Skocz do zawartości

Rola i kultura for internetowych oraz portali społecznościowych w życiu podupadającego miasteczka


Rekomendowane odpowiedzi

Hej tam "kawzmlekiem"!!!! jak tam z tobą? szybko się wypaliłeś! Masz taki zapał jak w referendum ha ha przyjechał, pojechał i po ptokach. Ktoś cię szybko wyczaił, że śmierdzi niemczyzną. Ech ty czubie jak ciebie można szybko zweryfikować. Kilka cwaniackich wpisów i już wiadomo co za prostak to pisze. Wystarczyło, że ktoś cię przywołał i zaraz siedzisz cicho jak szczur!!!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Stąd cappucino

Hej tam "kawzmlekiem"!!!! jak tam z tobą? szybko się wypaliłeś! Masz taki zapał jak w referendum ha ha przyjechał, pojechał i po ptokach. Ktoś cię szybko wyczaił, że śmierdzi niemczyzną. Ech ty czubie jak ciebie można szybko zweryfikować. Kilka cwaniackich wpisów i już wiadomo co za prostak to pisze. Wystarczyło, że ktoś cię przywołał i zaraz siedzisz cicho jak szczur!!!

"kawazmlekiem"jest osobą piszącą błyskotliwie,z dystansem i charakterem.Potrafi ironizować,lecz przy tym nie obraża nikogo.Jego wpisy czytałem z przyjemnością,a twój pozostawia duży niesmak. Czy zauważyłeś różnicę?

Odnośnik do odpowiedzi

a ja nie czytam tego z przyjemnością , gdyż to oczywista zagrywka krokusa

"kawazmlekiem"jest osobą piszącą błyskotliwie,z dystansem i charakterem.Potrafi ironizować,lecz przy tym nie obraża nikogo.Jego wpisy czytałem z przyjemnością,a twój pozostawia duży niesmak. Czy zauważyłeś różnicę?

jednak każdy może dawać się manipulować i może mieć swoje zdanie

Odnośnik do odpowiedzi

...a kuku ...już jestem :)

:) Przykro mi, nie pisuję tu ani nigdzie indziej jako gość, nie jestem też żadnym kwiatkiem wczesnowiosennym ...tylko skąd przeciętny forumowicz może to wiedzieć?

Każdy kto udzieli się na forum, zostawia po sobie ślad- bez względu na to czy się zaloguje czy nie, zostanie przy jego wypowiedzi jego nr IP- nie będzie rzecz jasna podane, że numer ten należy do pana X czy pani Y ...ale Administrator czy Moderator bez problemu mogą przyglądać się naszym wypowiedziom- powiązując nasze IP z każdą i zalogowaną i niezalogowaną wypowiedzią: prawdą czy też kawązmlekiem.

Innymi słowy, jeśli napiszę coś jako kawazmlekiem ...a później zacznę rżnąć głupa przed samym sobą nie logując się a pisząc w temacie posty ...przy gościu z moją wypowiedzią ... powinno Administratorowi wyskoczyć moje IP; demaskując mnie tym samym. Oczywiście poza zdobyciem informacji o nr IP, rozdzielczości ekranu czy systemie operacyjnym,Administrator niewiele więcej się dowie ...chyba, że potrafi dobrze hackować :)- numery są bowiem prywatne i służą raczej do wyśledzenia np. osób niebezpiecznych dla społeczeństwa :)

:lol: Naprawdę sądzicie, że można być tak głupim i pisać co i gdzie się podoba wiedząc, że pozostawia się po sobie 'odciski palców?'

Inna sprawa- jeśli piszesz spod stałego IP (a większość takie ma właśnie), i udzielisz się choćby na Pudelku czy tym całym vcity ... Administrator z łatwością to wyśledzi :)

Jedyna osoba/ osoby, które sobie mogą pozwolić na oszustwa to Administratorzy i Moderatorzy- ich nikt nie sprawdza i nie śledzi :)

Odnośnik do odpowiedzi

No i co z tego wynika? Bo nie rozumiem. Pijesz teraz do administratora forum a co on ma do tego? Pisz co chcesz i ile chcesz nie bajdurz i tyle. To jedno z lepszych for na którym możesz pisać. Ciesz się, że tak jest.

