Skocz do zawartości

Projekt SKSM Ińsko - pro publico bono


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 357
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

- Regularne spotkania

- Aktywność

- Brak "szefa"

Napisze teraz czemu tak uważam. Regularne spotkania spowodują, że można szybko wyselekcjonować aktywnych członków. Bez sensu jest według mnie robić sztuczny tłok skoro na 100 osób będzie przychodziło może z 10 albo 15 osób. Lepiej jest mieć osoby, którym faktycznie leży dobro gminy na sercu.

Aktywność mówi sama za siebie. Nie możemy dopuścić do sytuacji gdzie ktoś przychodzi i się nudzi. Dlatego trzeba stworzyć jasny podział ról poszczególnych członków. W ten sposób nikt nie będzie wchodził sobie nawzajem w paradę i będzie można na spokojnie wszystko załatwiać.

Jednowładztwo nie działa jak powinno. Znamy przecież przykład z życia wzięte. Dlatego też sugeruję utworzenie jakiegoś systemu, który by powierzył władzę zwierzchnią grupie ale z kilkoma przedstawicielami. 3 albo 4 najlepiej. W ten sposób nigdy nie będzie tak, że poruszone przez nas tematy nie będą omówione i można faktycznie w bardzo rzeczowy sposób uderzać w głupie wymysły radnych podczas sesji czy też komisji.

To według mnie rzeczy, które trzeba spełnić żeby ten pomysł się powiódł.

Pozdrawiam!

To brzmi całkiem ciekawie. W skrócie to można powiedzieć, że nie będzie czegoś takiego, że dwóch coś robi a reszta się obija. Zastanawiam się tylko czy tu nie będzie trochę dużo formalności.

Odnośnik do odpowiedzi
daj spoko z tą ,żwirownią mi to pasi ,jak ci nie pasi to wypad z Ińska i po problemie.hejki

Dobrze, że ińsko nie kończy się na takich "przekupionych" jak ty. Są mieszkańcy, którzy wiedzą, że żwirownia to zła koncepcja rozwoju dla naszej gminy i my będziemy manifestować swoje niezadowolenie. Jak wam to nie pasuje to wypad z ińska i najlepiej z całej gminy. Wy tutaj o niczym nie decydujecie bo głos w referendum oddali Ci którym zależy na gminie. Radni są tacy jak ty. byle na odpierz się coś wpisać i zburzyć harmonię współpracy. Zadziorni, aroganccy i głupi do takiego stopnia, że nie można tego odmierzyć żadną skalą. Jest milion inny, lepszych sposobów na to żeby tworzyć miejsca pracy a gmina najchętniej wybrała ten gdzie niczego nie musi robić.

Odnośnik do odpowiedzi
do sługusa żwirowni
daj spoko z tą ,żwirownią mi to pasi ,jak ci nie pasi to wypad z Ińska i po problemie.hejki

A ty gnojku ,sługusie burka i żwirowni myślisz ,że od was dupku zależy co wolno,a czego nie wolno?

Ty szmaciarzu to wy wypad z tej gminy,przez takich imbecyli ginie gmina i ludzie. nawet jeżeli tego nie wiedzą, bo są mało kumaci. Ta wasza żwirownia jeszcze wam bokiem wyjdzie , zanim powstanie.

Odnośnik do odpowiedzi

Też mi się właśnie wydawało, że to jest rajca. Jak w jednym wątku wszyscy mu pokazali gdzie jego miejsce to się przeniósł gdzie indziej. On mi przypomina takiego raka, który męczy gminę od długiego już czasu.

O żwirowni to i tak gmina może pomarzyć. Zanim żwirownia powstanie to oni zginą śmiercią naturalną jeszcze kilka razy.

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli grill to tylko na Wisoli! ha ha ha ha ha

Już teraz nie -zmieniły się gusta :lol: teraz jak coś trzeba omówić to ziemi Racinowskiego pod Ściennym icon_eek.gif Takie trendy co rozbić ;) Natura, cisza, żadnych zauszników, ptaki, śpiew i jezioro ;) no wprost Mazury i anonimowość zagwarantowana.

Odnośnik do odpowiedzi

Radni dostali zaproszenie na zwiedzanie żwirowni czy organizatorzy referendum też? Czy MichałK , Szulc, Manske pojadą popatrzeć jak nowa technologia dominuje na żwirowni? Może się kogoś na "bok" wyrwie a może przekona nie przekonanych. zapraszamy na wyjazdową sesję 5lipca a może wrześniowy termin wam odpowiada? Wszystko dopasujemy do państwa potrzeb.Zapraszamy!

