Skocz do zawartości

Jak się ludzi wali w rogi


ŻWIREK

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.kopalniai...ist_otwarty.pdf

Po przeczytaniu wręcz mi mowę odjęło! Oni działają jak tylko mogą nie stroniąc od wymyślnych bzdur i pokazywania urzędom, ze wszystko mówią nic nie tają. To mieszkańcy czyli decydujący sami o sobie nie chcą się integrować. Panie Dyrektorze GRZESIAK jest Pan takim samym lisem jak na Premier Tusk. Łże w żywe oczy, że polakom jest coraz lepiej. Podobnie jest z Panem już wie, że wszyscy przeciwnicy nie mają racji twierdząc, że zniszczycie przyrodę. Ależ oczywiście i to bezpowrotnie na setki lat!!!!!!! Jeśli twierdzicie, że opracowania będą w drugiej połowie 2013 roku to skąd taka pewność?????? Nie wymyślajcie spotkań poza te które przewiduje prawo bo potem przeciwnicy pogubią się które z nich jest tym oficjalnym na które można składać wnioski i uwagi. Jak ktoś mądry czyta waszą stronę to chyba nie ma żadnych wątpliwości, że te Wasze metody to stęchła padlina której należy się jak najszybciej pozbyć(utylizować). Prosimy się nie silić bo zwykli mieszkańcy i tak nie przyjdą na wasze integracyjne "spotkanka" bo się zwyczajnie boją człowieka który może ich zwolnić z pracy. Panu też proponuję żeby się nie wychylał przed orkiestrę. Jak się przedabrza to może działać też w odwrotnym kierunku. W związku tą publikacją jako listu otwartego pytam: KTO OPRACOWUJE RAPORT WPŁYWU NA ŚRODOWISKO????? Proszę podać firmę i kiedy rozpoczęły się badania??? Nikt z mieszkańców nie wie o takich badaniach. Skoro wszystko takie jawne to dlaczego takie ciemne??? Proszę też nie mówić,że przeciwnicy nie mają racji negując powstanie żwirowni. Budowa tejże nie tylko zniszczy środowisko ale raz na zawsze odbierze nam spokój. Proszę nie patrzeć tylko przez pryzmat zysków swoich ale przez pryzmat strat mieszkańców. Rzucenie ochłapu na ILF czy Dni Ińska to żadna chluba. Dokładanie paru groszy do sportu też jest tylko chwytliwe dla prezesa klubu sportowego. Obiecywanie miejsc pracy jet godne pożałowania a wypowiedź Burmistrza w trakcie otwarcia Ińskiego Lata jako największej firmy dającej miejsca pracy żenujące. Przypominam, że takie listy otwarte wklejone tylko na Waszej stronie już budzi podejrzenia. Może ludzie nie wchodzą na portal Ińsko ale tu czytają wszyscy mieszkańcy bez strachu. Jeśli chcecie większego udziału społeczeństwa to prosimy tu na forum gdzie my czujemy się bezpieczni, że forum jest niezależne od wszelkich miejscowych powiązań i panujących nienawiści. Jeśli tacy jesteście otwarci dyskutujcie z nami tu. Każdy się jak widać czegoś boi Wy bo po co Wam rzeczowa debata? My bo nas będziecie sprawdzać. I chyba każdy ma swoje racje. List jest tendencyjny , nie zawiera prawdziwej prawdy albo półprawdy. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Pieniądz nie śmierdzi

5ed3625461b3d7ffcfb8f747d3ba9a71.png

Lokalna społeczność ma prawo udziału ze względu na inwestycję mającą znaczący wpływ na stan środowiska mieszkańcy, w tym miejscowe stowarzyszenia i nie tylko mają PRAWO do udziału w postępowaniu NA KAŻDYM ETAPIE postępowania. Dyskusja po fakcie opracowania przez wybraną przez SKSM firmę opracowującą Raport wpływu na środowisko jest bezprzedmiotowa. Istotą udziału społeczeństwa (Stowarzyszeń) w postępowaniu w trakcie prac nad Raportem jest wymuszenie badań i obliczeń istotnych z punktu istniejącego zagrożenia. Obrana przez SKSM taktyka postępowania ma na celu nie dopuszczenie do udziału w trakcie prac nad Raportem i postawienie mieszkańców przed faktami "dokonanymi".Tak było do chwili obecnej i nic nie wskazuje,że cokolwiek ulegnie zmianie w ekwilibrystyce SKSM. Potocznie mówi się,że siła pieniądza otwiera bramy z przeszkodami. Bierność IPK oraz opracowujących plan Natura 2000 "Ostoja Ińska" świadczy,że te rzekomo proekologiczne inwestycje już nabrały wody w usta....

