Skocz do zawartości

Ciszej w Storkowie


Kopalnia

Rekomendowane odpowiedzi

Wydali na tę inwestycję 6 mln zł to po co propaganda leci na portalu, że kopalnia nie ruszy bo nie ma kasy i żadne podatki do nas napływać nie będą? Kto tu komu mydli oczy bo już pogubiłem się na amen!!! To do kiedy mają to Storkowo eksploatować i po co wydatki jak nowe ma powstać. Co tu jest grane? Co to za podchody? Teraz mi świta co "rajca" wczoraj napisał- Włodku będziesz głosował za koncesją dla żwirowni - jakoś to wszystko po nitce do kłębka idzie. Za tyle kasy zrobić modernizację a na ILF dali 4 tysiaki i płaczą a burak się cieszy nie wiedzieć z czego.

Odnośnik do odpowiedzi
Jak za Gierka

f65994d99829f3e5b062e7525cf31d0f.png

f9fa3f710fcc66c8053ba3a517945ee1.png

Kolejny etap propagandy żwirowni,która wydała na swoje potrzeby 6 mln.zł. Jeżeli skupić się na tejże propagandzie, to wynika z niej ,że odnowiła zniszczona przez swoje samochody część drogi przy wjeździe na wagę i dojeździe do nowej części.Już w kierunku Ińska ani Drawska nie kwapiła się wyremontować drogi, szczególnie w kierunku Drawska widać to bardzo dobrze.Zafundowała sobie nowe maszyny, czytaj w perspektywie na żwirownię Ińsko. Trudno,że by ktokolwiek jej kupował te urządzenia.Zdemontowane beczki leżą po stronie dawnej żwirowni. Zainstalują jeszcze najgłośniejszą z pracujących maszyn, tzw. kruszarkę i będzie znowu wesoło.I jak na koniec tej wzniosłej propagandy podają:

710605180cbf8bb2e77a9fed1fa52374.png

Żyć nie umierać . chociaż mieszkańcy tak naprawdę ,gówno z tego mają. Podobnie jest z gminą, która dostaje ochłapy, nadające się tylko utylizacji. Dziwi postawa zarówno burmistrza jak i rady w tej kwestii. Ale może do nich przemawiają te wsparcia sportu i imprez, które odbywają się poza oficjalnym protokołem.Przecież części z nich nie dało by się ująć oficjalnie.

Odnośnik do odpowiedzi

Wydali na tę inwestycję 6 mln zł to po co propaganda leci na portalu, że kopalnia nie ruszy bo nie ma kasy i żadne podatki do nas napływać nie będą? Kto tu komu mydli oczy bo już pogubiłem się na amen!!! To do kiedy mają to Storkowo eksploatować i po co wydatki jak nowe ma powstać. Co tu jest grane? Co to za podchody? Teraz mi świta co "rajca" wczoraj napisał- Włodku będziesz głosował za koncesją dla żwirowni - jakoś to wszystko po nitce do kłębka idzie. Za tyle kasy zrobić modernizację a na ILF dali 4 tysiaki i płaczą a burak się cieszy nie wiedzieć z czego.

"rajca" kłamie, Włodek nie będzie głosował za koncesją dla żwirowni, bo koncesje wydaje marszałek a nie rada miasta. Rację ma poprzednik, to jest kolejny etap propagandy żwirowni, kto to sprawdzi, że wydali 6 mln? Chwalić się mogą, a pieniędzy nie widać. Ochłapy, których nikt nie widzi, szkoda dla mieszkańców i środowiska ogromna.

Odnośnik do odpowiedzi

Kto tam uwierzy takiemu rajcy czy radnemu? Skoro takie kwiatki nam się ukazują to znaczy, że prace trwają, plan się robi a ludzi ogłupia. Mam uwierzyć rajcy tak jak Racinowi? A on mi potem powie, że mu się zmieniło? Panowie już pokazaliście, ze papier wszystko przyjmie.

Odnośnik do odpowiedzi

"rajca" kłamie, Włodek nie będzie głosował za koncesją dla żwirowni, bo koncesje wydaje marszałek a nie rada miasta. Rację ma poprzednik, to jest kolejny etap propagandy żwirowni, kto to sprawdzi, że wydali 6 mln? Chwalić się mogą, a pieniędzy nie widać. Ochłapy, których nikt nie widzi, szkoda dla mieszkańców i środowiska ogromna.

