Skocz do zawartości

TEREBECKI MUJ IDOL


Wyrocznia

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Gosc napisał:

I Ty śmiesz pisać o Wielkim Tygodniu , zaczynając od zbydlęcenia i wymyślania komuś od "cwelów"?

Jesteś jedną wielką porażką a przy tym tylko siejesz zamęt.

A tak .....bo tak jest.........wiesz kim jesteście? Prawda boli skoro taki bogobojny jesteś to dam Ci definicję żebyś dobrze zapamiętał jak was widza mieszkańcy......raz a po polsku skoro się domagasz..............To jest właśnie Ińsko Razem!

"Cwel, cwer, poszkodowany – obraźliwe pojęcie używane w gwarze więziennej, degradujące określenie osoby zmuszanej w więzieniach do odbywania stosunków seksualnych z innymi współwięźniami.

Pierwotnie słowo to oznaczało osobę przecweloną - zgwałconą i wykluczoną z kategorii git-ludzi (grypsujących). Dotyczyło także biernego homoseksualisty (cwel z wolności) oraz więźnia, który nie przestrzegał kodeksu grypsery (m.in. dotykał członka innego więźnia czy sedesu). Oprócz słowa cwel osoba taka jest również określana jako: parówa, c****, padalec, rura, dupka, k****, druciara, pipka. Cwelom też często nadawane są imiona kobiece[1].

Cwele znajdują się najniżej w hierarchii więziennej. Niedopuszczalna jest przyjaźń czy współpraca między cwelem a innym osadzonym. Na cwelu można rozładować nagromadzone emocje czy agresję, co przyjmowane jest przez więźniów ze zrozumieniem i akceptacją. Dlatego też występuje tendencja do wytypowania wśród grupy osadzonych cwela. Cechy takie jak homoseksualizm czy zgwałcenie przypisywane są im przez współwięźniów i nie zawsze oznaczają stan faktyczny[2]. Cwelem lub frajerem zostaje również więzień, który nie chce być identyfikowany z żadną grupą podkultury więziennej[3] lub współpracuje z administracją więzienną.

Więźniowie, którzy nie są git-ludźmi, są zazwyczaj frajerami. Cwele stanowią 1-2% społeczności[4]."

 

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Ma rację napisał:

Włażenie bez masła w d*** żwirowni to niby co to jest? Olo ma rację! 

Nie umiesz czytać wypowiedzi Olo ze zrozumieniem ? Przecież to jest najwierniejszy giermek Grzesiaka. On skacze z radości i zaciera łapy na każdą decyzję korzystną dla SKSM. Dla zmyłki udaje krytyka Liwaka a w duchu sprzyja powstaniu żwirowni. Trzeba uważnie go czytać ! 

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, gosc napisał:

Nie umiesz czytać wypowiedzi Olo ze zrozumieniem ? Przecież to jest najwierniejszy giermek Grzesiaka. On skacze z radości i zaciera łapy na każdą decyzję korzystną dla SKSM. Dla zmyłki udaje krytyka Liwaka a w duchu sprzyja powstaniu żwirowni. Trzeba uważnie go czytać ! 

Co ty dyrdymały piszesz. Kto podpisuje pisma Olo czy Liwak? Nie snuj teorii które sa sprzeczne z logiką i prawdą. Liwak pisał odwołania i on spotykał się w gminie z Grzesiakiem i to nie jeden nie dwa razy a kilkanaście. On obrał taką a nie inną procedurę i ponosi ze wszech miar odpowiedzialność. Pytam ciebie czy wiesz kto rządzi w gminie?! Bo chyba nawet tego nie wiesz. Gminą rządzi niejaki polonista Jacek Liwak zastępcą jest niejaki politolog Michał Kupczyński przewodniczącym jest niejaki górnik Włodzimierz Szafran. wszyscy trzej z jednej paczki i jednego stowarzyszenia ITP. Tak bardzo spełniali obietnice wyborcze że nie będzie żwirowni że doprowadzili do jej powstania. Większej ironii losu nie widziałem. 

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, gość napisał:

Olo zapomniałeś o Przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego gdzie twierdził że ma wszędzie układy o Panu Zbyszku Mazurku.

A tak ...przepraszam....Mazurek czyli "rajca" dziesiątki razy mnie tu pouczał i gnoił że w sprawie żwirowni ja tu sieję wrogą propagandę.....a żwirownia nigdy nie powstanie póki Ińsko Razem rządzi.......otóż to - to słuszna uwaga!!!! Co teraz panie "rajco" i panie "wiem" i reszta władzy która tu wiem że pisze........CO DALEJ!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Olo napisał:

A tak ...przepraszam....Mazurek czyli "rajca" dziesiątki razy mnie tu pouczał i gnoił że w sprawie żwirowni ja tu sieję wrogą propagandę.....a żwirownia nigdy nie powstanie póki Ińsko Razem rządzi.......otóż to - to słuszna uwaga!!!! Co teraz panie "rajco" i panie "wiem" i reszta władzy która tu wiem że pisze........CO DALEJ!!!!

Siedź cicho i nie trzaskaj dziobem, chyba że już fedrują pod Ciemnikiem. Może coś umknęło mojej uwadze bo dawno z tamtej strony Gminy nie byłem !!

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, gamoń napisał:

Siedź cicho i nie trzaskaj dziobem, chyba że już fedrują pod Ciemnikiem. Może coś umknęło mojej uwadze bo dawno z tamtej strony Gminy nie byłem !!

Ty durniu jak zaczną fedrować to ciebie już nie będzie. Historia was rozliczy. Już zapisaliście się w złej karcie historii Ińska. Potomni będą się uczyć o nieudacznikach z Ińsko Razem i kłamcach wyborczych.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...