Skocz do zawartości

Jak można robić kampanię propagandy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy będziemy musieli w tej zasranej demokracji meldować,że idziemy za stodołę puścić klocka?

Nowa regulacja nie jest wolna od niejasności

Wprowadzenie obowiązku zgłoszenia wycinek planowanych przez osoby fizyczne na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą pozwoli objąć kontrolą spontanicznie w ostatnim czasie wykonywane wycinki. Organy uzyskają też kompetencję do sprzeciwu wobec usunięcia drzew i krzewów szczególnie cennych z punktu widzenia wymogów ochrony przyrody (np. zlokalizowanych na terenach objętych formami ochrony przyrody). Ustawa przewiduje mechanizm mający na celu udaremnienie ewentualnych prób obejścia jej przepisów przez osoby fizyczne, które w uproszczonej procedurze, nieodpłatnie dokonywałyby wycinek po to tylko, aby następnie sprzedać nieruchomość przedsiębiorcy czy też zrealizować inwestycję związaną z prowadzoną przez nie działalnością.

I tak, w przypadku gdyby w terminie pięciu lat od oględzin dokonanych w związku ze zgłoszeniem wystąpiono o pozwolenie na budowę związaną z prowadzeniem działalności gospodarczej, która miałaby być realizowana na części nieruchomości, z której zostało usunięte drzewo, organ będzie miał obowiązek nałożenia na właściciela opłaty za jego usunięcie.

Regulacja ta nie jest wolna od niejasności. Będzie budziła wątpliwości interpretacyjne np. na kogo konkretnie ma być nałożona sankcja albo o którą część nieruchomości chodzi. Niewątpliwie prawodawca próbował znaleźć złoty środek pomiędzy karaniem za rozpoczęcie działalności gospodarczej na nieruchomości, z której usunięto drzewo, a brakiem jakichkolwiek mechanizmów zabezpieczających przed nadużyciami prawa.

Usunięcie drzewa i krzewu pomimo sprzeciwu właściwego organu, bez zgłoszenia lub ze zgłoszeniem wprawdzie, ale przed upływem terminu, który przysługuje organowi do jego wniesienia, zagrożone będzie administracyjną karą pieniężną.


 

 

Odnośnik do odpowiedzi

http://bip.insko.pl/pliki/insko/File/plan zagospodarowania przestrzennego/insko/Protokol_zmiana_PZP_Insko IiII.pdf

Ta suczka co rzekomo dyskutowała to jedna z ujadających i donosicielek z tego obwodu............na 16 właścicieli przyszło.....jedna i to ta co najwięcej rozsiewa kłamliwych plotek....co za barachło tam mieszka że tak dają wiarę w jej słowa?????? jak takie coś można nazwać DYSKUSJĄ.....suczka gania z wieżą i baśką i resztą osiedlonych komuchów i donoszą na innych.....a co komu do tego jak chata nie jego????suczka ma tylu piesków że jak tylko zapiszczy to oni jak wataha robią to co chce.....

530c25acced3f94cad355e32b163af95.png

ten protokół z mocy prawa jest nieważny............zatem plan nie może być uchwalony.............i tyle!

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej gamoń miał na myśli ciebie Olo, ale jak zwykle ty pierwszy się odzywasz. Czyli coś jest na rzeczy...kapusto ??!! Lubisz odsuwać od siebie niepochlebne skojarzenia. Głośno przeciw żwirowni a chyłkiem Grzesiakowi buty czyścisz, donosiciele z manhatanu a samemu kabel zapuszczasz. Taka z ciebie szuja. Nic tylko na łyso ogolić !! 

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pisałem że chodzi o świnie z manhatanu ale widać dobrze wiesz gdzie świnie mieszkają....a nie dziwi Cię dlaczego kablują na gminę a nie protestują przeciw żwirowni którą własną ręką podpisał jacek, michał i włodek....

