Skocz do zawartości

Ciekawe co nas czeka też pustynia?


JEZIORO

Rekomendowane odpowiedzi

Rajca ty chyba jesteś ograniczony dla Ciebie kwestia transportu jest tylko wyznacznikiem tego czy zgodzicie się na kopalnię? Komu jak komu ale tobie akurat powinno zależeć na rozwoju turystycznym tej gminy. Może czas najwyższy ujawnić twoją tożsamość co? To co ty wypisujesz to woła o pomstę do nieba. Bronisz zaciekle inwestycji, która może więcej zaszkodzić gminie niż pomóc. Transport jest wielkim problemem, ale nie zapominaj o tym jak będzie wyglądał krajobraz oraz jakie skutki może to mieć dla wód powierzchniowych i podziemnych. Twoje myślenie jest płytkie i aroganckie. Nie przypominam sobie Ciebie na wyjeździe zorganizowanym przez SKSM. Może jak byś pojechał to zobaczył byś jak to wygląda w rzeczywistości. Jesteś dla mnie człowiekiem, z którym nie warto dyskutować ponieważ nie myślisz realnie i przyszłościowo. Zgoda dla żwirowni wyłoniła się w "tęgich" umysłach rządzących kiedy nastały kłopoty finansowe z drugiej strony zastanówmy się kto doprowadził budżet do opłakanego stanu rajco? Wasz burmistrz w obecnej chwili postrzegany jest przez wielu mieszkańców co raz gorzej, nie wspomnę już o tym jacy źli są na niego rolnicy.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nawet młotem do nich nie przemówisz. Siedzi takich 13 i żre ciasteczka i podnosi rękę w górę i jeszcze tu próbuje dziamotać. Nie był gamoń jeden z drugim nawet tam gdzie go zapraszano popatrzeć na ten syf więc wolał nie jechać i nie widzieć prawdziwej prawdy co nas mieszkańców czeka. Co mendo "rajco" ? Prosimy teraz o komentarz!!!! Teraz powiedz draniu czy ci się podoba taki transport i ta zmasakrowana droga. I te twoje podpisane papierki co są warte tyle co twoje słowa.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał czy ty chłopcze umiesz czytać ? Przecież jasno rajca napisał, że właśnie aby "łódki" z kruszywem nas nie rozjechały, muszą być zapisane maksymalne obostrzenia i skuteczność ich egzekwowania ! I nikt mam nadzieję nie podniesie "łapy" jak tych zapisów nie będzie. Koniec kroka w temacie odwozu kruszywa !

Powstanie takiej kopalni jest złem koniecznym i nikt w radosnych podskokach na to nie oczekuje. Myślę, że kopalnia "dostanie" wszystkie zgody na tą inwestycję, ale "padnie" właśnie na transporcie. Bo w tym właśnie temacie społeczność miejscowa i jej reprezentanci, będą mieli wiele do powiedzenia, bo jeszcze nikt (jak często wielu tym sloganem się posługuje) zgody na powstanie żwirowni nie wydał. Do takiej decyzji jest raczej coraz dalej niż bliżej. Ale temat trzeba drążyć, tylko merytorycznie proszę .

Odnośnik do odpowiedzi

merytoryczny idiota marzyciel , czy ty znasz nasze krajowe realia ? od kiedy to się u nas przestrzega czegoś co zapisane ? ( masz przykłady z wypalarnią węgla gdzie miały być systematycznie wymieniane filtry i cały cykl produkcyjny miał odbywać się w ciszy , ale wtedy jeszcze nie było ciebie w Ińsku ) i kto to ma robić ? no jak zostaniesz burmistrzem do czego chyba zmierzasz to zatrudnisz na etatach gminnych kilku dodatkowych policjantów aby stali tylko na rogatkach Ińska i kontrolowali twoje naiwniaku zapisy !!!!!! jakim trzeba być upartym palantem aby wypisywać takie brednie ????

Czy wyczerpała się twoja inteligencja że godzisz się z powstaniem żwirowni ? Dla nas powinna istnieć tylko jedna alternatywa , zdecydowane NIE dla powstania żwirowni i na tym musimy się koncentrować .

Twoje wpisy tutaj udowadniają że jesteś za żwirownią tylko się krokus maskujesz .

