyjazd na wakacje, mamy piękny język, którym można oddać przynajmniej w ułamku skalę tej tragedii a jednak są jeszcze ci, którzy nie zastanowią się nawet na chwilę czy dobranie takich a nie innych słów jest właściwy. Niewątpliwie to smutny dzień dla Sybiraków. Przyszłość nie wygląda dobrze jeżeli tak Polacy o Polakach piszą.

Odnośnik do odpowiedzi

Szafran użył powszechnie używanej nazwy "wywózka" i nikogo nie obraził, ciekawe, czy autor tego tematu zdobędzie się na odrobinę przyzwoitości i go przeprosi?

A w rocznicę wyzwolenia Oświęcimia i Brzezinki napisał, że to polskie obozy koncentracyjne? Nie p******, autor tematu ma racje to była tragedia a tragedia zasługuje na takie a nie inne nazewnictwo. Fakt, że Ciebie to nie rusza to dowód na prymitywny sposób komunikacji wśród polaków. Zacznijcie czytać książki bo skończycie jak te dziennikarskie szmatławce.

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej to nie była "wycieczka na pewną śmierć" skoro Sybirak przeżył !!

Tylko ignorant,cham i krętacz mógł napisać takie beznadziejne stwierdzenie,odnoszące się do Sybiraków. To prawda ,że pod Sybiraków podłączyło się wielu cwaniaków byle dostać jakiś ochłap w postaci dodatku.Nie zmienia to jednak faktu,że mieszkało tutaj wielu Sybiraków.Większość z nich nie żyje.Nie mogą się bronić a wszelkiego rodzaju debile o samorządowych ciągotkach próbują nabijać się z ich niedoli.

Lepiej już zajmijcie się aktualnym problemem jakim jest bandycka Ukraina i wciąganie w jej problemy Polaków. Poczytajcie sobie bałwany posty a będziecie wiedzieć,że stanowisko tzw.władzy nie jest równoznaczne ze zdaniem narodu polskiego. Jeszcze lepiej jeżeli przestaniecie wypowiadać się w imieniu mieszkańców.Bo istniejące w tej gminie kliki nie stanowią reprezentacji ogółu mieszkańców.Co najwyżej tylko koterii z ryjem przy korycie od 9 lat.Gmina nic nie zrobiła dla ogółu społeczności.Bazuje na nowym , a właściwie starym układzie.

Odnośnik do odpowiedzi

Do Gość: Co do minie sybirak to się nie martw zawsze jestem w śród nich i pamietam o tych którzy odeszli,najgorsze jest to że ich dzieci i prawnuki zapominają.Ty na pewno pamietasz bo twoja babcia była wywieziona wiem to.

Cieszę się, że chociaż nieliczni mają zapał i chęci. Ale tak jak powiedziałeś najważniejsze jest to żeby właśnie te dzieci i prawnuki mogły żywą historię przekazywać następnym pokoleniom. Moją siostrę deportowano, nie babcie.

Odnośnik do odpowiedzi

"Dzień 10 lutego to rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na Syberię."

Panie radny to nie była wycieczka tylko wysyłanie polaków na pewną śmierć. Zmień Pan to na "10 lutego to rocznica pierwszego masowego wywozu Polaków na Syberię." bo w pale się nie mieści, że taki ubogi zasób słowny Pan masz. A najlepiej nie pisz Pan już w ogóle o takich zdarzeniach bo nie wiem czy jest Pan ignorantem czy po prostu idiotą.

Żaden "Sybirak" tu nie pisze.Tytuł poprawny,ale niestety nie wiem,na jakiej stronie ten artykuł jest zamieszczony.Czy mi ktoś podpowie?

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście że sybirak tu nie pisze ale jego wnuk który nigdy na syberi nie był.

A co to niby zmienia? On pisze bo może i chce. Ty zapaliłeś chociaż znicz czy zapomniałeś? Ale ludzie są pojebani, jak inni coś robią to zamiast zaangażować się to wolą się przypieprzać jak im coś nie pasuje. Sybirak nie przejmuj się są ludzie, którzy nigdy nie zrozumieją tragedii wywiezionych.

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchaj PSUBRATY.Wiesz że jesteś cepem i młotem robiony,juz wine zganiasz gdzie inndziej bolszewiku jeden ,nie wiem czy wiesz ile ludzi z tamtąd tez wywieziono i tu także wylądowalo.Rozumię ze to twoim wójem był stalin.Mogę ci napisać kto był z tych ludzi w sierocincach pod nadzorem tego wója,nikt o nich nie mówi.Bolszewik jesteś.

Odnośnik do odpowiedzi

komu ty to mówisz? brakowało ci tam wieży?

