Skocz do zawartości

Projekt SKSM Ińsko - pro publico bono


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem określony i nie musisz mnie pouczać kmiocie. sam nie wiesz o czym piszesz. Krytyka jest po to by złe lub dobre uczynki omawiać. W tym przypadku radny Szafran ma rację i nie ma dla mnie znaczenia czy tobie się to podoba czy nie! Możesz się teraz naśmiewać ze wszystkich ciekawe czyje będzie na wierzchu jak się wykończycie. Zamiast o zachowaniu Radnego wypowiedz się na temat żwirowni. Na temat swojej hańby nie piszesz tylko to co tobie pasuje. Co do nagrywania sesji i komisji to też jestem i będę za Szafranem bo teraz wiem jaką lipę odstawia Kwiecień. Wy

najgorzej to się właśnie tego nagrywania boicie i na to jesteś zły na Szafrana. Więc bujaj się w las a nie nas!!!!!!!!!!!!

A i jeszcze jedno "gaga" to mądra istota i jej rozumu nie odbieraj jak by co. Szkoda, że ty go nie masz matołku po podstawówce czubkowej!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 357
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Powiem ci "Olo" co robią -mają swoje gospodarstwa domowe i w poważaniu gminę ..........

Jak się tak bardzo podoba Włodek to go sobie weź........

Żwirownia powstanie bo my tak chcemy min. dla twojego dobra bo będą podatki......

Jak masz lepszy sposób na zarządzanie gminą to weźcie z gagą do spółki i dawać z tym robieniem kasy .......

Nic wam jednak nie zostaje jak nasze rządzenie i nasz Burmistrz..........

Nie jest moim zamiarem ciebie wyzywać ale jesteś naprawdę osioł. Zresztą podobnie jak prawie wszyscy radni.Nie rozumiecie,że te wpływy to około 200 tys. zł w skali roku.SKSM i burmistrz ustalili ,że to będzie ok. 800 tys. zł. Ale podstawą wyliczeń nie są propagandowe słowa lecz dane. Te znajdują się w gminie z okresu tzw. prosperity i są takie jak podaję, czyli nawet niecałe 200 tys.zł.Ja wiem że osły nie mają poglądów a już tym bardziej rozumu.Nie potrafią oddzielić kilku srebrników od strat jakie nastąpią w wyniku nie daj Panie Boże rozruchu tej dziury w ziemi.Straty najszybciej odczują rolnicy bo zabraknie wód gruntowych, potem zacznie obniżać się poziom wody w jeziorach, a dopiero na końcu zabraknie wody pitnej.Osobnym problemem są żwirki i ich jazda przez Ińsko.Robią to teraz , bezczelnie na oczach całej władzy i policji.Potem będą to robić jeszcze bardziej ze zwiększoną częstotliwością, bo dla nich to lewe paliwo za tzw. "oszczędności w kilometrach.Policja teraz nic nie robi i przymyka oko, chociaż doskonale wie,że z wielu przyczyn nie wolno im jeździć nie tylko w kierunku Stargardu ale także Choszczna. Wiedzą ale nic nie robią. Może myślą ,że ludzie się przyzwyczają albo pomyślą,że tak musi być. Otóżż wszyscy jesteście w błędzie. Bo my mieszkańcy będziemy żądać od stosownych dyrekcji dróg publicznych i komendanta wojewódzkiego a jak trzeba to nawet głównego przestrzegania w tym zakresie przepisów. Szkoda tylko,że wy jesteście takimi baranami i nic do was nie dociera,tylko te "srebrniki".

Odnośnik do odpowiedzi
uzupełnienie

Na dowód tego co fakt napisał dodam coś co tutaj na caffe od dawna jest ale o czym chyba niektórzy pozapominali.

http://24kurier.pl/W-Kurierze/Jedni-zar ... ni-cierpia

Tutaj dobitnie widać jak na prawdę się traktuje mieszkańców kiedy przyjdzie co do czego. To są przykłady z życia wzięte a nie spekulacje radnych czy burmistrza. Czemu tego rajca, radny itd. nie komentują? Robią tak bo dobrze wiedzą, że nie są w stanie w żaden sposób swoich słów udowodnić.

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety to prawda , i niestety nasz radny który powinien poprzeć referendum nas sprzedał . Często czytam jak sam siebie tutaj chwali i jest to dla mnie najbardziej tragiczne i podstępne . Czy można takim sprzedawczykom ufać ?

Odnośnik do odpowiedzi
Niestety to prawda , i niestety nasz radny który powinien poprzeć referendum nas sprzedał . Często czytam jak sam siebie tutaj chwali i jest to dla mnie najbardziej tragiczne i podstępne . Czy można takim sprzedawczykom ufać ?