Odnośnik do odpowiedzi

A ty się nie maskujesz? Przecież jesteś jak nie "loki" to "pewne" dupku jeden. Czepiasz się Włodka ale zadaj sobie pytanie co ty zrobiłeś żeby ona nie powstała!!!! Pewnie znów przyjedziesz do Polski na święta Bożego Narodzenia i tyle twojego plucia tylko na forum . Bo na sesję czy komisje już nie przyjdziesz. Dupek i palant do tego ignorant i ciemniak z ciebie. Szafrana zostaw w spokoju walczy w słusznej sprawie.

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu ja nie jestem tym o kim mówisz tzn. panem co woził reklamę. Jestem obywatelem tego środowiska i bardzo żyję naszymi sprawami. Na referendum byłem. Zresztą robiłem kampanię w naszym bloku. Roznosiłem ulotki i przynajmniej w tym się nie pomyliłeś ,że mam zasługi. Nie lubimy Burmistrza i to też nasza zasługa, że na niego nie głosujemy. Może to ty wybierałeś lepsze zło. Wszyscy tak mówią a teraz narzekają. Tacy jak ty to zakały które potem krzyczą a jak trzeba to chowają głowę w piasek. My od lat jesteśmy w naszym bloku wrogami obecnej władzy. Nie tak jak ty krzykaczu.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo z rajcą i szafranem trafiłes jak kulą w płot, z resztą się zgadzam, takie porozumienie nawet jak będzie to nie będzie przestrzegane.

a ja sobie myślę i jestem coraz bardziej przekonana że to nie jest porozumienie . To jest taktyka tego łajdaka który się kiedyś już ośmieszył i skompromitował kiedy wprost pisał te swoje banialuki , teraz znalazł sposób na dalsze kręcenie i manipulowanie społeczeństwem .

Ten sam sposób myślenia , wyzwisk i pisania choć w kilku osobach , również te same tłumaczenia ale ta sama klawiatura .

Odnośnik do odpowiedzi

Witam "opozycjonistę" na caffe. Jesteś ostry i piszesz trafne wątki. Jenak muszę cię trochę wyprostować. Miałeś jak mniemam na myśli koncesję na przejazd ciężarówek bo tę na wydobywanie żwiru wydaje Marszałek. To w kontekście sprostowania. Cieszę się jest wśród nas nowy bojownik. Bardzo dobrze że tacy nam tu wyrastają. Każda próba zwalczenia głupoty w obecnej władzy jest nieoceniona Może uda się tego człowieka z tych salonów wypchać za wszelką cenę. Brawo za odwagę i mądrość którą przekazujesz.

Słuszna uwaga, dziękuję za poprawę.

Co to ma znaczyć, że nic nie można już zrobić ze żwirownią???

Przecież radni muszą mieć coś do powiedzenia w tej sprawie!!!!! Bzdury to jednak ty chyba opowiadasz opozycjonista!!!!!!

Mieliby coś do powiedzenia gdyby rozumieli na co dają przyzwolenie. Radni obecnej kadencji sprawiają wrażenie całkowicie oderwanych od tego co się dzieje w gminie. Nie rozumieją jak bardzo to co robią jest sprzeczne z tym co mówią czy obiecują.

Oczywiście, że opozycjonista nie ma racji w kwestii dotyczącej odwozu kruszywa z przyszłej kopalni.

SKSM maja przedstawić taką obcję odwozu, która nie będzie szkodliwa dla gminy i jej mieszkańców. Jak to zrobią to właśnie ich ból.

Czy na każdej rogatce ustawią firmę ochroniarską, czy lotne patrole, aby "żwirki" nie przemykały opłotkami to ich sprawa.

Umowa w tej kwestii musi być jasna i stanowcza. Znam osobiście podobne rozwiązania, gdzie jednorazowe, incydentalne przekroczenie umawianego parametru, skutkuje automatycznym, natychmiastowym, zatrzymaniem działalności podmiotu gospodarczego. Są to umowy sprawdzone przez dobrych prawników i akceptowane przez umawiajace się strony. Czyli można zrobić każde zabezpieczenie niezależnie od tego, czego ono dotyczy !!

A obecnie jest tak z odwozem żwiru, że jest droga powiatowa, czy wojewódzka lub krajowa i po niej moga jeździć nawet czołgi na gumowych gąsienicach ! Nie ma odpowieddniej umowy, że np. przez miasto droga krajową pewne pojazdy nie moga jeździć ! Policja umywa ręce, bo nie ma znaków a SKSM nawet nie odnoszą się do tematu. Dlatego też przypuszczam, że SKSM nie dadzą rady spełnić podobnych obostrzeń a RM innego rozwiązania nie zaakceptuje !!