Nie ale dziwnym sposobem tylko liwaka szafran wyszczególnił a to jest już pokazuje jak z niego populista i dziad. SZAFRAN NIE POTRAFISZ NAWET TEJ UROCZYSTOŚCI USZANOWAĆ. SPIERDALAJ Z TĄ KAMERKĄ BO NASTĘPNYM RAZEM W DUPĘ CI JĄ WSADZE.

Odnośnik do odpowiedzi

"Dzień 10 lutego to rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na Syberię."

Panie radny to nie była wycieczka tylko wysyłanie polaków na pewną śmierć. Zmień Pan to na "10 lutego to rocznica pierwszego masowego wywozu Polaków na Syberię." bo w pale się nie mieści, że taki ubogi zasób słowny Pan masz. A najlepiej nie pisz Pan już w ogóle o takich zdarzeniach bo nie wiem czy jest Pan ignorantem czy po prostu idiotą.

Pytam ...do czego to się odnosi!... zakładając stronę trzeba nawiązać do historii! a nie do pana radnego! taki sposób i brak szacunku ze strony "sybiraka"który tylko tak się podpisał nie mając pojęcia o czym chce pisać ! Batalia o upokorzenie tych ,którzy przeżyli koszmar tamtego czasu rozpoczęta ! , tylko czemu ma to służyć ?Ten kto podjął ten temat do dyskusji chyba postradał zmysły! w niektórych wątkach w sprawie Ukraińców pomylił akcję wisła z deportacją sybiraków ! Choć faktem jest rocznica wywózki POLAKÓW! 10 lutego.... to dzień SYBIRAKA ustanowiony przez SEJM RP obchodzony jest 17 wrzesnia każdego roku i wtedy należy oddać cześć tym jeszcze żyjącym...? tamtego okresu .W naszym Ińsku najmłodszy Sybirak 27 stycznia tego roku skończył 73 lata a najstarszy ? ... była akademia i na pewno ktoś wspomniał tego bohatera ... Tak czy inaczej nich każdy kto nie ma pojęcia o tamtej tragedii niech stuli pysk .... a żaden żyjący SYBIRAK nie pisze na CAFFE
Odnośnik do odpowiedzi
?dalszy ciąg

Pytam ...do czego to się odnosi!... zakładając stronę trzeba nawiązać do historii! a nie do pana radnego! taki sposób i brak szacunku ze strony "sybiraka"który tylko tak się podpisał nie mając pojęcia o czym chce pisać ! Batalia o upokorzenie tych ,którzy przeżyli koszmar tamtego czasu rozpoczęta ! , tylko czemu ma to służyć ?Ten kto podjął ten temat do dyskusji chyba postradał zmysły! w niektórych wątkach w sprawie Ukraińców pomylił akcję wisła z deportacją sybiraków ! Choć faktem jest rocznica wywózki POLAKÓW! 10 lutego.... to dzień SYBIRAKA ustanowiony przez SEJM RP obchodzony jest 17 wrzesnia każdego roku i wtedy należy oddać cześć tym jeszcze żyjącym...? tamtego okresu .W naszym Ińsku najmłodszy Sybirak 27 stycznia tego roku skończył 73 lata a najstarszy ? ... była akademia i na pewno ktoś wspomniał tego bohatera ... Tak czy inaczej nich każdy kto nie ma pojęcia o tamtej tragedii niech stuli pysk .... a żaden żyjący SYBIRAK nie pisze na CAFFE

BA!!!1 jaki fajny wpis!....Ja wiem .... patrząc na wszystkich ....bezdomnych ...chorych .... otępiałych .. bezradnych zapytam wprost ! kto a= zwas radnych wie jak zyje TADEUSZ TROJAK- SYBIRAK kogo obchodzi że nie ma Go na spotkaniu wspomnieniowym ....czy przyszło komuś do głowy by GO odwiedzić! zobacz mopsie ale jutro ... kiedyś był to super podatnik.... super Ojciec ,....itp To nie jest przypadek ....tak żyje wielu
Odnośnik do odpowiedzi

BA!!!1 jaki fajny wpis!....Ja wiem .... patrząc na wszystkich ....bezdomnych ...chorych .... otępiałych .. bezradnych zapytam wprost ! kto a= zwas radnych wie jak zyje TADEUSZ TROJAK- SYBIRAK kogo obchodzi że nie ma Go na spotkaniu wspomnieniowym ....czy przyszło komuś do głowy by GO odwiedzić! zobacz mopsie ale jutro ... kiedyś był to super podatnik.... super Ojciec ,....itp To nie jest przypadek ....tak żyje wielu

Pan przewodniczący ma wiele do zrobienia
Odnośnik do odpowiedzi

BA!!!1 jaki fajny wpis!....Ja wiem .... patrząc na wszystkich ....bezdomnych ...chorych .... otępiałych .. bezradnych zapytam wprost ! kto a= zwas radnych wie jak zyje TADEUSZ TROJAK- SYBIRAK kogo obchodzi że nie ma Go na spotkaniu wspomnieniowym ....czy przyszło komuś do głowy by GO odwiedzić! zobacz mopsie ale jutro ... kiedyś był to super podatnik.... super Ojciec ,....itp To nie jest przypadek ....tak żyje wielu

Jeszcze oprócz Pana Trojaka jest kilka osób w naszej gminie,którzy nie otrzymali i nie otrzymują "dodatku sybirackiego".Czas najwyższy to zmienić,by tę niesprawiedliwość naprawić angażując prawnika przy naszym urzędzie.Im prędzej,tym lepiej.