Odnośnik do odpowiedzi

Na vcity krokus latał na policję z wpisami i kasował całe forum. Tutaj jest wręcz odwrotnie. Powiedz co chcesz osiągnąć pisząc o tych ip? Aż tak się boisz o swoją tożsamość? Jak tak to może po prostu przestań pisać bo sprawiasz wrażenie paranoika, bez urazy ;).

Odnośnik do odpowiedzi

Na vcity krokus latał na policję z wpisami i kasował całe forum. Tutaj jest wręcz odwrotnie. Powiedz co chcesz osiągnąć pisząc o tych ip? Aż tak się boisz o swoją tożsamość? Jak tak to może po prostu przestań pisać bo sprawiasz wrażenie paranoika, bez urazy ;).

Jak to o co? Jemu chodzi o straszenie ludzi bo mu nie na rękę krytyka wszystkich na stołkach. Zamkniesz ludziom usta łatwiej wygrasz wybory. To przecież logiczne!

Odnośnik do odpowiedzi

Ja? Ja chronię mój komputer i wiem jakie jest prawo. Nie obawiam się niczego :) Nie mam czego. Wy też nie musicie niczego się obawiać. Ci do których kieruję moje wypowiedzi :) dobrze wiedzą do czego zmierzam. Dlatego siedzą ...cicho :)

A ja nie wiem to mnie oświeć. Kogo masz na myśli i kto ma się ciebie tak bardzo bać. Bynajmniej nie ja.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie 'wymięka mi rura' ... oczy wymiękają ze zmęczenia.

Nie było moją intencją straszenie kogokolwiek numerami IP. Raczej zależało mi na tym aby zwrócić uwagę na to, że jeśli napiszę coś jako 'kawazmlekiem' ... pod spodem dodam jakiś idiotyczny komentarz .... później ponownie napiszę coś jako np. ' z wioski' ... przy tych wszystkich wypowiedziach pojawi się ten sam numer- widoczny tylko z pozycji administratora i moderatora :) Nie mogę więc robić z siebie głupka nawet sam przed sobą i wiedząc jak to działa. Dlatego ... rozbawiają mnie komentarze o podszywaniu się, byciu kimś kim nie jestem. Tylko tyle.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie 'wymięka mi rura' ... oczy wymiękają ze zmęczenia.

Nie było moją intencją straszenie kogokolwiek numerami IP. Raczej zależało mi na tym aby zwrócić uwagę na to, że jeśli napiszę coś jako 'kawazmlekiem' ... pod spodem dodam jakiś idiotyczny komentarz .... później ponownie napiszę coś jako np. ' z wioski' ... przy tych wszystkich wypowiedziach pojawi się ten sam numer- widoczny tylko z pozycji administratora i moderatora :) Nie mogę więc robić z siebie głupka nawet sam przed sobą i wiedząc jak to działa. Dlatego ... rozbawiają mnie komentarze o podszywaniu się, byciu kimś kim nie jestem. Tylko tyle.

Już twój znak rozpoznawczy świadczy o tobie.Bez komentarza.

Odnośnik do odpowiedzi

Na wszystkich forach jest tak samo i nie widzę powodów żeby słuchać kogoś ze znaczkiem bo się uważa za lepszego. Pisanie o IP jest chore i niedorzeczne. Bo działa dobrze i nikt mnie zmuszał nie będzie do tego czego nie chcę. Przecież tu jest tylu zalogowanych osób. To było widać w referendum a teraz nie widzą ludzie takiej konieczności. Co to komu przeszkadza. Jest dobrze jak jest. Chociaż może w tym trochę racji jakby się ludzie logowali to i rozmowa byłaby na większym poziomie. Może w pewnym sensie było by wskazane coś takiego. Pomyślę.