Mam rację w kwestii żwirowni bo wszystkie dotychczasowe działania burmistrza Racinowskiego i radnych na to wskazują. Po pierwsze gdyby Burmistrz Racinowski wraz ze "swoją" radą faktycznie chciał żeby żwirownia powstawała w porozumieniu z mieszkańcami i naturą nie wysyłałby listów prosząc o bojkot referendum tylko list w którym prosi o oddanie głosu popierającego powstanie żwirowni. Pisząc ten list miał wybór co do treści i wybrał łatwiejszą dla siebie drogę. Urąga to instytucji burmistrza ale to już na szczeblu wojewódzkim zostało potępione przez kilka organizacji zajmujących się aktywizacją obywateli. Po drugie, pragnę przypomnieć, że to wszyscy radni IFS i nie wiem nawet czy pseudo-opozycji również, zagłosowali twierdząco w sprawie podjęcie uchwały dotyczącej opracowania planu przestrzennego dla żwirowni. Po trzecie praktycznie wszystkie imprezy czy uroczystości w gminie noszą znaczek SKSM. Reklamy audiowizualne w trakcie trwania Ińskiego Lata Filmowego również do tej grupy należą. Po czwarte, burmistrz Racinowski wcale nie sprawia wrażenia osoby sceptycznie nastawionej do żwirowni.

To twierdzenie podeprę tym nagraniem (wywód burmistrza Racinowskiego na temat żwirowni zaczyna się od 5 minuty i 34 sekundy):

"To jest przedsiębiorstwo, które współpracuje z nami na co dzień,

które jest jednym z najważniejszych podmiotów gospodarczych naszej gminy i które naszą gminę i festiwal wspiera za co bardzo serdecznie dziękuję"

Takie słowa padły w stronę dyrektora Grzesiaka i jego przedsiębiorstwa.

Teraz jak sobie każdy obejrzał to nagranie można znowu przeczytać wpis rajcy na temat tego, że radni i burmistrz dołożą wszelkich starań żeby przewóz odbywał się w bardzo restrykcyjny sposób.

Chciałbym się więc zapytać czy burmistrz, który na oczach tylu ludzi zachował się jak wasal dyrektora Grzesiaka ma zablokować żwirownię dlatego, że trasa przewozowa będzie się radnym nie podobała?

Sama osoba dyrektora Grzesiaka jest nienaganna. Powiem więcej, taki powinien być dyrektor dużej firmy. Powinien być sztandarem firmowym dla wszystkich, którzy kierują wzrok w jego stronę. Za to burmistrz Racinowski wygląda przy dyrektorze Grzesiaku najwyżej jak powiewająca na patyku szmatka kuchenna. Kwestia tego czy burmistrz powinien tak otwarcie popierać przedsiębiorstwo, które wzbudza tyle kontrowersji wśród mieszkańców to już inna sprawa. Nietakt i brak kultury burmistrz Racinowski nie raz pokazał. A żeby nie było, że mówię o czymś wyssanym z palca to proszę obejrzeć nagranie na którym Burmistrz Racinowski rozmawiając z radnymi o śmieciach na cmentarzu przywołał, że z grobu zmarłego pracownika gminy będzie cały kubeł śmieci.

(Od 7 minuty 43 sekundy zaczyna się kwestia przywołana przeze mnie)

Nikt nie powinien polegać na władzy samorządowej Miasta i Gminy Ińsko. Składa się ona wyłącznie z niekulturalnych, niewykształconych stosownie, upartych, zadziornych, kłótliwych, osób, które mieszkańców nigdy nie postrzegali przez pryzmat "wspólnoty" ale bardziej "poddanych". Ironiczne ale okazuje się, że sami są "poddanymi". Tyle, że nie mieszkańców.

A Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych nie śpią...

Odnośnik do odpowiedzi

Napracowałeś się bidulo przy tym poście co "niemiara". Ale cały twój problem polega na tym ,że wielu spraw nie rozumiesz. Piszesz co ci ślina na język przyniesie oczywiście w populistycznym "ciągu".

Zrozum tylko jedno, że nie burmistrz będzie zezwalał lub blokował decyzję o otwarciu kopalni, uczyni to tylko RM.

Opinia burmistrza w tej kwestii będzie jedną z wielu, ale nie decydującą. Także twoja opinia będzie brana pod uwagę przez tych niedouczonych, niekulturalnych, zadz..........

Odnośnik do odpowiedzi

:D :D :D

rajca czy jak ty się tam zwiesz , ty to jesteś super od rana mnie niesamowicie rozbawiłeś , nie trzeba tego nawet wcale komentować .