Rajca nie kłamie tylko mówi przenośnią, RM będzie głosowała nad przyjęciem planu a tym samym "za lub przeciw żwirowni" - potocznie mówiąc.

Prace nad projektem planu trwają, Komisja Urbanistyczna zwróciła do poprawy przedłożony projekt. A więc nie jest tak ,że wszystko idzie jak "po maśle" dla SKSM-u. Schody dla nich już się zaczęły. A jeszcze przed nimi ściana nie do przebicia (najprawdopodobniej), czyli odwóz kruszywa. Włodek wie dlaczego ?? . Tak że chyba w tej kadencji nie dojdzie do decydującego głosowania a jeżeli już to wynik będzie wiadomy !!

Odnośnik do odpowiedzi

"rajco" ja się bardzo cieszę, że tak piszesz. tylko dlaczego o takich sprawach nie pisze właśnie Włodek? Skoro wie to dla kogo trzyma te informacje? Dlaczego nawet "rajca" który "rzekomo" powinien trzymać mordę na kłódkę ale ludziom przekazuje takie wiadomości. To w co gra Włodek? Może Ty masz na to jakąś swoją teorię?

Odnośnik do odpowiedzi

"rajco" ja się bardzo cieszę, że tak piszesz. tylko dlaczego o takich sprawach nie pisze właśnie Włodek? Skoro wie to dla kogo trzyma te informacje? Dlaczego nawet "rajca" który "rzekomo" powinien trzymać mordę na kłódkę ale ludziom przekazuje takie wiadomości. To w co gra Włodek? Może Ty masz na to jakąś swoją teorię?

Ale ty jesteś głupi! Wierzyłeś Racinowskiemu, teraz wierzysz rajcy, obaj kłamali, kłamią i będą kłamać, rajca ściemnia i obiecuje gruszki na wierzbie, ale jak dojdzie do głosowania to potulnie podniesie rączkę za żwirownią, już raz to zrobił!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego jest głupi? Powiedz dlaczego mam wierzyć radnemu Szafranowi a nie "rajcy"? Przynajmniej pisze na temat i konkrety. Jeśli twierdzi, że Włodek coś wie na temat żwirowni to widać tak jest. nie pisałby gdyby było inaczej. tylko czekać jak na portalu ukarze się wpis krokusa coś w ten deseń- "na zaprzyjaźnionym portalu" "rajca pisze itd. itp. To dla ciebie jest lepsze niż prawda?

Odnośnik do odpowiedzi

rajca

Napisano dziś, 21:19

snapback.pngUżytkownik Gość dnia 13 luty 2013 - 19:37 napisał

To ty klepiesz głupoty. IFS samobójcą nie jest. Poza tym oni teraz dotarli do tego jakie to będą skutki. Rajca wczoraj to wyraźnie napisał.

Jakie mogą być skutki eksploatacji ( bez odpowiednich zabezpieczeń) kopalni, to wiedzą, mniemam, nawet małe dzieci. Rajca i IFS mówią z uporem maniaka, że minimalne nawet wątpliwości w tej kwestii, będą skutkowały nie przyjęciem planu dla SKSM !

Ciągle się tu "tłucze" wątek to dlaczego podjęto uchwałę zezwalającą na opracowywanie tego planu. Ano dlatego, bo każdy w tym kraju ma prawo

wystąpić do władz z takim wnioskiem (ja osobiście już na tym etapie byłem przekonany, że kopalnia nie rozwieje wszystkich moich wątpliwości). Przeprowadzone przy takiej okazji uczciwe procedury pozwalają organowi uchwałodawczemu podejmować decyzje tylko korzystne dla danej społeczności. Nie wyobrażam sobie aby przedstawiciel, wybrany przez grupę mieszkańców, chciał im zgotować piekło w przyszłości. Tylko osobniki złośliwe i o miałkim umyśle twierdzą że jest inaczej. RM nie może tworzyć precedensów, które blokują inicjatywę powstawania planów zagospodarowania dla obszarów, które interesują poszczególnych inwestorów. Życie pokazało, że jest więcej takich inicjatyw, gdzie poszczególni zainteresowani wystąpili do Urzędu o zgodę na opracowywanie planów. I będą dalej występowali z takimi inicjatywami np. dla obszaru nad Wisolą od strony oczyszczalni ścieków, właściciel kilku działek, "przymierza" się do takiej inicjatywy.