Są jednak potworne zagrożenia, szczególnie te, które odnoszą się do ubytku wody zarówno tej podskórnej jak i tej do picia. Wydobycie na taką skalę i powierzchnię docelową terenu górniczego jest stuprocentowym zagrożeniem do środowiska i miejscowych mieszkańców. Działania te w ślad za wypalarnią węgla drzewnego, szukającym innej możliwości wykorzystania rur bioetanolu i dalej żwirownia odpędzą resztki turystów i posiadających tutaj swoje dacze.Są też inne, jeszcze bardziej potworne zagrożenia o których ze względu na tajemnicze działania SKSM nie sposób teraz przedstawić. Jak już wspomniano wyżej, pieniądz pokonuje naukowe przeszkody. A wszystko podobno dla dobra gminy i jej mieszkańców. A może jednak dla profitów wąskiej grupy udziałowców SKSM. Ta "ekologiczna" firma nigdy nie podała do publicznej wiadomości jakie zyski ma w skali roku z wydobycia żwiru, do którego nie ma prawa a i póki co stosownej koncesji. Prawdopodobnie ludzie się "obudzą" z ręką w przysłowiowym nocniku. Będzie jednak już za późno, tak jak miało to miejsce przy budowie wypalarni, która do dzisiaj nie wypełniła wszystkich ustaleń w zakresie ochrony środowiska i hałasu jaki powoduje. Taki preceder świadczy o instytucjach kontrolnych ale przede wszystkim o poprzednich władzach Ińska. Tym samym torem próbowano już przebranżowić bioetanol na spalarni śmieci i tym samym torem PROPAGANDY podąża SKSM. Mimo braku przezorności Burmistrza i Rady Miejskiej, propagandy zastraszania i bojkotowania Referendum , część mieszkańców miała odwagę wyrażenia swoich wątpliwości. Można śmiało wydedukować,że gdyby nie zastraszanie i bojkotowanie przez lokalne władze, mieszkańcy podjęli by właściwą decyzję. Świadczą o tym procentowe statystyki biorących udział w Referendum. Apelujemy o mądrość do mieszkańców ale też i wojewódzkich decydentów, NIE DAJCIE SIĘ UROBIĆ BIZNESOWEJ SPÓŁCE, nawet gdyby perswazje zamieniały się w miliony......

Odnośnik do odpowiedzi

Takie zaproszenie było do nas wystosowane ale nie mamy zamiaru spotykać się potajemnie zz władzami SKSM propozycja została odrzucona. Albo spotkanie z całym społeczeństwem albo żadne. Z resztą nas nie przekonają do tej chybionej inwestycji. Niech się burmistrz zajmie szukaniem pieniędzy z mniej uciążliwego przemysłu i turystyki.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał skoro Ty taki przykładny obywatel i miłośnik małej ojczyzny to więcej aktywności wymagam od Ciebie. Tak czy siak nic nie jest wiadome że ktoś (kto) proponował Wam spotkania (komu Wam?). Jak już się wpisujesz to bądź poprawnym i pisz żeby coś mądrego z tego wynikało. To nie trzeba było napisać o tym że takie chwyty robi żwirownia do NIEKTÓRYCH mieszkańców. To o Tobie dobrze nie świadczy. Ja tak myślę.

Odnośnik do odpowiedzi

Oj Olo pisząc nam miałem namyśli ITP czyli towarzystwo przyrodnicze i część członków byłego komitetu referendalnego. Spotkanie proponował negocjator wynajęty przez SKSM dr. J. Badera z Uniwersytetu Śląskiego. Na początku chcieliśmy się spotkać ale po wymianie zdań z panem doktorem i panią Głogowską z SKSM, odmówiliśmy definitywnie. Albo konsultacje ze społeczeństwem albo nic jak już pisałem

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy komukolwiek zaproponowano rozmowy. Jeśli jednak wierzyć Tobie to jednak są mieszkańcy z którymi sksm rozmawia. Jeśli wyjdzie po czasie, że tak było a Ty o tym nie piszesz to żeby z tego draki nie było. Ja uważam, że takie rzucanie haseł może być źle odebrane. Robicie coś dla mieszkańców róbcie to na naszych oczach i tyle.

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego to był jeden z głównych powodów odmowy w myśl zasady nic o nas bez nas czyt. nic o mieszkańcach bez mieszkańców. Jeżeli chcą już tak bardzo tych konsultacji to tylko z ogółem społeczności naszej gminy my nie mamy zamiaru z nikim się potajemnie spotykać i wypowiadać się za społeczność lokalną

Odnośnik do odpowiedzi

Oj Olo pisząc nam miałem namyśli ITP czyli towarzystwo przyrodnicze i część członków byłego komitetu referendalnego. Spotkanie proponował negocjator wynajęty przez SKSM dr. J. Badera z Uniwersytetu Śląskiego. Na początku chcieliśmy się spotkać ale po wymianie zdań z panem doktorem i panią Głogowską z SKSM, odmówiliśmy definitywnie. Albo konsultacje ze społeczeństwem albo nic jak już pisałem

Widzisz i o to chodzi! Brawo, że tak stawiacie sprawę. Ja np. nie wiedziałem, że Ty jesteś w ITP to dla mnie nowa wiedza. No to czemu o tym Krokus nie napisał na portalu. To by dopiero było. Jeszcze moje pytanie kiedy oni to proponowali przed wyjazdem na wycieczkę czy pomysł narodził się po niej. Może za ostro ich traktujecie. Bo widać się boją Was.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja będę o tym pisał na portalu. Propozycja pojawiła się pod koniec lipca w stosunku do byłej grupy referendalnej. Od początku byłem nastawiony do tego negatywnie. Podczas wycieczki pojawiły się kolejne zaproszenia i oficjalne pojawiło się po wycieczce. Po wymianie zdań stwierdziliśmy, że na takie spotkanie, które proponowano w Granicy Spokoju nie pojedziemy. Nie możemy brać odpowiedzialności w tak ważnej sprawie za wszystkich mieszkańców. Co teraz zrobi SKSM nie wiadomo. Albo zorganizuje spotkanie ogólnodostępne np. w kinie albo czarno widzę te ich "konsultacje społeczne".