Dobrze że my ciebie tutaj mamy , każdy twój wpis jest co prawda imbecylski ale za to rozbawia do łez !!! widać że się przy nim nie napracowałeś :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Napracowałeś się bidulo przy tym poście co "niemiara". Ale cały twój problem polega na tym ,że wielu spraw nie rozumiesz. Piszesz co ci ślina na język przyniesie oczywiście w populistycznym "ciągu".

Zrozum tylko jedno, że nie burmistrz będzie zezwalał lub blokował decyzję o otwarciu kopalni, uczyni to tylko RM.

Opinia burmistrza w tej kwestii będzie jedną z wielu, ale nie decydującą. Także twoja opinia będzie brana pod uwagę przez tych niedouczonych, niekulturalnych, zadz..........

Moje słowa nie są populistycznym ciągiem bo ja niczego nie obiecuje. Ja jedynie przestrzegam przed Ińską padliną polityczną. W sprawach populizmu zachęcam do skontaktowania się z IFS ewentualnie z pseudo-opozycją. Jedni dużo obiecują a w ostatecznym rozrachunku robią coś całkowicie innego a nawet sprzecznego w stosunku do tego co wcześniej obiecali natomiast drudzy nie są opcją z którą można zdziałać cokolwiek konstruktywnego bo krzykiem i niemocą samych siebie zagłuszają. Rada już raz opowiedziała się za stworzeniem planu przestrzennego dla żwirowni. Gdy przyjdzie odpowiedni czas to rada będzie popierała plan dla żwirowni. Opinia burmistrza też już jest. Tę opinię burmistrza Racinowskiego widać było po jego wypowiedziach w telewizji, gazetach i po działaniach. Burmistrz, który nawołuje do bojkotu referendum ma już wyrobione zdanie w tym temacie. Poza tym nie spotkałem się do tej pory z niesubordynacją, któregoś z radnych ze strony IFS. A to świadczy o tym, że decyzje zapadają nie na sesjach tylko odpowiednio wcześniej. Dlatego jeżeli nadal wierzysz w radę to jesteś bardzo naiwny i sam nie rozumiesz w jakiej rzeczywistości się obracasz. Nie potrafisz obiektywnie spojrzeć na dotychczasowe działania gminy żeby ocenić radę tak jak ja to robię.

Finalną kwestią jest moja opinia w sprawie żwirowni. Nie zmieniła się ona od początku. Jestem przeciwny tej inwestycji bo jej powstanie będzie przypieczętowaniem przemysłowego charakteru gminy. Po jej powstaniu następne przedsiębiorstwa pojawią się w niekrótkim czasie. Rada mojej opinii nie weźmie pod uwagę bo tak jak powiedziałem wcześniej, rada składa się z niekulturalnych, niewykształconych stosownie, upartych, zadziornych, kłótliwych osób a ja nie uznaję faktu, że ludzie bez wyższego wykształcenia, będąc emerytami czy rencistami ale przede wszystkim bez prawdziwego zapału do pracy będą decydować o przyszłości tej gminy. Twoje dalsze sprowadzanie tematu na boczny tor będzie oznaczało, że nie jesteś w stanie przywołać niczego konkretnego żeby podeprzeć swoje słowa. Ja podałem konkretne sytuacje i wypowiedzi, które doprowadziły do takiej, mojej, opinii na temat burmistrza Racinowskiego i RM w Ińsku.

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając posty Pana "opozocjonisty" zastanawiam się, czy na pewno rozumie to, co umieścił w swoim Avatarze? Mam nadzieję, że tak! Wierzę, a nawet jestem pewien, że tak. Tego mu bynajmniej życzę!

O solidarności, która nadal działa to samo pan powie?

Znak w moim awatarze przedstawia symbole pewnego okresu z historii Polski. Różnica polega na tym, że termin "Polska Walcząca" nabiera tutaj nowego wymiaru, który czytając moje wpisy można zrozumieć i utożsamić się bądź nie. Jedyną rzeczą, którą trzeba zrobić jest czytać co piszę i zastanowić się nad sensem moich słów.

Przykro mi to stwierdzić ale w Ińsku nie trzeba się wysilać żeby skwitować działania burmistrza Racinowskiego, RM czy pseudo-opozycji. To nie fakt, że ja poświęcam czas na napisanie moich odpowiedzi świadczy o jakości moich wpisów tylko fakt, że osoby, które mają do mnie awersje nie potrafią przetrawić tudzież zrozumieć tego o czym piszę.