SKSM kontynuje prace, komisja Urbanistyczna, jak już wspominałem, odwaliła ich robotę do poprawki. Po jego wyłożeniu, wszyscy będziemy mieli prawo do wnoszenia wniosków i monitorowania czy te wnioski są uwzględniane.

To że burmistrz "ciepło" się odnosi to tego tematu, jeszcze nie przesądza RM zatwierdzi plan !!!

Tu trwa dyskusja na temat kopalni . Rajco czy przeczytałeś jak bogdan i zbyszek oburzali się na teresę? Powiedz czemu tak teraz nawet na zwykłe zapytanie radnego o komisje planistyczne zabiera radnemu głos? Dlaczego ukrywacie co było na komisji. Jak przeczytasz z uwagą jakie wtedy były zarzuty wobec żwirowni i to co podnosili organizatorzy referendum w czymkolwiek się zmieniły. One się nie zmienią też za rok, pięć lat i dziesięć. Bo to od dawna wiadomo że jest bombą ekologiczną. Twój szef tego niestety ciągle nie rozumie nawet jak wy radni ifs już to zrozumieliście. Tylko ile w was będzie strachu przed szefem a ile odpowiedzialności. sam Pan Bóg nie wie albo tylko On.

Odnośnik do odpowiedzi

"rajco" co czujesz jak czytasz ten artykuł? Powiedz czy masz masz uczucia zapadnięcia się pod ziemię? Jak wam wszystkim radnym nie wstyd, że już wcześniej komuś innemu robiliście z takiej decyzji zarzut a teraz robicie dokładnie to samo. Nie przekonasz mnie co do tego , ze zagłosujecie przeciw kopalni. Użyjecie argumentu, ze sksm poniósł koszty. Przecież to wy podjęliście decyzje i już ponieśliście koszty. Zawsze znajdziecie wytłumaczenie na swoją poronioną decyzję. Ale pamiętajcie cała 13+ Burmistrz siedzicie na minie. ruszcie się a zostanie z was papka.

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem przekonany, że wymienione przez ciebie osoby nadal maja te same opinie o przyszłej żwirowni.

Jaki zakres ma Komisja Urbanistyczna mówione tu już było a co "uchwaliła", napisałem powyżej. Pytający radny wie, że na tym etapie Komisja trzyma się procedór. Nie ma żadnych tajemnic a jej robota będzie wyłożona do publicznego wglądu.

Czy szef rozumie problem żwirowni ? Myślę, że on próbuje pogodzić dochody Gminy z interesami mieszkańców.

A kto przed kim ma "stracha" to jest właśnie odwrotnie.

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem przekonany, że wymienione przez ciebie osoby nadal maja te same opinie o przyszłej żwirowni.

Jaki zakres ma Komisja Urbanistyczna mówione tu już było a co "uchwaliła", napisałem powyżej. Pytający radny wie, że na tym etapie Komisja trzyma się procedór. Nie ma żadnych tajemnic a jej robota będzie wyłożona do publicznego wglądu.

Czy szef rozumie problem żwirowni ? Myślę, że on próbuje pogodzić dochody Gminy z interesami mieszkańców.

A kto przed kim ma "stracha" to jest właśnie odwrotnie.

A nie masz "rajco" wrażenia, że jeden radny z opozycji to zalicza się do tej siódemki co to razem ze swoją burmistrzową głosował za żwirownią a dzisiaj w opozycji krzyczy, że jest przeciw? To dopiero jest zagwostka :lol: Jak to mówią zarzekała się żaba błota a sama w nie wpadła :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Rajca mydli nam oczy, obiecuje, że planu nie będzie, chce uśpić naszą czujność, ale musisz rajco wiedzieć, że nie damy się w nieskończoność zwodzić, oszukiwać i nie popuścimy, aż będziemy mieli 100% pewności, że żwirowni nie będzie. jak na razie Racinowski z IFSem daje nam 100% pewności, że będzie żwirownia i zagłada pięknego miasteczka, dlatego w wyborach wam już podziękujemy, dość waszych oszustw!