Oczywiście, że nie należy ufać a kto powiedział o zaufaniu? Ale jego nagrania były dobrym pomysłem i to popieram. O zaufaniu nie ma mowy zdrada zostaje zapamiętana jako zdrada koniec.

Odnośnik do odpowiedzi
będzie studio nagrań i internet
A gdzie wasz doktorek? Nie wybudował jeszcze domu starców? Dobrze jest się mądrzyć z patyczkiem w dłoni ale już coś zrobić na rzecz gminy to kicha. Szczekajcie ,szczekajcie a karawana idzie dalej.

No przecież wy niby rządzicie. co inni, wasi przeciwnicy mają za was i wasze lenistwo ( a może głupotę) nadrabiać straty. Wy gdybyście mogli, to opodatkowali byście nawet odchody .I jak zwykle czekacie , tak jak na tych waszych zebraniach POP (czytaj: sesyjach) jedno co proponujecie, to dochody wypracowane przez opozycję.Teraz wy jesteście przy biesiadnym stole, a więc ruszajcie mózgownicami, bo za to otrzymujecie o wiele za wysokie apanaże.

Odnośnik do odpowiedzi

Po raz kolejny pokazujesz swoje zidiocenie i brak szacunku wobec mieszkańców Ińska. Dom starców był tylko jedną z możliwości jakie można tutaj w Ińsku rozwinąć a nie deklaracja jego utworzenia.

Poza tym co to ma znaczyć, że nikt nic nie robi dla gminy? Co jest chlubą gminny jakie nie piękne domki i ogrody przyjezdnych? Dbamy o to i tego nawet nie potraficie docenić. To wy właśnie macie drewniany patyczek w dłoni i nim machacie bo nie umiecie niczego zorganizować. Cała rada na czele z burmistrzem są niezdolni do tego żeby jednoczyć ludzi. Wymień mi chociaż jedną inicjatywę, która spowodowała jakieś poruszenie ze strony mieszkańców. Nie zrobisz tego bo nic takiego nigdy nie zostało zorganizowane. Plaża mogła być wykorzystana na różne sposoby a nie jest bo nie umiecie jej zagospodarować. Wybrzeże od mola do szkoły też jest zaniedbane a przecież to jest kluczowe miejsce dla Ińska.

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.7dni.stargard.pl/index.php?o ... yn-do-iska

Najpierw Tomkowiak skorzystał, że za psie grosze wykupił w blokach po PKP mieszkanie a teraz jako radny powiatowy udaje ,ze chce turystykę rozwijać w Ińsku. A może żwirki będą ciuchcią żwir wywozić? A może będą zwiedzać żwirownię z nową technologią w tle. Pierwsi będą radni Ińska potem powiatu a na końcu sejmiku województwa. Potem już będą dopuszczeni turyści którzy docenią nasze miasteczko za głupotę władz i zniszczenie środowiska na wieki wieków amen. Po co ratować molo jak powiat im szykuje widowiskowe pokazy.

Odnośnik do odpowiedzi

Chodników nie ma , dróg nie ma, zakładów pracy nie ma, środków komunikacji miejskiej nie ma, osrodków prawdziwej kultury nie ma no właściwie po co się wysilać po prostu nic nie ma icon_evil.gif Wymyślanie takiej promocji jak powstanie żwirowni na 200 ha jest bandytyzmem w biały dzień. jak tu mają przyjechać turyści nie wiem icon_evil.gif Tylko niestety jest pewna grupa(IFS) która pogodzi wszystko. I będą żyć dlugo i szczęśliwie icon_rolleyes.gif

Odnośnik do odpowiedzi
.......lotniska nie ma, stadionu narodowego nie ma, Reala, Tesco nie ma , galerii handlowych nie ma, teatru nie ma.....i zębów w d**** też nie ma.

Ale są debile tacy jak ty !!

Widzisz palancie, wy debile jesteście dzięki tym debilom już drugą kadencję przy korycie.

Odnośnik do odpowiedzi
krew mnie zalewa
.......lotniska nie ma, stadionu narodowego nie ma, Reala, Tesco nie ma , galerii handlowych nie ma, teatru nie ma.....i zębów w d**** też nie ma.

Ale są debile tacy jak ty !!