Zaznaczę też, że jak spotykam się z tak prostym ale licznym oporem to wiem, że moje wpisy odnoszą swój zamierzony cel.

A skoro pan hi zwrócił uwagę na mój awatar to powinien też zwrócić uwagę na mój pseudonim. "Opozycjonista" - to osoba, która stoi w opozycji do czegoś lub kogoś. Ja stoję w opozycji do aktualnie obranej drogi rozwoju gminy a tym samym jestem przeciwnikiem IFS. Do moich przeciwników należy również radny Szafran i Liwak. Jeden i drugi radny nie są opozycją bo jedynymi czynnościami, które robią to dużo gadania i nagrania sesji oraz komisji. Czy któryś z tych radnych skutecznie zrealizował jakiś swój cel? Niestety nie i nie wynika to z tego, że nie mogli tylko nie podjęli odpowiednich czynności.

Radnemu Szafranowi nie odpowiada wiele rzeczy ale najbardziej nie potrafi znieść tego, że ktoś obraca jego broń przeciwko niemu samemu. Ironiczne jest bowiem to, że osoba, która robi nagrania jest krytykowana za bierność. Świadczy to tylko o tym, że zaplanował to żeby ktoś krytykował IFS a chwalił wyłącznie pseudo-opozycję, którą radny Szafran i radny Liwak reprezentują. Należałoby się jednak zastanowić nad tym, że radny Szafran odpowiadając na swoim portalu, że działania jego i portalu ińsku są odważne pokazuje jedynie, że przegląda caffe.

Zwracam się więc do radnego Szafrana z takim zapytaniem. Nie boi się pan radny nagrywać sesje i komisje ale kiedy przychodzi do prostej czynności polegającej na zalogowaniu się i korzystaniu z innego portalu to brakuje odwagi?

Za nagrania jestem oczywiście wdzięczny bo ułatwiają mi obrazowanie tego jacy radni są w rzeczywistości ale muszę podkreślić, że ja nie mam skrupułów żeby krytykować tych co spoczywają na laurach chociaż nie powinni. Do tych osób należą radny Szafran i Liwak z czego ten drugi wziął sobie do serca słowa wszystkich i zaczął się aktywniej na sesjach zachowywać.

Kwestia tylko czy nie za późno bo za niedługo zacznę znacznie dotkliwiej odnosić się do skuteczności radnych pseudo-opozycji i IFS. Znajdując wszystkie ich niedoskonałości i eksponując je w taki sposób by mieszkańcy nie mieli wątpliwości, że tacy radni czy też taki kandydat nie będą reprezentowali interesy mieszkańców jak należy. W tym właśnie przejawia się bycie "opozycjonistą".

Oczywiście jeżeli znajdą się osoby, które się ze mną nie zgadzają to mogą śmiało pisać. Ja bardzo przyjemnie spędzam czas pisząc moje wpisy. Irytuje mnie jednak to, że nie ma kogoś kto trochę bardziej finezyjnie podchodził by do tematu przez co czasami mam wrażenie, że prowadzę monolog. Być może po następnych moich wpisach, któryś z radnych się przełamie i zacznie pisać. Może przewodniczący Terebecki? A może radny Kościelny? A może któraś z pań zechce pisać na forum? A może sam burmistrz Racinowski?

Była by to bardzo ciekawa perspektywa. Dotychczas cała władza samorządowa w Ińsku skrywała się w gmachu gminnym i nigdy nie wchodziła w kontakt z mieszkańcami. Nie sądzę żeby to się zmieniło ale dla innych jest to też kwestia, która brzmi bardzo interesująco.

Edytowane przez opozycjonista
Odnośnik do odpowiedzi

Czytając posty Pana "opozocjonisty" zastanawiam się, czy na pewno rozumie to, co umieścił w swoim Avatarze? Mam nadzieję, że tak! Wierzę, a nawet jestem pewien, że tak. Tego mu bynajmniej życzę!

Bardzo proszę o odniesienie się "hi" do zarzutów "opozycjonisty" a nie wypisywanie co jest umieszczone na wskazanym filmie. Avatar to wy nam zgotowaliście w gminie. Powstanie żwirowni to właśnie Avatar na miejscu nie trzeba tracić kasy na wyjazd do Szczecina i bilet do kina.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spodziewaj się merytorycznej dyskusji. Przecież ani ifs ani inna opozycja nic z tego nie wynoszą. Klapki na oczach, zasunięty zamek na mordzie, uszy które nie słyszą. Liwakowi przeszkadza znaczek czy logo. Co za prymityw a wtóruje mu Włodek.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...