Odnośnik do odpowiedzi

A nie masz "rajco" wrażenia, że jeden radny z opozycji to zalicza się do tej siódemki co to razem ze swoją burmistrzową głosował za żwirownią a dzisiaj w opozycji krzyczy, że jest przeciw? To dopiero jest zagwostka :lol: Jak to mówią zarzekała się żaba błota a sama w nie wpadła :lol:

lepiej zmądrzeć późno niż wcale, a wy nie tylko że zgłupieliście to jeszcze szykujecie nam bagno, szkoda, że Terebecki kiedyś taki zagorzały przeciwnik żwirowni, teraz jej chce!

Odnośnik do odpowiedzi

Uchwała nr XVI/115/04 w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu obejmujacego część obrębu geod.Ciemnik, część obrębu geod. Storkowo i część ob

UCHWAŁA Nr XVI/115/2004

Rady Miejskiej w Ińsku

z dnia 23 lipca 2004 roku

w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu obejmującego część obrębu geod. Ciemnik, część obrębu geod. Storkowo i część obrębu geod. Ińsko II.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 08 marca 1990 r.

o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami z 2002 r Dz. U. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806, z 2003 r Nr 80, poz. 717, Nr 162, poz. 1568, z 2004 r

Nr 102, poz. 1055, Nr 116, poz. 1203) oraz art. 14 ust. 1, 2, 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003r. Nr 80 poz. 717 z późniejszymi zmianami z 2004 r Dz. U. Nr 6, poz. 41) Rada Miejska w Ińsku uchwala co następuje:

§ 1. Przystępuje się do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Gminy Ińsko obejmującego teren zawarty w części obrębu geod. Ciemnik, część obrębu geod. Storkowo i część obrębu geod. Ińsko II.

§ 2. Granice obszaru objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oznaczono na mapie stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 3. Przedmiot i zakres ustaleń planu.



  1. Przedmiotem opracowania jest teren przeznaczony pod:


- powierzchniową eksploatację kruszywa naturalnego,

- udokumentowanie i eksploatację powierzchniową złoża kruszywa naturalnego,

- przemysł, produkcję i składy,

- zabudowę letniskową i rezydencjalną,

- zabudowę i urządzenia sportu, turystyki i rekreacji,

- obsługę komunikacji oraz usługę handlu i gastronomii,

- zieleń leśną i produkcję szkółkarską,

- zieleń o znaczeniu ekologicznym i zalesiania,

- produkcję rolniczą.

2. Zakresem ustaleń planu będą:

- przeznaczenie terenu oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania,

- zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego,

- zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego,

- zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej,

- wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznej,

- parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy obiektów i wskaźniki intensywności zabudowy,

- granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych,

- szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym,

- szczegółowe warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy,

- zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji

i infrastruktury technicznej,

- sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów,

- stawki procentowe, na podstawie których ustala się opłatę, o której mowa

w art. 36 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy i Miasta Ińsko.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i podlega wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy i Miasta Ińsko.

Przewodniczący

Rady Miejskiej w Ińsku

Witold Ratkowski

Uzasadnienie

do Uchwały Nr XVI/115/2004

Rady Miejskiej w Ińsku

z dnia 23 lipca 2004 r

Do Urzędu Gminy i Miasta w Ińsku wpłynął wniosek Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych S.A. w Szczecinie w sprawie opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów będących własnością SKSM położonych w obrębie geodezyjnym Ciemnik gm. Ińsko.

Przedmiotem opracowania planu miało by być dokonanie zmiany przeznaczenia gruntów rolnych na tereny przemysłowe - powierzchniową eksploatację kruszywa naturalnego.

Burmistrz Gminy i Miasta w Ińsku w dniu 07.07.2004 r wykonał analizę zgodnie z art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r o planowaniu

i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003r. Nr 80 poz. 717 z późniejszymi zmianami z 2004 r Dz. U. Nr 6, poz. 41) dotyczącą zasadności przystąpienia

do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego część obrębu geod. Ciemnik, część obrębu geod. Storkowo i część obrębu geod. miasta Ińsko II (w skład którego wchodzą między innymi grunty SKSM) i stopnia zgodności przewidywanych rozwiązań z ustaleniami „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Ińsko†zatwierdzonego Uchwałą nr III/18/2002 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 30 grudnia 2002 r.

Zgodnie ze Studium teren objęty analizą przeznaczony jest na:

- tereny udokumentowanych złóż surowców mineralnych wskazanych do eksploatacji określonej warunkami koncesji i zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,

- tereny rozwoju funkcji produkcyjnej i usługowej wskazane do modernizacji istniejącej zabudowy przemysłowej oraz wprowadzeniem nowych elementów związanych z rozwojem działalności gospodarczej,

- tereny rolniczej przestrzeni produkcyjnej,

- tereny usług.