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Olo napisał:

http://bip.insko.pl/pliki/insko/File/plan zagospodarowania przestrzennego/insko/Protokol_zmiana_PZP_Insko IiII.pdf

Ta suczka co rzekomo dyskutowała to jedna z ujadających i donosicielek z tego obwodu............na 16 właścicieli przyszło.....jedna i to ta co najwięcej rozsiewa kłamliwych plotek....co za barachło tam mieszka że tak dają wiarę w jej słowa?????? jak takie coś można nazwać DYSKUSJĄ.....suczka gania z wieżą i baśką i resztą osiedlonych komuchów i donoszą na innych.....a co komu do tego jak chata nie jego????suczka ma tylu piesków że jak tylko zapiszczy to oni jak wataha robią to co chce.....

530c25acced3f94cad355e32b163af95.png

ten protokół z mocy prawa jest nieważny............zatem plan nie może być uchwalony.............i tyle!

A to nie ta jędza co na rowerze jeździ i zawsze wszystkich wypytuje o wszystko? Zastanawiałem się zawsze gdzie ta gadzina mieszka a to z tamtych stron! Ja tam kiedyś działkę wykaszałem -jakie to wieśniaki tam mieszkają??? Wiedziałem tylko że ma na imię Ania ale nie wiedziałem że z niej taki kupiec hahahahahaha. Olo piąteczka pokazać im że w gminie to my rządzimy a nie komuszki z koziej wólki. A jak zobaczyłem tego mema ze świnką to tak widzę tych wszystkich przyjezdnych. 

Odnośnik do odpowiedzi

Tępić kapusi i donosicieli. nie wiem na co donieśli ale im burek robi plan to sie pytam za czyje pieniądze. Bo ja na wyzyskiwaczy podatków płacił nie będę. taki jeden figo fago chodzi dziamoli jakby jedno jajko ucięli. Wtapiają się w nas i próbują nami rządzić. Poszli na drzewo przyjezdna słomo. Burku kto ci pozwala zmieniać dla wybranych grup plan za naszą kasę. Jeszcze śmieci zostawiają bo za kubeł ciężko zapłacić. 

Odnośnik do odpowiedzi

co się dziwić- władza daje przykład -podkopują inne gminy żeby łatwym sposobem dostać kasę. Kto wam idioci zgodzi się oddać skrawem swojej gminy. Te konsultacje to ściema przedwyborcza bo jaka Rada Ministrów wyrazi na to zgodę. To jest zmiana administracyjna a taki Szafran pisze na tym swoim portalowym śmieciu takie bzdety że ręce opadają. To wstyd że przewodniczący używa takiego prostackiego języka a kolega burmistrz polonista. Marzą się nierobom pieniądze z głupoty. na dodatek prostaki nie kryją że chodzi im tylko o kasę z poligonu. Żenada- to ma być przesłanka uzasadniająca granice administracyjne gminy. Kpina!

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, fantazja napisał:

co się dziwić- władza daje przykład -podkopują inne gminy żeby łatwym sposobem dostać kasę. Kto wam idioci zgodzi się oddać skrawem swojej gminy. Te konsultacje to ściema przedwyborcza bo jaka Rada Ministrów wyrazi na to zgodę. To jest zmiana administracyjna a taki Szafran pisze na tym swoim portalowym śmieciu takie bzdety że ręce opadają. To wstyd że przewodniczący używa takiego prostackiego języka a kolega burmistrz polonista. Marzą się nierobom pieniądze z głupoty. na dodatek prostaki nie kryją że chodzi im tylko o kasę z poligonu. Żenada- to ma być przesłanka uzasadniająca granice administracyjne gminy. Kpina!

Żenadą to to co tu wypociłeś. Co ci nie pasuje że będą wpływy do gminy ? Jak nic nie robią to źle, jak coś działają to jeszcze gorzej. Taka to mściwa popłuczyna zamieszkuje tą Gminę. Mendy i gnoje !