Odnośnik do odpowiedzi
Grupa inicjatywna również otrzymała zaproszenie. Czy z niego skorzystamy jeszcze nie wiemy. Z jednej strony dobrze było by aby ktoś pojechał z organizatorów referendum ale nie jestem pewny na 100%.

Słuszna uwaga. Po co nam wycieczki na żwirownię oglądamy ją od 30 paru lat. Widzimy wszystko a technologie to są ważne dla wydobywającego a nie dla mieszkańców. Dzisiaj przejechało tyle żwirków że brakuje słów. Pytam- czy kopalnia przewiduje w swojej technologii przejazd tirów drogą powietrzną, żeby mieszkańcy mieli spokój po wsze czasy??? Czy ta technologia da mi gwarancję, że nie zabraknie wody do picia??? Czy ta technologia zagwarantuje, że jezioro nie opadnie??? Reszta to pikuś. Nic i nikt mnie nie przekona do tego głupiego pomysłu. Wyjazdy na żwirownię to jest na 100% nowy hit sezonowy jak się inni dowiedzą to na bank będą zapraszać kopalnię żeby u nich inwestowała. Niech pojadą radni im może będą pryskać wodą, żeby garniturów nie zakurzyli. A tym czasem wolę piasek nad morzem nie na żwirowni i koniec. Na plażę też nie ma co iść tak ciągle trwają "sezonowe"roboty bo Endriu nie zdążył przed sezonem i komisja wyjazdowa nie pomogła. Jednym słowem syf, kiła i mogiła. A oni nas na wyjazdowe pikniki na żwirownię zapraszają. No mówię hity i humor sezonu.

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu teraz wszystkich zapraszają. Czemu tego w trakcie referendum nie zrobili. Bo wiedzą ,że ludzie żwirowni nie chcą. Ale byli tacy śmieszni co SKSM przepraszali za prawdę hahahahaha to teraz ich zapraszają żeby zrekompensować głupotę niejakich "doktorków" i "światowych kulturoznawców" nie no nic tylko boki zrywać. Śmiało inicjatorzy może i wam coś zostanie obiecane jak burmistrzowi i radnym. "rajco" a co tobie człowieczku o małym rozumku obiecali? Wiem! Wazelinę! Żebyś lepiej w d....pę właził hahahahahah

Odnośnik do odpowiedzi

Aleś ty naiwny człowieku. To jedź zobaczymy o ile będziesz mądrzejszy. Już wiesz jakich argumentów użyją NOWOCZESNE TECHNOLOGIE. Tylko co to ma wspólnego z zarzutami inicjatorów omawianych przed referendum. Tak Michał ciebie pytam bo ty chyba z tego studiowania zapomniałeś co było. Fakt możesz nie pamiętać bo byłeś tylko PRZYCZEPKĄ nic nie znaczącym człowieczkiem.

Odnośnik do odpowiedzi

Cudów nie ma icon_evil.gif jak sami nie zapracujemy jako mieszkańcy to możesz się cmoknąć! Jestem zgodny z "rozum" co da wyjazd! Satysfakcję i atut dla żwirowni pokazaliśmy, zaprosiliśmy, ugościliśmy, mogli pytać opwiemy na wszystkie tematy icon_redface.gif Ludzie to dlaczego pozwali inicjatorów o mówienie nieprawdy icon_rolleyes.gif Coś w tym jest ten kto o tym pisał ma rację. Czemu teraz tacy mądrzy i szczerzy do bólu icon_evil.gif Chcesz to jedź zobaczymy czego się dowiesz. Przecież wszystko może być przydatne icon_mrgreen.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że SKSM miał możliwość normalnej debaty podczas kampanii referendalnej. Nie skorzystali do końca ich problem. Ja zdania co do żwirków nie zmienię. Jak pisałem, że nie określiłem, że pojadę i pewnie tego nie zrobię.

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie każdy kto będzie brał udział żeby nie powstała żwirownia będzie bohaterem tej gminy. Wcale nie musi tam jechać, ważne żeby w odpowiednim czasie był i przeciwstawiał się Racinowskiemu i terebeckiemu którzy za wszelką cenę prą do przodu. Ty Michał bądź wtedy kiedy trzeba i też będzie ok.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...