Odnośnik do odpowiedzi

na ten temat pisze tylko jeden w gminie , ten paranoik który wcześniej wszystko cenzurował i który chce teraz zostać burmistrzem :D .

Niby kto? Bo ja nie wiem co za paranoik chce zostać burmistrzem. Paranoików u nas jest wielu.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 rok później...

Misja Fundacji CitizenGO

CitizenGO jest hiszpańską Fundacją zarejestrowaną pod numerem 1582, która zrodziła się z doświadczenia oraz przyjaźni osób chętnych do pracy na rzecz społeczeństwa w taki sposób, który pozwala na szanowanie godności człowieka i przestrzeganie związanych z nią praw na każdej płaszczyźnie.

Wychodząc z chrześcijańskiej wizji człowieka oraz porządku społecznego chcemy zaoferować wszystkim obywatelom narzędzia do aktywnego uczestniczenia oraz polepszania naszego społeczeństwa

Człowiek jest istotą rozumną (inteligentną), wolną (odpowiedzialną za swoje czyny), moralną (zdolną odróżniać dobro od zła) oraz stworzoną na obraz Boga. Z tych powodów człowiek jest wyjątkowy na tle reszty wszechświata, jest wartością samą w sobie.

Uznajemy i domagamy się poszanowania godności człowieka oraz praw wynikających z niej:

1. Prawa do życia i jego ochrony od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

2. Prawa do integralności cielesnej, bezpieczeństwa i zdrowia.

3. Prawa do szacunku dla każdej indywidualnej osoby oraz jej czci i dobrego imienia.

4. Prawa do myślenia, działania oraz powstrzymywania się od niego w oparciu o swoje prawe sumienie.

5. Prawa do wolności edukacji.

6. Prawa do swobodnego przekazywania informacji.

7. Prawa do tworzenia i działania w stowarzyszeniach.

8. Prawa do wolności religijnej oraz do czczenia Boga zarówno prywatnie, jak i w przestrzeni publicznej, indywidualnie i grupowo, zgodnie ze swoim sumieniem.

9. Prawa do małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyczny oraz do wychowywania swoich dzieci.

10. Prawa do pracy, działalności gospodarczej oraz własności prywatnej.

11. Prawa do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznych oraz do wsparcia prawnego przez państwo.

Wszystkie powyższe prawa tworzą współzależne obowiązki.

Człowiek jest ze swojej natury społeczny i potrzebuje innych ludzi do rozwoju, a swoich celów nie jest w stanie osiągnąć bez nich. Rodzinautworzona z wzajemnego zaangażowanie mężczyzny i kobiety, jest postawową komórką społeczną.

Władza jest moralną siłą do zarządzania “res publicąâ€. Jej celem jest zagwarantowanie wolności oraz fundamentalnych praw, troska o porządek publiczny oraz promowanie dobra wspólnego, czyli warunków koniecznych do duchowego i materialnego spełnienia potrzeb kobiet i mężczyzn tworzących wspólnotę. Władza musi być sprawowana w sposób etyczny.

Wierzymy, że władza polityczna oraz podmioty gospodarcze muszą promować Ekonomię, która służy osobie. Społeczeństwo i Państwo musi usunąć wszelkie przeszkody po to, aby każda osoba mogła odpowiednio zarabiać na życie, co pozwoli jej w godny sposób zapewnić trwałość rodzinie stanowiącej klucz trwałości społeczeństwa.

Uważamy, że każda działalność biznesowa ponosi odpowiedzialność wobec społeczeństwa, w którym prowadzi działalność. Szacunek dla wartości etycznych, pracowników, całej społeczności i środowiska musi być częścią strategii każdej biznesowej działalności.

Poczucie odpowiedzialności i solidarności wobec przyszłych pokoleń zmusza nas do ochrony naszego środowiska na poziomie lokalnym, regionalnym i globalnym oraz do przyjęcia niezbędnych zobowiązań w tym celu.

