Skocz do zawartości

Ciekawe co nas czeka też pustynia?


JEZIORO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dlatego nie mogę zrozumieć mieszkańców Ińska. Słyszałem w kuluarach, że na tym wyjeździe był też "pierwszy dyrektor szkoły" , przedstawiciel policji i nawet "wielki sportowiec" . To mi już nie wygląda na tylko wyjazd dla organizacji i urzędów. Jeżeli zobaczą te zdjęcia dalej będą wspierać żwirownię? ja się tego wszystkiego boję. Nie zmieniam zdania ale mnie nikt na wycieczkę nie zaprosił może też bym zmienił zdanie :D

Odnośnik do odpowiedzi

Co kierowca busa szkolnego ma wspólnego ze stowarzyszeniem czy radnym -tylko pytam bo takie osoby pojechały. I jeszcze wiele innych takich co to z żadnymi organizacjami nic a nic wspólnego nie mają. Mieli cel wspierać żwirownię i robić tłok przeciw jadącym przeciwnikom. taki dajmy smoła! ma tylko jeden cel i wszyscy go znają czego on popiera żwirków.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak byli i co z tego. Co wam do tego. Każdy mógł trza było wsadzić dupę w trok i jechać. Pojechali zobaczyli i teraz poprą żwirownię. Co w tym złego.

Problem tkwi właśnie w tym co napisałeś. Wyjazd miał na celu zmienić czyjeś zdanie a efekt jest taki, że Ci, którzy popierali żwirownię popierają ją jeszcze bardziej a Ci, którzy są przeciwni żwirowni są jeszcze większymi przeciwnikami żwirowni. Nie sądzę, że taki był zamysł wyjazdu SKSM. A jeżeli był to trzeba otwarcie powiedzieć, że ponieśli porażkę w tym względzie. Gdzie są starania żwirowni żeby mieszkaniec miał pewność, że wszystko będzie w porządku?

Takie podejście daje tylko pole żeby powątpiewać w czyste intencje SKSM.

Nie chcę też straszyć przeciwników żwirowni ale czy zastanawialiście się nad tym, że ten wyjazd może być później traktowany przez SKSM jako konsultacje z mieszkańcami? Może intencją SKSM nie było wcale walczyć o czyjeś poparcie czy przekonanie a jedynie mieć taki fakt odnotowany i w odpowiedniej chwili przywołać, że odbyło się spotkanie z mieszkańcami. W końcu radni też są mieszkańcami Ińska. To czy są kompetentni to już inna sprawa. Patrząc jednak na wyniki posiedzeń sesji czy komisji wątpię czy radni są, tak jak napisałem wcześniej, władni by podjąć świadomą a nie polityczną decyzję.

Edytowane przez opozycjonista
Odnośnik do odpowiedzi

i w tym masz całkowicie rację , SKSM gra o setki milionów zł i oni odmiennie jak my mieszkańcy opracowali strategię działania . Jest bardzo możliwe że będą przedstawiać ten wyjazd RDOSiowi jako konsultacje , prawdopodobnie sam RDOS coś takiego zaproponował i jest to konieczne do wydania pozytywnej opinii . Niestety my jako mieszkańcy nie mamy żadnej strategii i nasze postępowania nie są zgrane . Nie mamy też prawdziwego i oddanego w naszej sprawie reprezentanta .

Spodziewam się że to dopiero początek rozgrywek SKSM , a wraz z nimi buraka . Rada jest tylko traktowana jako naiwny i prostacki mechanizm do podnoszenia ręki i układu buraka z SKSM .

Obecnie nie daje się łapówek wprost , ale po zakończeniu urzędowania i z tego powodu się tak burakowi spieszy , aby jeszcze do końca swojej kadencji załatwić sprawę bo to temu szmaciarzowi da później profity .

