Skocz do zawartości

Rola i kultura for internetowych oraz portali społecznościowych w życiu podupadającego miasteczka


Rekomendowane odpowiedzi

Należy się Wam wszystkim kilka slów wyjaśnienia. Moje badania tutaj dobiegły bowiem końca.

Oczywiście, najprościej i najbardziej humanitarnie byłoby zapukać na forum, elegancko się przedstawić i zwyczajnie zapytać o to -czym jest dla Was TO forum, jaką rolę pełni w waszym życiu i jakie korzyści przynosi.

Czy wtedy jednak można byłoby spodziewać się szczerej i wyczerpującej odpowiedzi?

Nie.

Oczywiście, że nie.

Posiadając odrobinę umiejętności komunikacyjnych, nie trudno jest stworzyć rysopis gminy i jej mieszkańców- cofając się nawet o kilka pokoleń wstecz. Muszę przyznać, że ludzie tu są niezwykle sympatyczni, rozmowni i chętni do pomocy, współpracy- co ogromnie doceniam.

Nie trudno jest również określić piramidę, cele i aspiracje włodarzy i władanych na niniejszym forum.

Przy odpowiedniej wiedzy z zakresu informatyki, nie tylko administrator i moderator ma(ją) dostęp do waszych IP.

Przy odpowiedniej wiedzy, można sobie również takie IP (numerek pod jakim komputer nadaje), ... skraść, pożyczyć na chwilkę.

Nie mając tej wiedzy ... albo też wierząc, że inni tego nie wiedzą, nie widzą, nie mają dostępu; co niektórzy używają sobie do woli... :D

raz się logując- raz nie- niby wpadając- niby przejeżdżając

...dwoją się i troją... a z tego nie wynika nic, prócz oczywiście portretu psychologicznego niedowartościowanego, pseudo-idealisty-marzyciela ... i dziecięcej garstki jemu podobnych. Nie mają nic konkretnego do powiedzenia w temacie, nieudolnie puszczają bąki-cichacze propagandowe :)

Tak więc wystarczyło dobrze poczytać, troszeczkę pociągnąć ludzi za język, przygotować się; a w końcu stać się na chwile- jednym z was. Wetknąć pinezkę w waszą piętę achillesową i ... badanie samo się przeprowadza :)

Moi Drodzy,

Fora to nie tylko rzucanie innym kłód pod nogi, szukanie brudów, bezmyślnie tworzenie plot i pomówień mogących komuś zrójnować życie; to również, i przede wszystkim ,miejsce wymiany zdań, zabawy i gry słowem, opinii na różne tematy, doradztwo w zakresie uprawy kwiatka, patyczaka, likwidacji grzyba w piwnicy i złotego środka na niesforne dziecko. To coś więcej niż dyskusja z samym sobą i bełkot w tle :)

Na odchodne i w prezencie; reaktywacja wątku 'Co chciałbym/chciałabym zmienić w Ińsku'. Co z tym prezentem zrobicie to już Wasz sprawa.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców i forumowiczów, a w szczególności tych, jacy otoczyli mnie przesympatyczną opieką i pomogli zebrać niezbędny do pracy materiał.

PS: Fakultetów mam nie dwa, a cztery. Piąty w drodze. :D

...a miasteczko bardzo mi się spodobało, chociaż nie sposób tu nie wytknąć wielu wad i zaniedbań.

Pozdrawiam i ... wsiogo dobrogo ( tak to chyba szło)

Alex Gąsiorek

Edytowane przez kawazmlekiem
Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

PS: Fakultetów mam nie dwa, a cztery. Piąty w drodze. :D

I ja nawet prosty chłop ze wsi mam uwierzyć,że taki jak ty po pięciu fakultetach masz czas tu klekotać jak broną po polu??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ty nie pajacuj ja już się na tobie poznałem. Na moje pytania nie odpowiadasz. Unikasz konfrontacji bezpośredniej znaczy się j...bany komuszy wypierdek co knuje intrygi i rże przy tym mędrca. Jesteś niewybredną szumowiną a moje IP możesz cmoknąć z d*** strony tyle ci powiem. Jeśli je znasz to wsadź jeszcze głębiej może poczujesz to czym jesteś. Co z tym zrobisz twoja sprawa a leję z góry na twoje wypociny i już. Jak już zamieszkasz z nami to pogadamy teraz kiedy tylko "nas odwiedzasz" wal się prostaku z pięcioma fakultetami.