Aktualnie obszar ten nie posiada obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, gdyż plan ogólny zagospodarowania przestrzennego Gminy Ińsko

z dniem 01.01.2004 r utracił swoją ważność.

Powoduje to trudności we właściwym zagospodarowaniu terenu, ustaleniu warunków zabudowy, a w szczególności uniemożliwia lokalizację nowych inwestycji.

W tej sytuacji wskazane jest opracowanie miejscowego planu zagospodarowania dla przedmiotowego obszaru w oparciu o przepisy ustawy z dnia 27 marca 2003 r

o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003r. Nr 80 poz. 717

z późniejszymi zmianami z 2004 r Dz. U. Nr 6, poz. 41).

Plan miejscowy uporządkuje planowane inwestycje oraz zabudowę na tym terenie, określi również szczegółowe warunki zagospodarowania i kształtowania zabudowy, a także ustali zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej

i komunalnej. Opracowanie planu miejscowego usprawni i skróci procesy inwestycyjne na tym obszarze (pominięcie procedury wydawania decyzji

o warunkach zabudowy).

W „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Ińsko†przedmiotowy obszar wskazany został jako teren, dla którego sporządzenie planu miejscowego jest obowiązkowe.

Po przeanalizowaniu zapisów Studium stwierdzono zasadność opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru zaznaczonego

na załączniku do niniejszej uchwały, który określi przedmiot oraz zakres opracowania planu miejscowego.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chcę wiedzieć co "Re" ma do powiedzenia w sprawie żwirowni? No już mędrcu od siedmiu boleści powiedz co planujesz jako nowa opozycja zadziałać w tej nękającej ludzi sprawie. Słucham, słucham bardzo pilnie słucham!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chcę wiedzieć co "Re" ma do powiedzenia w sprawie żwirowni? No już mędrcu od siedmiu boleści powiedz co planujesz jako nowa opozycja zadziałać w tej nękającej ludzi sprawie. Słucham, słucham bardzo pilnie słucham!!!!

Witam serdecznie i dziękuję za zadanie opozycji "jakiejkolwiek" pytania na nurtujący mnie również temat. O spotkaniach towarzyskich to ja nie muszę wiedzieć. tak jak nie chcę żeby mnie ktoś z mojego towarzystwa rozliczał. Sprawa ludzi, mieszkańców to jest sens i wskazanie do rozmowy tutaj. Co macie zamiar zrobić ze żwirownią ty "Re" jak tak się uważasz za inną opozycję to odpowiadaj!!!! Radny już z "rajcą" swoje napisali, nasza znana "opozycja" też się kategorycznie wypowiedziała a ty?????? Smarować wszystkich każdy może pytanie tylko czy umie sam coś przedstawić!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie i dziękuję za zadanie opozycji "jakiejkolwiek" pytania na nurtujący mnie również temat. O spotkaniach towarzyskich to ja nie muszę wiedzieć. tak jak nie chcę żeby mnie ktoś z mojego towarzystwa rozliczał. Sprawa ludzi, mieszkańców to jest sens i wskazanie do rozmowy tutaj. Co macie zamiar zrobić ze żwirownią ty "Re" jak tak się uważasz za inną opozycję to odpowiadaj!!!! Radny już z "rajcą" swoje napisali, nasza znana "opozycja" też się kategorycznie wypowiedziała a ty?????? Smarować wszystkich każdy może pytanie tylko czy umie sam coś przedstawić!!!

Owszem,mam własne zdanie i opinię na temat ewentualnej żwirowni w Ińsku.Otóż jestem zdecydowanie przeciwny jej powstaniu.Jestem przeciwny kontynuacji jakiegokolwiek "przemysłu" w Ińsku.Mam wizję przyszłości Ińska opartej na czystości wody,ziemi i powietrza.Będzie czas,by swoją wizję zaprezentować publicznie.