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego uważasz, że to RDOŚ kazał. Widać nie byłeś na wycieczce i pleciesz bzdury. Najgorzej jest jak ktoś kto nie ma pojęcia o niczym pisze tak jakby wszystko wiedział. Oskarżasz bez argumentów. jak na prawdę oddasz się sprawie to zrozumiesz, że nic nie wiesz i nic nie rozumiesz.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wyjazd do kilku kopalni SKSM był formą konsultacji społecznych ? Być może SKSM liczy że tak jest. Ale na tym etapie projektu to Rada Miejska podejmie ostateczną decyzję ! Czy w tej kadencji ? Raczej nie . A jeżeli tak to na dzień dzisiejszy zgody na koncesję nie będzie !!

Radni nie mają jeszcze w ręku dokumentacji dotyczącej warunków oddziałowywania na środowisko, technologi wydobycia, skutków hałasu i zapylenia, ale maja jeden i to decydujący argument przeciw - transport czyli odwóz urobku.

To co się dzieje obecnie z transportem żwiru z kopalni w Storkowie, dyskwlifikuje nową kopalnie bez rozpatrywania pozostałych warunków i uzgodnień !!

Niekończący się korowód "łódek" ze żwirem w kierunku Recza i Stargardu, dewastuje miasto i inne miejscowości Gminy.

I co ciekawe nie ma reakcji ze strony SKSM, Policji a Urząd "ogląda" się na te dwie instytucje ! Wygląda na to, że SKSM "wbija sobie samobója".

Radni IFS-u to widzą i w zdecydowanej większości nie widzą możliwości wydania zgody na koncesję !

SKSM mogą mieć wszelkie uzgodnienia i badania z RDOŚ-u, Natury 2000, Ochrony Środowiska, mogą mieć najnowocześniejszy sprzęt wydobywczy, ale jak nie będzie bezwzględnie bezpiecznego odwozu urobku, to ta Rada zezwolenia na wydobycie kruszywa nie wyda !!

Odnośnik do odpowiedzi

Rajco wszystko będzie w odpowiednim czasie, Radni ifs o niczym decydować nie będą. Zdania swego nie mają. Toteż ni piej tak z zachwytu bo już wy też macie zero do powiedzenia. Piszesz i piszesz a nic mądrego z tego pisania nie wynika,

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wyjazd do kilku kopalni SKSM był formą konsultacji społecznych ? Być może SKSM liczy że tak jest. Ale na tym etapie projektu to Rada Miejska podejmie ostateczną decyzję ! Czy w tej kadencji ? Raczej nie . A jeżeli tak to na dzień dzisiejszy zgody na koncesję nie będzie !!

Radni nie mają jeszcze w ręku dokumentacji dotyczącej warunków oddziałowywania na środowisko, technologi wydobycia, skutków hałasu i zapylenia, ale maja jeden i to decydujący argument przeciw - transport czyli odwóz urobku.

To co się dzieje obecnie z transportem żwiru z kopalni w Storkowie, dyskwlifikuje nową kopalnie bez rozpatrywania pozostałych warunków i uzgodnień !!

Niekończący się korowód "łódek" ze żwirem w kierunku Recza i Stargardu, dewastuje miasto i inne miejscowości Gminy.

I co ciekawe nie ma reakcji ze strony SKSM, Policji a Urząd "ogląda" się na te dwie instytucje ! Wygląda na to, że SKSM "wbija sobie samobója".

Radni IFS-u to widzą i w zdecydowanej większości nie widzą możliwości wydania zgody na koncesję !

SKSM mogą mieć wszelkie uzgodnienia i badania z RDOŚ-u, Natury 2000, Ochrony Środowiska, mogą mieć najnowocześniejszy sprzęt wydobywczy, ale jak nie będzie bezwzględnie bezpiecznego odwozu urobku, to ta Rada zezwolenia na wydobycie kruszywa nie wyda !!