Odnośnik do odpowiedzi

Ten jak mu tam "kawazmlekiem" to chyba został wynajęty do propagandy na rzecz burmistrza i jego otoczenia. Na dodatek próbuje straszyć a to nieładnie. Gdyby śledził od początku to forum to wiedziałby, że nie tak łatwo nas zestraszyć a niektóre sprawy są dla nas tak odległe, że nikt już o nich nie chce słyszeć. Przedmówca świetnie cię podsumował "wieczny studencie". Pewnie nic dobrego w życiu nie robisz tylko zarabiasz na straszeniu na forach internetowych. No cóż i tacy dzisiaj są potrzebni. Ale nie obiecuj sobie za dużo tu społeczność może mieszana ale jak trzeba potrafi dokopać.

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie :) nikogo nie straszę. Zauważam tylko, że forum tworzą ludzie, powinno być dla nich- nie przeciwko nim. Możliwość skrycia się za nickiem, za avatarem; pomaga ludziom poczuć się pewniej, wyrazić opinię szczerzej, anonimowo i przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

Nie powinno i nie może być jednak tak, że często daje się tu wrażenie 'sztucznego tłumu'- gada ze sobą jedna lub dwie osoby, tworząc długą wypowiedź w temacie ...a wszystkim czytającym wydaje się, że pół Ińska zasiadło do klawiatury.

Jak ktoś gada sam do siebie i dodatkowo plecie bzdury- to innym, czytającym - ręce opadają i stwierdzają, że nie ma tu z kim dyskutować. Nie może być tak, że w jednym poście jest się 'prawdą', w następnym 'historykiem' a za chwilę już 'gościem' co niby wtrąca coś mimochodem.

Chcecie forum? Zaproście na nie ludzi, zróbcie jakieś plakaty w stylu www.bleblabli - przyklejcie na drzewach, tablicach ...ile się da- a będziecie mieli dyskusję w szerszym-nawet intelektualnie, gronie a nie tylko bleblaninę znudzonej bezczynnością garstki.

Co, nie mam racji? No, chyba że forum powstało dla kilku osób w celu rozrywkowej komunikacji? To już nie prościej umówić się na piwo? Przynajmniej byłby z tego jakiś pożytek :) dla lokalnych właścicieli barów czy restauracji.

Odnośnik do odpowiedzi

Ha ha ha jeszcze tobie w klapę wklepię znaczek żebyś pamiętał o pisaniu na forum. Całkowicie nie znasz miejscowych. Nic o nich nie wiesz dlatego wypisujesz te poty które nic a nic nie dają. Dla mnie to jest takie tradycyjne bla bla bla. Wystarczy że ty się wprosiłeś na to forum i teraz muszę cię znosić inni. Jest szary , bury i nijaki a pyszczysz jak nie wiem kto.

Odnośnik do odpowiedzi

Ha ha ha jeszcze tobie w klapę wklepię znaczek żebyś pamiętał o pisaniu na forum. Całkowicie nie znasz miejscowych. Nic o nich nie wiesz dlatego wypisujesz te poty które nic a nic nie dają. Dla mnie to jest takie tradycyjne bla bla bla. Wystarczy że ty się wprosiłeś na to forum i teraz muszę cię znosić inni. Jest szary , bury i nijaki a pyszczysz jak nie wiem kto.

"Wystarczy że ty się wprosiłeś na to forum"-Czy na to forum trzeba się wpraszać? Czy to jest forum należy do grupy wzajemnej adoracji?-Czy piszący tu starzy bywalcy mają patent na jedyną rację?- - - - - ?Czy ktoś ze starych bywalców zechce mi uczciwie odpowiedzieć?

Odnośnik do odpowiedzi

"Wystarczy że ty się wprosiłeś na to forum"-Czy na to forum trzeba się wpraszać? Czy to jest forum należy do grupy wzajemnej adoracji?-Czy piszący tu starzy bywalcy mają patent na jedyną rację?- - - - - ?Czy ktoś ze starych bywalców zechce mi uczciwie odpowiedzieć?

Starzy bywalcy mają to forum w d**** bo i po co im takie dno! A młodzi dają upust chuci.

Odnośnik do odpowiedzi

Ten portal jest jak praca nasze go Burmistrza i jego rady... czyli do d***

Złej kucharce to i dobra kuchnia nie pomoże! Nie wyszło ci na vcity i tu też dostałeś kosza. Jak tak lubisz dupę to wsadź tam sobie paluszka i dłub w tym co lubisz najlepiej!