Odnośnik do odpowiedzi

W ińsku zamiast Parku krajobrazowego mamy Park przemysłowy stworzony przez nie udolną władzę miasta ińsko. Jak widać obecny burmistrz miasta także nie prezentuje się najlepiej na swoim stanowsku zarówno pod względem jakości swojej pracy a także merytorycznym. SKSM S.A. ciśnie jak zwykle na swoją korzyść to normalne ponieważ dla nich liczą się tylko kruszywa oraz pieniądze = gigantyczne pieniądze za które dostaną. Śmieszny jest fakt analiz wykonywany przez SKSM i panią ekspert geolog która jak mniewam nieźle obławia się kosztem pieknych zasobów naturalnych naszych Polskich ziem.

Ponadto temat kruszyw jest tak samo kontrowersyjny jak wydobycie gazu łupkowego w Polsce. Dlatego należy ze szczególną uwagą przyglądać się nieudolnej władzy na ręce. Musze także stwierdzić przykry fakt że nie tylko Ińsko posiada tak skorumpowaną władze lecz cała Polska dlatego jest jak jest a jak jest proszę się spytać panie burmistrzu oraz grupo radnych mieszkańców Ińska oraz innych polaków. Dlatego najbardziej rozbawia mnie fakt jak ten Orwellowski system się rozwija a ludzie nic nie robią a władza sobie hula jak chce. Dlatego wnoszę pomysł kontroli władzy na każdym szczeblu !!!

Dziwi mnie także fakt powstania tylu nie korzystnych zakładów pracy w Ińsku zarówno dla środowiska naturalnego jak i społeczno - gospodarczego tak czy inaczej pro - rozwojowego. Ińsko posiada potężny potencjał lecz z takim podejściem nigdy się go nie wykorzysta. Ówczesna i poprzednia władza pokazała że nie mają pomysłu na rozwój tego ślicznego zakątka lecz potrafią jedynie niszczyc i obławiać sie jego kosztem. A skoro takie są tego efekty nie ma sensu głosować na tych ludzi kolejnym razem, ludzi którzy nie spełniają swojej roli wobec społeczeństwa a skoro jej nie spełniają można tych ludzi z tych stanowisk poprostu zwolnić...

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Ińska którym na sercu leży przyszłość naszego miasteczka

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa wójta Branic.

To na deser dla mieszkańców Ińska bardzo ciekawy artykuł.

Za górami, za lasami, za siedmioma rzekami, znajduje się piękny gród zwany Branicami. A władzę w nim dzięki poparciu miejscowego ludu objęła Maria Krompiec…

Gmina Branice to pogranicze z Czechami, południowa granica województwa opolskiego, położona w powiecie głubczyckim. Jest gminą wiejską. Jej życie skupia się na rolnictwie….A największym zakładem pracy jest Samodzielny Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. O szpitalu wiedzą niektórzy nawet we Wrocławiu. Tak to nie ma w zasadzie nic. Po prostu bieda. Widać to chociażby po stanie technicznym pałacu jaki znajduje się na pograniczu. Jest on wystawiony na sprzedaż. Od lat kupców brak.

W 2010 r. wybory samorządowe wygrała spoza układu władzy – Pani Maria Krompiec. I się zaczęło…

Zaczęło być o niej głośno po tym jak postanowiła zmniejszyć sobie wynagrodzenie. Tak to nie pomyłka. ZMNIEJSZYĆ WYNAGRODZENIE! W Nowej Trybunie Opolskiej (NTO) można było przeczytać w artykule „Wójt Branic obniżyła sobie pensjęâ€:

„1700 zł brutto mniej zarabiać będzie Maria Krompiec, wójt Branic. Obniżkę na sesji zatwierdzili gminni radni. – Jestem nowym wójtem, nie mam jeszcze doświadczenia, dlatego nie mogę zarabiać tyle co mój poprzednik – tłumaczy powody swojej decyzji Maria Krompiec. – Poza tym mamy bardzo trudny budżet, na granicy przetrwania. Najprawdopodobniej płace pracowników urzędu w tym roku będą zamrożone, więc nie mogłabym spojrzeć ludziom w oczy zarabiając tyle, co do tej pory.â€

Należy nadmienić, że Pani Maria Krompiec była drugim włodarzem w powiecie głubczyckim, który obniżył sobie wynagrodzenie. Pierwsza była Pani Elżbieta Kielska, burmistrz Baborowa, też „nowaâ€. Wnioskowała o obniżenie do najniższego dopuszczalnego przez prawo poziomu wynagrodzenia – 4200 zł. Ponadto obniżyła poziom wszystkich dodatków. Obie panie oddały również służbowe komórki.