Odnośnik do odpowiedzi

Szafran przez całą kadencję musiał znosić dogryzanie od IFS na sesjach więc teraz musi się przyzwyczaić do tego, że sytuacja się zmieniła i nikt nie będzie na niego wjeżdżał jak do tej pory. Tutaj na forum na pewno jest to sprawka działoszewskiej i jej popleczników. Co do tego jego wpisu na fejsie to jest to wpis niefortunny. Na pewno nie miał nic złego na myśli bo kto oglądał sesja widział, że on jest prostym człowiekiem może nie zdawał sobie sprawy z tego, że jedno słowo robi taką różnicę. W każdym razie nie robiłbym z tego takiej afery bo myślę, że intencje były dobre. Kto inny o tym wydarzeniu napisał dzisiaj oprócz niego na portalu, była gdzieś informacja o tym? Ja niczego nie widziałem więc cieszę się, że chociaż on o tym pamiętał. Dla młodszego pokolenia mało to znaczy ale jak przeczytają to chociaż, coś, zapamiętają.

SZOK
Odnośnik do odpowiedzi

Co ich obchodzi ma dużą emeryturę po pomoc nie chodzi i myślę że nawet go nie znają

Emerytura nie ma tu nic do rzeczy. Dodatek jest formą rekompensaty za utraconą młodość i zdrowie. Obligatoryjnie przysługuje wszystkim "sybirakom".

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze oprócz Pana Trojaka jest kilka osób w naszej gminie,którzy nie otrzymali i nie otrzymują "dodatku sybirackiego".Czas najwyższy to zmienić,by tę niesprawiedliwość naprawić angażując prawnika przy naszym urzędzie.Im prędzej,tym lepiej.

Powiedz co to jest dodatek!...Gdzie rodzina zabiera jemu podstawę egzystencji.... dodatki całą emeryturę pozostawijąc jego dochody do swojej dyspozycji a ON SAM bezradny ....sprawdzaj jego kartę u lekarza.... zobacz jak ON żyje i potem powiedz o historii sybiraka ....jeśli posłuchasz ON powie DUŻO na temat a ty nie będziesz zmyślał
Odnośnik do odpowiedzi

Co ich obchodzi ma dużą emeryturę po pomoc nie chodzi i myślę że nawet go nie znają

TY myślisz że p. T jest nieznajomy kiedyś był to wspaniały... mąż ...ojciec ...teraz dziadek i na końcu bez radny ...chory wspaniały sybirak z dużej litery
Odnośnik do odpowiedzi

PO pomoc tacy ludzie nie idą! choćby głodem przymierali ...umierająca kubacka też była NIKIM ale wyła nieludzkim głosem

`-*

Tak to prawda ...ludzie którzy przeżyli pekło !.. ruskich łagrow- wogóle zaraz po wojnie nie mogli nawet szeptem mowić o swoim cierpieniu tak było do obalenia KOMUNY 4 czerwca o czym najgłośniej w TVP powiedziala Joanna szczepkowska! W tamtym czasie historia zyskala nowy wymiar..... tak nam się zdawało. ...ale Zydzi dostali ... ......Niemcy wypłacili ...Ruskie zataili i to działo się na oczach moich rodziców ! wtedy nie było mowy o odszkodowaniu wojennym jak bardzo było nam wstyd kiedy nasza Ojczyzna powiedziała że to nasi "przyjaciele " wyzwoliciele" ! a my mieliśmy inne zdanie ... kto mógł nam hamować nasze myśli ...najgorsze było to że nasze dzieci były tak różne po powrocie z Syberii ! bajką był s[okój i niebieskie niebo w głębi miasta spokojne morze bo tak wtedy dzieci widziały to wielkie jezioro.... i te ruiny i zabawa w wojnę wtedy nie było Ukraińców , Sybiraków i ludności napływowej w wyniku tej wielkiej repatriacji Wszyscy w tej biedzie stanowiliśmy jedno! pamiętam ten czas że mieliśmy jeden kościól... dzieliliśmy sie mlekiem udojonym z naszych krów .. piekliśmy razem chleb ... nasza ulica była boiskiem... nasza babcia ciągle powtarzala szanuj chleb i pamiętam ....

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...