Odnośnik do odpowiedzi

Nie biorę od dawna udziału w dyskusji choć wiele spraw poruszanych dotyczy i mnie. Ale jak już nieraz podkreślałem, czytam to forum systematycznie. Nie zauważyłem żeby tu była jakaś stronniczość. Raz się krytykuje władzę raz gani jak to na forum. Jednym się podoba innym nie tak bywa, że wszystkim nie dogodzisz. Ale każdy mógł i może tu wyrażać swobodnie swoje zdanie to niezaprzeczalne. Nie rozumiem oskarżeń " kawazmlekiem" nie potrafię zrozumieć jego idei. Co chce osiągnąć i do czego dąży. W każdym razie jeśli chodzi o tę stronę to ja się podpisuję obiema rękami, że jest to lepsze niż portal czy straszne vcity. Portal bo za mało tam dyskusji tylko suche informacje i poglądy właścicieli a vcity to jakiś skansen forum. Cieszcie się ludzie, że macie gdzie się pożalić na władzę albo na innych włodarzy na naszym terenie. Wylewanie żali, że mogę nie mogę to jakieś prostactwo. Kiedy chcę tylko czytam kiedy chcę piszę i nie uważam żeby tu była jakaś prywata. Wręcz przeciwnie jest tu cały światopogląd gminny. I dobrze i tak trzymać. Brakuje mi trochę więcej Michała i tyle!

Odnośnik do odpowiedzi

Co wy chcecie od kawy imbecyle? Co, cos zlego napisal? Nie ma moze racji z jakimis festynami dla rodzin i nas wszystkich? Jakos nie widze zeby ktos jakies fajne organizowal. ciagle to samo i w kiepskim wydaniu, tylko czego sie spodziewac jak to siedzi calymi dniami na d**** i nic nie robi. Zero inicjatywy czy jakiejs wyobrazni. Debile szkoda na was czasu. Juz nawet czytanie waszych stekow mnie znudzilo. Kawa ty se daj z nimi spokoj, te chamy na forum to nie cale miasteczko. Tu jacus placus i smark pod nosem maja przynajmniej towarzystwo co im przyklaszcze buahahahahahaa

Odnośnik do odpowiedzi

Co wy chcecie od kawy imbecyle? Co, cos zlego napisal? Nie ma moze racji z jakimis festynami dla rodzin i nas wszystkich? Jakos nie widze zeby ktos jakies fajne organizowal. ciagle to samo i w kiepskim wydaniu, tylko czego sie spodziewac jak to siedzi calymi dniami na d**** i nic nie robi. Zero inicjatywy czy jakiejs wyobrazni. Debile szkoda na was czasu. Juz nawet czytanie waszych stekow mnie znudzilo. Kawa ty se daj z nimi spokoj, te chamy na forum to nie cale miasteczko. Tu jacus placus i smark pod nosem maja przynajmniej towarzystwo co im przyklaszcze buahahahahahaa

Czy coś złego napisał? Nie, ale jest bajkopisarzem. Gdyby wszystko można było zrobić tak jak on pisze to by to już dawno ktoś zrobił. Poza tym kim taki kawa jest żeby rozkazywać innym co mają robić? Ludzie mają organizować imprezy za własne, ciężko zarobione pieniądze po to żeby władza się na nich potem odznaczała? Powiem Ci coś głupku, zacznij się porządnie zastanawiać nad tym co piszesz bo masz nasrane pod kopułą. Od kiedy to forum powstało to takich pomysłów jak on tutaj wypisuje było tysiące jak nie jeszcze więcej. I ile z tego myślisz udało się zrealizować? Nic, bo bez zaangażowania lokalnej władzy nie jest to możliwe. To oni powinni mieć pomysły, które potem są wspierane przez lokalne społeczności. Nie wiem skąd się w Twoim małym móżdżku wykluło, że za wszystkimi imprezami mają stać mieszkańcy. Mieszkańcy jak mają zapewnione podstawowe potrzeby to mają w d****, turystykę, imprezy, rozwój gminy. Tylko Tobie i kawce to jakoś umknęło. A jak chcecie pokazać, że jest inaczej to proszę bardzo, niech kawa weźmie wykopie kwiatek razem z sąsiadami i niech zasadzą przy skrzyżowaniu z pocztą. Zobaczymy czy w ogóle będzie mu się chciało podnieść cztery litery żeby to zrobić. On podobnie jak władza czy opozycja lubi rozkazywać ale żeby samemu coś zrobić to nie. Wal się Ty razem z Twoją kawą.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy coś złego napisał? Nie, ale jest bajkopisarzem. Gdyby wszystko można było zrobić tak jak on pisze to by to już dawno ktoś zrobił. Poza tym kim taki kawa jest żeby rozkazywać innym co mają robić? Ludzie mają organizować imprezy za własne, ciężko zarobione pieniądze po to żeby władza się na nich potem odznaczała? Powiem Ci coś głupku, zacznij się porządnie zastanawiać nad tym co piszesz bo masz nasrane pod kopułą. Od kiedy to forum powstało to takich pomysłów jak on tutaj wypisuje było tysiące jak nie jeszcze więcej. I ile z tego myślisz udało się zrealizować? Nic, bo bez zaangażowania lokalnej władzy nie jest to możliwe. To oni powinni mieć pomysły, które potem są wspierane przez lokalne społeczności. Nie wiem skąd się w Twoim małym móżdżku wykluło, że za wszystkimi imprezami mają stać mieszkańcy. Mieszkańcy jak mają zapewnione podstawowe potrzeby to mają w d****, turystykę, imprezy, rozwój gminy. Tylko Tobie i kawce to jakoś umknęło. A jak chcecie pokazać, że jest inaczej to proszę bardzo, niech kawa weźmie wykopie kwiatek razem z sąsiadami i niech zasadzą przy skrzyżowaniu z pocztą. Zobaczymy czy w ogóle będzie mu się chciało podnieść cztery litery żeby to zrobić. On podobnie jak władza czy opozycja lubi rozkazywać ale żeby samemu coś zrobić to nie. Wal się Ty razem z Twoją kawą.