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, gosc napisał:

Żenadą to to co tu wypociłeś. Co ci nie pasuje że będą wpływy do gminy ? Jak nic nie robią to źle, jak coś działają to jeszcze gorzej. Taka to mściwa popłuczyna zamieszkuje tą Gminę. Mendy i gnoje !

Żenadą jest twoje pocenie się na portalu.

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Olo napisał:

Nie pisałem że chodzi o świnie z manhatanu ale widać dobrze wiesz gdzie świnie mieszkają....a nie dziwi Cię dlaczego kablują na gminę a nie protestują przeciw żwirowni którą własną ręką podpisał jacek, michał i włodek....

Największą świnią na tym portalu jesteś , ty olo

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, zzz napisał:

Największą świnią na tym portalu jesteś , ty olo

Przykro mi że prawda boli......ale wam pluć w oczy to mówicie że deszcz pada.....pamiętajcie że kłamstwo ma krótkie nóżki tak samo jak kopanie dołków pod innymi....sami w nie wpadnięcie...

Odnośnik do odpowiedzi

Gnojki przeskoczyli na promowanie Dino i inne zamienniki. A za 20 patoli zmieniają plan dla 16 bogatych komuchów którzy nie chca płacić podatków za rekreację i za park w którym rzekomo mieszkają.  Betony im przeszkadzają.  Kapo czuwa i ciągle na straży. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 miesięcy później...

Pojawiło się uzasadnienie postanowienia WSA w sprawie odwołania ITP. Polecam przeczytać i zestawić to z wypowiedziami jakie padały tuż po wyroku. Wstawcie szampany do lodówki. Przydadzą się na Sylwestra, bo z uzasadnienia nie wynika nic co mogłoby świadczyć o zakończeniu tematu Żwirowni w Ińsku. I proszę mi wierzyć, że pisząc to zadowolony nie jestem. 

Na wszelki wypadek - link do postanowienia i orzeczenia: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8EDE3BEC86

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Gostek napisał:

Pojawiło się uzasadnienie postanowienia WSA w sprawie odwołania ITP. Polecam przeczytać i zestawić to z wypowiedziami jakie padały tuż po wyroku. Wstawcie szampany do lodówki. Przydadzą się na Sylwestra, bo z uzasadnienia nie wynika nic co mogłoby świadczyć o zakończeniu tematu Żwirowni w Ińsku. I proszę mi wierzyć, że pisząc to zadowolony nie jestem. 

Na wszelki wypadek - link do postanowienia i orzeczenia: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8EDE3BEC86

Gostek, a kto powiedział że temat żwirowni na drodze sądowej jest już definitywnie zakończony ? Przecież każda strona ma równe prawa. Bądź zadowolony z wytycznych WSA, bo one praktycznie uwalają żwirownie ! Nowy raport oparty na aktualnych danych (a nie z 2006r!!) musi wykluczyć budowę żwirowni w tym miejscu. Wszyscy zainteresowani tematem domniemają, że aktualny raport jest delikatnie mówiąc, "skręcony". Nie będę tu przytaczał reakcji wielu osób w momencie jak on się ukazał, kto za jego treścią stoi i kto do kogo "dotarł" !! I na zakończenie - do czasu ukazania się nowego raportu (a jest to "nakaz" WSA !!), sprawa żwirowni z przyczyn "formalnych", nie będzie już aktualna !!! 

Odnośnik do odpowiedzi

Pitu pitu pierdu pierdu.....owszem sąd uchylił decyzję środowiskową ale co z nią zrobi SKO tego nie wie nikt..... tak czy siak nie jest to dobre dla SKSM ale nie koniec świata....przy tej władzy znajdą i na to sposób....

Odnośnik do odpowiedzi
Cytuj

Nie będzie żwirowni za bioetanolem.
Dzisiejszy wyrok Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Szczecinie w zasadzie kończy sprawę żwirowni. Przypomnę, że burmistrz Jacek Liwak odmówił wydania Decyzji środowiskowej (czyli nie zgodził się na żwirownię) SKSM odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które po pewnym czasie wydało Decyzję środowiskową (czyli wydało zgodę na żwirownię) w zamian za burmistrza. 
Od decyzji SKO odwołało się Ińskie Towarzystwo Przyrodnicze ... .