Jakbym był na portalu Ińsko. Może ja strony pomyliłem? też wam czymś śmierdzi? Ta krzycząca marionetka się nie chce uspokoić. Wbijesz ty sobie tego samobója :P :P :P

Odnośnik do odpowiedzi

Natomiast ja od jakiegoś czasu obserwuję MichałK. Co widzę? Śmiesznego młodego człowieczka który wchodzi tu czyta i wychodzi. jak wy chcecie tą polityczną koniunkturę rozbujać? Masz tu takie ważne tematy na które trzeba wyrazić zdanie bo od tego zależy poparcie dla ciebie a ty wchodzisz - wychodzisz i tak w kółko. ja się nie dziwię ,że ten "rajca" tak wam bobu zadaje bo on się śmieje z takich Włodzimierzy i Michałów. Jaja jak berety!

Odnośnik do odpowiedzi

Co się z Wami porobiło. Prawie wszyscy przeciwko Burmistrzowi przeciwni a sami na siebie najeżdżają jak ślepcy. kiedy w tym miasteczku będzie jeden front bez względu na opcje i poglądy. Celem powinna być żwirownia i tylko ten cel już sam w sobie powinien łączyć. Michał ma jedną wadę- nie podejmuje dyskusji na inne tematy które drażnią mieszkańców. Michał niektórzy słusznie mają do Ciebie pretensje. Ja Ciebie nie oceniam i nie ganię. Tak tylko przez pryzmat miejscowych patrzę, że im mało dajesz wiedzy takiej 'ludzkiej". Najwyższa pora brać to wszystko w całości bo pojedyncze "afery" chyba się nie sprzedają. Moje zdanie- nie reaguj !

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wyjazd do kilku kopalni SKSM był formą konsultacji społecznych ? Być może SKSM liczy że tak jest. Ale na tym etapie projektu to Rada Miejska podejmie ostateczną decyzję ! Czy w tej kadencji ? Raczej nie . A jeżeli tak to na dzień dzisiejszy zgody na koncesję nie będzie !!

Radni nie mają jeszcze w ręku dokumentacji dotyczącej warunków oddziałowywania na środowisko, technologi wydobycia, skutków hałasu i zapylenia, ale maja jeden i to decydujący argument przeciw - transport czyli odwóz urobku.

To co się dzieje obecnie z transportem żwiru z kopalni w Storkowie, dyskwlifikuje nową kopalnie bez rozpatrywania pozostałych warunków i uzgodnień !!

Niekończący się korowód "łódek" ze żwirem w kierunku Recza i Stargardu, dewastuje miasto i inne miejscowości Gminy.

I co ciekawe nie ma reakcji ze strony SKSM, Policji a Urząd "ogląda" się na te dwie instytucje ! Wygląda na to, że SKSM "wbija sobie samobója".

Radni IFS-u to widzą i w zdecydowanej większości nie widzą możliwości wydania zgody na koncesję !

SKSM mogą mieć wszelkie uzgodnienia i badania z RDOŚ-u, Natury 2000, Ochrony Środowiska, mogą mieć najnowocześniejszy sprzęt wydobywczy, ale jak nie będzie bezwzględnie bezpiecznego odwozu urobku, to ta Rada zezwolenia na wydobycie kruszywa nie wyda !!

Straszne bzdury piszesz ale na szczęście nie tylko ja to zdążyłem zauważyć. Mówisz o radzie tak jakby do niej należało ostatnie zdanie w tej sprawie. Co oczywiście jest bardzo wielkim błędem. SKSM to przedsiębiorstwo a nadrzędną rolą przedsiębiorstwa jest zarabianie. Nie po to tworzy się takie dokumenty jak raport o oddziaływaniu na środowisko żeby później rada jakiejś podrzędnej gminy blokowała utworzenie kolejnej kopani. Gmina musi podać solidną podstawę do tego żeby komuś odmówić czegoś. Tak było, jest i zawsze będzie. Dlatego też dla takiego przedsiębiorstwa jak SKSM nie będzie problemem podważenie uchwał rady w Ińsku.