Środki Masowego Przekazu są niezbędne dla rozwoju społecznego oraz do gwarantowania prawa do informacji. Oczekujemy od nich, aby były wolne, prawdziwe i szanowały godność osoby. Muszą one być jednocześnie odpowiedzialne, ponieważ pokazują modele życia i zachowania wszystkim obywatelom.

Podstawowe zasady porządku społecznego to: solidarność i pomocniczość.

â— Solidarność czyni nas wszystkich odpowiedzialnymi za współobywateli, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy są mniej uprzywilejowani. Ta zasada powinna być inspiracją dla relacji między różnymi grupami społecznymi, autonomicznymi wspólnotami w Hiszpanii i społeczności międzynarodowej.

â— Pomocniczość wzywa różne grupy tworzące społeczeństwo (rodzinę, miasto, szkołę, grupy zawodowe, grupy biznesu, wspólnoty szkolne, uniwersytety i inne wyższe uczelnie, związki, stowarzyszenia itd.) do swobodnego i odpowiedzialnego rozwijania swoich inicjatyw. Państwo i jego administracja nie mogą zakłócać działalności społecznej, chyba że chodzi o wsparcie jego autonomii, lecz może to mieć miejsce tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Ponieważ człowiek jest rozumny i wolny, a zatem może decydować o swoim losie, uważamy uczestnictwo w społeczeństwie za fundamentalne prawo w budowaniu społeczeństwa. Prawo i obowiązek uczestniczenia wypływają, między innymi, z następujących zasad: (i) Społeczeństwo ma pierwszeństwo przed Państwem; (ii) Polityka jest w istocie powołaniem do służby; oraz (iii) rządzący mają obowiązek wysłuchiwać tych, którymi rządzą.

Uczestnictwo w życiu społecznym nie może być ograniczone do wrzucenia karty do urny od czasu do czasu.

Stowarzyszenia, Środki Masowego Przekazu oraz Partie Polityczne muszą być kanałem służącym obywatelskiej aktywności w życiu publicznym. CitizenGo bierze na siebie zadanie promowania obywatelskiej aktywności. Wierzymy, że jest to najlepsza droga do uzyskania godności „res publica†do do tego, aby nasza demokracja stała się demokracją aktywną w latach pomiędzy kampaniami wyborczymi.

Konieczne jest otwarcie nowych dróg działania obywateli, aby politycy i instytucje byli skłonni naprawdę służyć społeczeństwu. Internet i jego narzędzia są szczególnymi narzędziami do osiągnięcia tego celu.

OFERUJEMY te wartości całemu społeczeństwu jako propozycję, nie jako nakaz, ponieważ wierzymy, że są one dobrą pomocą w udoskonalaniu naszego systemu.

Odnośnik do odpowiedzi

Nawiedzona "lila" nie ma co robić tylko szuka jak tu nie pisać negatywnie o władzy. Się tak nie da moja pani. spadaj na drzewo ze swoim "kopiuj" i "wklej" to ci moralności nie dodaje.

Masz jednak szansę zapoznac się z misją fundacji,która z naszą polska kulturą ma wiele wspólnego. Przypomina ponadto o powinności państwa,w tym samorzadu lokalnego odnośnie każdego z nas,Warto przeczytać. To są tylko założenia,a o działaniach fundacji też przeczytasz,jeśli zechcesz.Fundacja ta ma szanse zmieniać traktowanie społeczeństw i każdego człowieka.

Odnośnik do odpowiedzi

na ten temat pisze tylko jeden w gminie , ten paranoik który wcześniej wszystko cenzurował i który chce teraz zostać burmistrzem :D .

Teraz zrobił się ten pacan na inteligentnego , wcześniej szczuł i pluł na wszystko co stało na jego drodze do urzędu gminy , niestety załapał się tylko na przewodniczącego .

Co do tego kawa z mlekiem , to mówiąc krótko twoje mądrości są takie jak ten obrazek za którym się ukrywaszi podobne do osła z górki

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...