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę napisać: brawo, brawo , brawo Panie Michale :) nie oddamy tak łatwo skóry B) Jak dla mnie nie musi Pan pisać na portalu mnie wystarczy tu. Ja na tamto g... nie wchodzę więc mi obojętne :unsure: Tylko dlaczego nikt inny nic nie napisał o tym :blink: Prezes ITP przecież miał to w swoim obowiązku :ph34r: Coś tu śmierdzi ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Radny ty tępa maso nie wypowiadaj się bo już jesteś przekupiony. Ja np. chcę wiedzieć co MichałK sądzi o tym "dziwnym" jak dla mnie liście żwirowni. Co oni chcą tym osiągnąć? jaki to ma być cel takiej pisaniny? To jakieś podchody! Tylko chyba nas nie traktują jak ZHP????? Dla mnie to jest zwykłe straszenie. Chcą nam zamknąć usta żeby im nie przeszkadzać. Bzdury można pisać zawsze jeszcze trzeba je potwierdzić. To my żwirowni udowodnimy a co? Pani jakiej tam Głogowska będzie musiała się napracować. Co za bzdury w tym liście. Propaganda na całego.

Odnośnik do odpowiedzi

e164aa2210304b2d245f0be8276662cf.png

ba267a3aa747e3e1680a6058583187f0.png

Zamieszczenie tej agitacyjnej ulotki to kompromitacja przede wszystkim Burmistrza i Rady Miejskiej w Ińsku.

To jawna opcja za dążeniami SKSM,innymi słowy to hańba dla ludzi uzurpujących sobie prawo do decydowania za mieszkańców w sprawie inwestycji mającej znaczący wpływ na środowisko.

Burmistrz Ińska Andrzej Racinowski działa na szkodę mieszkańców i stwarza niebezpieczną sytuację dla demokratycznych sposobów istniejących w obrębie Państw UE oraz w zakresie przestrzegania spójności prawa z Dyrektywami UE odnoszącymi się do powstania żwirowni zarówno Ińskim Parku Krajobrazowym ( jego otulina) jak i w obszarze Natury 2000, który to obszar obligatoryjnie nie dopuszcza do tego typu inwestycji.

Postępowanie burmistrza Ińska Andrzeja Racinowskiego oraz Rady Miejskiej w Ińsku niepokoi także ze względu na podejrzenia związane z możliwością podjęcia działań korupcyjnych. ten proces był już widoczny na etapie Referendum i w trakcie przebiegu samego Referendum.

Akceptując tok działań forsowany przez SKSM odnosi się wrażenie powstawania "układu" sił : my i oni.

Propagandowe popisy SKSM nie mają nic wspólnego z tokiem postępowania w trakcie opracowywania zarówno Raportu wpływu na środowisko jak i możliwości udziału społeczeństwa w tym działaniu na każdym etapie postępowania. Odrębnym zniesmaczeniem jest bierność pracowników IPK oraz RDOŚ w Szczecinie, który winien przyśpieszyć prace nad planami zadań ochronnych Natury 2000 - Ostoja Ińska. Tym bardziej,że kontrowersyjny teren jest siedliskiem wielu chronionych gatunków wynikających z Dyrektyw UE. Jest zrozumiałym,że merytoryczne zagadnienia nie odgrywają tutaj żadnych istotnych treści , A.Racinowski sprzedał już duszę tej inwestycji a we wszystkim wspiera go niekompetentna w zakresie merytorycznym Rada Miejska z Przewodniczącym Bogdanem Terebeckim.

Mieszkańcy i wszelkie Stowarzyszenia zostały zepchnięte do roli nic nie znaczących podmiotów postępowania . Taki stan rzeczy uwłacza godności ludzkiej nie mającej nic wspólnego z demokracją i liczeniem się z głosem mieszkańców. To plama na niezawisłości i odrębności myślenia każdego współobywatela tej gminy oraz licznych osób związanych emocjonalnie i gospodarczo z tą gminą. To próba ukierunkowania mieszkańców prze SKSM poprzez wywieranie nacisku i nie przestrzeganie stosownych procedur.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się wczoraj Michał wypruwał dla was a dzisiaj ma was gdzieś. Dzisiaj pracuje u konkurencji. Tyle się pluł, że będzie pisał tu i tu a teraz macie swojego kłamliwego ulubieńca.................................................

Przejdźcie do Włodzimierza musicie mu zrobić wejście........................

Chyba smoka bez ognia :wacko:

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...