Pozostali panowie „włodarze†powiatu głubczyckiego nie zrobili w tym kierunku nic. Dziwnie się również tłumaczą.

„Jan Krówka, burmistrz Głubczyc mówi, że jego pensja jest niższa od jego poprzednika. Burmistrz tłumaczy, że w 2010 roku zarobił brutto – 108 tys. zł. Natomiast w 2002 roku burmistrz zarabiał 111 tysięcy zł. Radni Kietrza nie zajmowali się ostatnio wynagrodzeniem burmistrza i nie mają tego w planach.†– pisze NTO. Ja od siebie dodam, że wychodzi na to, że kryzysu w Głubczycach i Kietrzu nie ma! Tylko skąd te długi i bezrobocie? Całą okolicę utrzymuje przy życiu w zasadzie „Galmet†i „Elektromet†oraz budowlanka.

Nie mam też wiedzy na temat tego, czy za śladem Pani wójt poszli radni. Przypuszczam, że nie, bo by się gdzieś pochwalili.

Gmina Branice, jak pisałem, nie dość, że jest biedna i zniszczona prawie 20 letnim gospodarzeniem poprzedniej drużyny, jest jeszcze szczególnie zagrożona powodziami. Na jej ziemi wybudowano po kilkudziesięciu latach (w końcu) zbiornik retencyjny. Oczywiście po napełnieniu go wodą okazało się, że nie jest szczelny….Podobno siadła na tym prokuratura… Za brak nadzoru nad budową powinien ktoś odpowiedzieć, zwłaszcza, że pieniądze łożył rząd. Zbiornika długo nie będzie.

Co zrobiła do tej pory pani wójt? Radio Opole na swojej stronie pisze: „Mieszkańcy gminy Branice będą powiadamiani SMS-ami o zagrożeniu powodziowym. Wójt Maria Krompiec wydała właśnie zarządzenie, na mocy którego pieniądze z rezerwy zostaną przeznaczone na ten cel. – Umowa zostanie podpisana po wydaniu opinii w tej sprawie przez Regionalną Izbę Obrachunkową – mówi Maria Krompiec. [...]Bardzo podoba mi się taka forma, bo możliwe jest szybkie przekazywanie informacji o zagrożeniu. Lepiej, żebyśmy nie musieli z tego korzystać, ale stanowi to pewne zabezpieczenie – dodaje Maria Krompiec.â€

Nie jest to może środek na zapewnienie bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców, bo środków gmina nie ma i nikt jej nie daje, ale zawsze przynajmniej ostrzeże mieszkańców o zagrożeniu. Lepsze rydz niż nic. Jest to przynajmniej na miarę możliwości gminy.

Gmina Branice uchwaliła już budżet na ten rok. Jest to pierwszy za „panowania†nowej pani wójt. Większość jego pójdzie na inwestycje w gminie, a nie na przejedzenie.

Największe nakłady pochłonie budowa oczyszczalni ścieków w Branicach, która pochłonie ponad 5 mln zł. Pozostałe to przebudowa budynku na terenie szpitala pod centrum aktywizacji społeczno-gospodarczej, wykonanie dokumentacji kanalizacji sanitarnej w Branicach, remont świetlic w Boboluszkach i Wysokiej oraz budowa boisk we Włodzieninie i Branicach.

Trzeba przyznać, że wreszcie zaczyna coś się w tej gminie dziać. Trzymam kciuki za dalsze pomysły poprawy stanu jaki zastała. Lepiej robić coś dla ludzi niż prawie nic i brać pieniądze.

To tyle dobrych wieści. Wójtowa widocznie przegięła…

NTO pisze: „Prokuratura Rejonowa w Głubczycach skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko Marii Krompiec, która w listopadzie ubiegłego roku wygrała wybory na wójta Branic. Wcześniej postawiła jej zarzut niezłożenia w terminie sprawozdania finansowego z kampanii wyborczej.â€

Wójtowa Branic spóźniła się ze sprawozdaniem dziewięć dni… „- Spóźniłam się ze sprawozdaniem tylko dziewięć dni – mówi Maria Krompiec, wójt Branic. – Przecież nie jest to żadne pospolite przestępstwo, takie jak jazda po pijanemu samochodem, kradzież, czy jeszcze coś cięższego. Dlaczego przez zagapienie mam tracić stanowisko, na które wybrało mnie ponad 60 procent głosujących w wyborach?â€

Maria Krompiec złożyła wniosek o wyłączenie ze sprawy głubczyckich sędziów. Nie chce, by sądzili ją sędziowie z Głubczyc.