Dodatkowo o gminnych pracownikach, radnych i samym burmistrzu nie można powiedzieć, że grzeszą dobrą wolą albo chęcią zmiany tego co jest w Ińsku. Dla nich posada radnych wiąże się jedynie z zadawaniem pytań i podnoszeniem rąk za lub przeciw. Ci sami radni zresztą podnosili rękę za uchwałą w sprawie żwirowni. Prawdopodobnie gdyby do ich gestii należało referendum to by je zablokowali już na etapie głosowania. Co do wymienionych przez Ciebie korowodów to nie masz żadnej podstawy by tak stwierdzić. A nawet gdyby tak było to wskaż mi regulacje prawne, które nie pozwalają na transport kruszywa tą drogą. Wskaż też porozumienie wywozowe między gminą a SKSM, które by tę sprawę regulowało. Urząd Miasta i Gminy Ińsko już nic nie może zrobić w sprawie żwirowni.

A rada koncesję w sprawie żwirowni na pewno wyda pozytywną bo raport o oddziaływaniu na środowisko na pewno nie będzie przewidywał zagrożenia ani dla mieszkańców, ani dla ich mienia ani dla całej gminy.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam "opozycjonistę" na caffe. Jesteś ostry i piszesz trafne wątki. Jenak muszę cię trochę wyprostować. Miałeś jak mniemam na myśli koncesję na przejazd ciężarówek bo tę na wydobywanie żwiru wydaje Marszałek. To w kontekście sprostowania. Cieszę się jest wśród nas nowy bojownik. Bardzo dobrze że tacy nam tu wyrastają. Każda próba zwalczenia głupoty w obecnej władzy jest nieoceniona Może uda się tego człowieka z tych salonów wypchać za wszelką cenę. Brawo za odwagę i mądrość którą przekazujesz.

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że opozycjonista nie ma racji w kwestii dotyczącej odwozu kruszywa z przyszłej kopalni.

SKSM maja przedstawić taką obcję odwozu, która nie będzie szkodliwa dla gminy i jej mieszkańców. Jak to zrobią to właśnie ich ból.

Czy na każdej rogatce ustawią firmę ochroniarską, czy lotne patrole, aby "żwirki" nie przemykały opłotkami to ich sprawa.

Umowa w tej kwestii musi być jasna i stanowcza. Znam osobiście podobne rozwiązania, gdzie jednorazowe, incydentalne przekroczenie umawianego parametru, skutkuje automatycznym, natychmiastowym, zatrzymaniem działalności podmiotu gospodarczego. Są to umowy sprawdzone przez dobrych prawników i akceptowane przez umawiajace się strony. Czyli można zrobić każde zabezpieczenie niezależnie od tego, czego ono dotyczy !!

A obecnie jest tak z odwozem żwiru, że jest droga powiatowa, czy wojewódzka lub krajowa i po niej moga jeździć nawet czołgi na gumowych gąsienicach ! Nie ma odpowieddniej umowy, że np. przez miasto droga krajową pewne pojazdy nie moga jeździć ! Policja umywa ręce, bo nie ma znaków a SKSM nawet nie odnoszą się do tematu. Dlatego też przypuszczam, że SKSM nie dadzą rady spełnić podobnych obostrzeń a RM innego rozwiązania nie zaakceptuje !!

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś pisałem,że dla mnie "rajca" to radny Szafran. Chyba będę się tego trzymał. Panie górnik nie jest tak jak piszesz! W tym kraju wszystko można nawet mądre kwity podpisać z prawnikami a i tak tego nikt nie będzie respektował. Żadne podpisane papiery nie dadzą mieszkańcom pewności, że samochody nie pojadą przez Ińsko. Nie pieprz "rajco" ,że podpisanie czegokolwiek da spokój ludziom bo w to mogą uwierzyć. To niestety nie prawda i to ty kłamiesz a nie "opozycjonista". Grasz widzę na dwa fronty i ten który ci w danej chwili będzie pasował wykorzystasz.

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie już spokój krokusowi, robi portal to niech robi, caffe to co innego i według mnie obie strony sie uzupełniają, ja nie wierzę żeby krokus tu sie wtrącał bo i po co? Skupcie sie lepiej na burku i jego 13 apostołów bp to oni sa zagrożeniem dla gminy

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...