Nikt nic takiego nie napisał? A to jest moje urojenie?

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Gostek napisał:

Nikt nic takiego nie napisał? A to jest moje urojenie?

Zwróć uwagę na zwrot "...w zasadzie kończy...." .Jasne, czy jeszcze nie ?? Coś ta twoja dociekliwość, przyjezdna mendo, jest podejrzana ? Czy przypadkiem nie jesteś tak jak niejakie indywiduum Olo, ukrytą opcją żwirową, korzystającą z judaszowsko-grzesiakowych srebrników ?! Miast się cieszyć, że żwirowe sprawy przybierają korzystny dla naszych obywateli obrót, ty i ten drugi padalec, podpuszczacie tu i napuszczacie,manipulujecie słowami i prawnymi zwrotami tak aby zaciemnić cały temat żwirowni i przygotować ludzi na rychłe jej otwarcie. Ale to się nie uda z kilku bardzo prozaicznych powodów, o których z czysto taktycznych powodów, nie należy na tym forum pisać.

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj pierwsze zdanie powyższego cytatu. Zastrzeżenia dyskutantów na FB też kwitowaliście kategorycznymi zapewnieniami, ale jest coś jeszcze. Ja jestem wrogiem Żwirowni i nadal apeluję aby jedynym racjonalnym spsobem jaki jest czyli Planem Miejscowym załatwić to ostatecznie. Ty na mnie, wroga Żwirowni plujesz. Pomyśl czy potencjalnego sprzymierzeńca ktoś uczciwy tak traktuje. Ja myślę, że jesteś tak uczciwy jak 15 zł w jednym banknocie, ale chcę się mylić. I jeśli się mylę, to Cię z chęcią przeproszę. A teraz poczekamy. Z czasem wszystko wylezie z każdego.

Odnośnik do odpowiedzi
54 minut temu, Gostek napisał:

Przeczytaj pierwsze zdanie powyższego cytatu. Zastrzeżenia dyskutantów na FB też kwitowaliście kategorycznymi zapewnieniami, ale jest coś jeszcze. Ja jestem wrogiem Żwirowni i nadal apeluję aby jedynym racjonalnym spsobem jaki jest czyli Planem Miejscowym załatwić to ostatecznie. Ty na mnie, wroga Żwirowni plujesz. Pomyśl czy potencjalnego sprzymierzeńca ktoś uczciwy tak traktuje. Ja myślę, że jesteś tak uczciwy jak 15 zł w jednym banknocie, ale chcę się mylić. I jeśli się mylę, to Cię z chęcią przeproszę. A teraz poczekamy. Z czasem wszystko wylezie z każdego.

Jak jesteś przeciwnikiem to nie kracz tu. To nie ułatwia ludziom odpowiedzialnym za gminę w upierniczeniu tego chorego projektu. Na dzień dzisiejszy, jest się z czego cieszyć(orzeczenie WSA) !! 

Odnośnik do odpowiedzi

Przeciwnik Żwirowni ma milczeć? Ludziom odpowiedzialnym za Gminie przeszkadza w pracy to, że piszę? To może za dużo czasu spędzają w Internecie. Marnują czas na śledzenie tego o czym piszę zamiast przygotować projekt uchwały, przedstawić i przeprowadzić w Radzie, a następnie przygotować Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który wykluczy działalność górniczą na terenie najpierw wspomnianej działce czy działkach, a w przyszłości na innych działkach w Gminie.
A jak długo forum będzie istniało - będziemy pisać, bo dyskusja na tym polega i nie wszyscy realizują się wyzywając innych czy zgadując kto jest kim. Ja dla odmiany będę starał się pisać wtedy gdy mam coś do napisania, a nie gdy mnie palec będzie swędził :-D

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...