Czy coś złego napisał? Nie, ale jest bajkopisarzem. Gdyby wszystko można było zrobić tak jak on pisze to by to już dawno ktoś zrobił. Poza tym kim taki kawa jest żeby rozkazywać innym co mają robić?

Propozycje,a rozkazywanie to są zupełnie różne wyrażenia. kawa...jedynie cokolwiek proponował.Odniosłem się do jego apelu i zgłosiłem propozycję(pomysł),uważam,że sensowną,jednak ci których zamiarem jest wyłącznie obrażanie innych,tego nawet nie zauważyli.Czas na zmiany,również i te dotyczące publicznych wystąpień.

Odnośnik do odpowiedzi

już tu był taki jeden podobny do kawyzmlekiem , straszył policją i prokuraturą . Cenzurował wszystkie wypowiedzi i te które mu nie pasiły na vcity kazał usuwać bo ponoć naruszały jego dobra osobiste :D , a ja myślę że najbardziej naruszony to on miał swój mózg lub to co po nim pozostało .

Teraz widzę dużą analogię do tamtych wypowiedzi . Pod kawazmlekiem robi z siebie intelektualistę , a kiedy pisze pod gość wyzywa . Jak trzeba być chorym w głowie aby prowadzić taką propagandę i nawet to forum zarzygać swoimi wypocinami które nic nie wnoszą do tematu . Masz człowieku kompleksy to idź do psychiatry . Tyle na temat , więcej nie opłaca się tu pisać i z nim dyskutować bo to strata czasu .

Odnośnik do odpowiedzi

już tu był taki jeden podobny do kawyzmlekiem , straszył policją i prokuraturą . Cenzurował wszystkie wypowiedzi i te które mu nie pasiły na vcity kazał usuwać bo ponoć naruszały jego dobra osobiste :D , a ja myślę że najbardziej naruszony to on miał swój mózg lub to co po nim pozostało .

Teraz widzę dużą analogię do tamtych wypowiedzi . Pod kawazmlekiem robi z siebie intelektualistę , a kiedy pisze pod gość wyzywa . Jak trzeba być chorym w głowie aby prowadzić taką propagandę i nawet to forum zarzygać swoimi wypocinami które nic nie wnoszą do tematu . Masz człowieku kompleksy to idź do psychiatry . Tyle na temat , więcej nie opłaca się tu pisać i z nim dyskutować bo to strata czasu .

Nareszcie pierwszy, który sie domyślił kto to jest ta "kawaturek" czy jak mu tam. Zmienił taktykę i udaje mędrca bo na sesjach to mu natychmiast IFS zamyka jadaczkę. A tu może pozować na uzdrowiciela i poprawiacza tej Gminy !

Odnośnik do odpowiedzi

a ty siedzisz pod jego sukienką lub leżysz z nim w łóżku dlatego jesteś pewien że to nie on , czy może piszesz jak zwykle sam za siebie , to bardzo możliwe , tak samo jak było to wielokrotnie wcześniej co ...

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...