NTO pisze: „- Nie jestem przekonana, że ten sąd będzie bezstronny przy rozpatrywaniu mojej sprawy – tłumaczy Maria Krompiec, wójt Branic. – W powiecie istnieją różnego rodzaju powiązania o charakterze osobistym, które moim zdaniem, nie gwarantują mi pełnego prawa do obrony.†Dalej gazeta pisze: „Jednak prawo w takim przypadku jest bezlitosne. Ustawa mówi jasno, że temu, kto będąc pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego (a była nim Maria Krompiec), nie złoży w terminie sprawozdania, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do lat dwóch. Natomiast komisarz wyborczy w takiej sytuacji ma obowiązek powiadomienia o tym prokuratury. Jeśli sąd umorzyłby postępowanie, oznaczałoby to, że Maria Krompiec jest winna, ale nie poniesie kary. Musiałaby jednak zrezygnować ze stanowiska wójta.â€

Wobec powyższego, pani wójt nie zgodziła się na umorzenie. Sąd Rejonowy w Głubczycach odbył posiedzenie w tej sprawie. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko pani wójt. Czyli chcieli by nie rządziła…

A tutaj niespodzianka! Nagonka i rozgłos sprawy zrobiły swoje.

W 11.01.2012 r. Sąd Rejonowy w Głubczycach umorzył postępowanie karne przeciwko Marii Krompiec, wójtowi Branic. Bezwarunkowo. Nie dopatrzył się żadnych znamion czynu zabronionego. Sędzia w uzasadnieniu wyroku stwierdziła, że wprawdzie ciążył na niej obowiązek złożenia sprawozdania finansowego, ale to, że tak się nie stało, to zwykłe roztargnienia, niepamięć i w związku z tym sprawa powinna zostać umorzona.

Poczekajmy jeszcze – wyrok nie jest prawomocny.

Dziwne, że po wyborach w całej Polsce nie słychać by ktoś się za takie drobiazgi czepiał. A gdzie jakieś ludzkie podejście do sprawy? Wyborcy dokonali wyboru. Większością głosów wybrano Panią Marię. W tym przypadku chodziło wyraźnie o wysadzenie z siodła, a nie o samą sprawiedliwość i przestrzeganie prawa, które układ sobie dla swoich celów napisał. Sam nie przestrzega, sam nagina i stosuje tylko wtedy, gdy walczy o władzę. Wójtowa może i nieświadomie spóźniła się ze sprawozdaniem, ale to nie oszustwa wyborcze ma miarę Mazowsza, za które nawet nie ma postępowania (ja nie słyszałem nic). Jak widać dało się zrobić odstępstwo w tej sprawie i dać wójtowej możliwość spokojnej pracy w gminie. Ale podejrzewam, że jej tak łatwo nie odpuszczą. Będą patrzeć na ręce. Ja też będę. Mam nadzieję, że pani wójt pozostanie sobą, będzie się pchać po środki łokciami i nie odpuści. Ale i trzymam kciuki za rozwojem tego zapomnianego pogranicza polskiego.

A tymczasem krótko o poprzednim druhu Branic….

„Były wójt Branic otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, przyznany przez Bronisława Komorowskiego. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. – To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie†– mówi Józef Małek. – Prezydent docenił moją wieloletnią pracę wójta, społecznika i działacza na rzecz polepszania stosunków polsko-czeskich.â€

„Józef Małek ma już Brązowy Krzyż Zasługi (nadał go mu prezydent Lech Wałęsa) oraz Srebrny Krzyż Zasługi (nadał go prezydent Aleksander Kwaśniewski). Józef Małek ma 53 lata. Przez 20 lat był wójtem Branic. Teraz jest pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jest też członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego.â€

Ciężko mi się odnieść do pracy człowieka, którego układ okrągłostołowy odznaczył takimi zaszczytami i znajduje się w kręgach poPZPRowskich i PeeSLowskich. Może tak naprawę dalej powinien być wójtem w biedniejącej od jego czasów początków gminie?

Autor: Grzech

Źródło cytatów: Nowa Trybuna Opolska (NTO)

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...