Ja nie wiem jak odpowiadać na taki debilny wpis. Ty chłopie jesteś już tak ograniczony, że nie ma ciebie do kogo porównać z głupotą. Nie może dziwić fakt, że nic nie robicie bo do tego trzeba mieć choć skrawek mózgu. Tobie pewnie głowa zapełniła się własnymi odchodami. Masz zwyczajnie NASRANE w części ciała zwanej GŁOWĄ.Ludzie jak można było po raz kolejny wybrać takich DEBILI. Za naszą krwawicę oni z nas się śmieją w biały dzień. Czaicie tego blusa? Zgrana banda cwaniaków opanowała Ińsko i śmieje się z mieszkańców, że dają się kolejny raz wybzykać. Ksiądz oczywiście w tym otumanianiu pomaga co za wstyd!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
trochę rozumu

Dwóch sobie równych prostaków podjęło temat na miarę swojego móżdżku icon_cool.gif Nie o ksiedza tu chodziło a o tumanienie narodu icon_redface.gif I waszą wiejską głupotę. Ale na to sposobu nie ma głupi jesteś i umrzesz taki los icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest najłatwiej. Powrzucać losowe hasła a potem czekać na reakcję łańcuchową.

U nas nigdy nie powstaną ani tesco ani real ani nic takiego bo nie opłacałoby się to tym firmom. Jakaś mniejsza sieć może by poszła na to ale na pewno nie tesco i real.

Co do reszty to zgadzam się. W ińsku niczego nie ma.

Parku z prawdziwego zdarzenia, nie ma.

Zadbanego mola, nie ma.

Atrakcji przy plaży, nie ma

Dobrych dróg, nie ma.

Miejsc pracy, nie ma. I tutaj nie wciskajcie mi, że jak 60 miejsc pracy da żwirownia to nagle gmina zacznie krocie zarabiać. Co to jest 60 miejsca pracy na taką gminę? Nic... Tylko żwirownia posługuje się takim sloganem bo dla radnych to oczywiście łatwy kąsek. Mnie zastanawia dlaczego nie powstają miejsca pracy przy jeziorze skoro takie coś można zorganizować.

Praktycznie znikome ilość pozyskiwanych pieniędzy z unii. Jak to Racinowski i rada wytłumaczy? Brakiem pieniędzy? No to niech sobie obcinają z pensji i niech krwawią dla narodu. Jak nie umiecie tak ukształtować gminę żeby były dla gminy zarobki to jesteście partaczami.

W takim razie co zawdzięczamy racinowskiemu i IFSowi? Wszystkie te braki można im przypisać bez wahania.

Ktoś kto ich tak ślepo broni jest albo w tym układzie albo jednym z nich.

Odnośnik do odpowiedzi
http://www.7dni.stargard.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=490:drezyn-do-iska

Najpierw Tomkowiak skorzystał, że za psie grosze wykupił w blokach po PKP mieszkanie a teraz jako radny powiatowy udaje ,ze chce turystykę rozwijać w Ińsku. A może żwirki będą ciuchcią żwir wywozić? A może będą zwiedzać żwirownię z nową technologią w tle. Pierwsi będą radni Ińska potem powiatu a na końcu sejmiku województwa. Potem już będą dopuszczeni turyści którzy docenią nasze miasteczko za głupotę władz i zniszczenie środowiska na wieki wieków amen. Po co ratować molo jak powiat im szykuje widowiskowe pokazy.

Jestem całkowitym przeciwnikiem zawodowych polityków lub samorządowców , oni się tylko ślizgają przez życie i ich sposobem na nie jest otumanianie ludzi ( wyborców ) co w naszej gminie udaje się tej grupie bez większych trudów .

Podobnie jak ta zgniła polityka krajowa tak dzieje się u nas , mafia dorwała się do koryt i za wszelką cenę będzie się starała je utrzymać bo nic innego NIE umieją te tumany robić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tu potrzeba NOWYCH idei , nowego sposobu myślenia jednak z tym będzie ogromny problem bo zdecydowana większość boi się tego co nowe i inne od ich śmierdzącej od lat skorumpowanej codzienności .

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka, że gdyby kilka osób zawiązało jakąś opcję albo stronę, która mogłaby się oprzeć racinowskiemu i ogólnie ifs to szybko można ich stąd wykurzyć. Ja mogę tylko powiedzieć, że rozmawiać z ludźmi dość często i wcale nie jest tak, że ludzie się boją racinowskiego. Po prostu nie mają kogoś kto by im wskazał drogę jak walczyć z takim racinowskim i ifs. O ile w przypadku referendum różnych rzeczy nasłuchałem się na temat tego co robi racinowski i w część z tych rzeczy jestem w stanie uwierzyć o tyle w tym przypadku uważam, że racinowski nic by nie mógł zrobić gdyby taka inicjatywa powstała bo nie mógł by utrudniać organizację czegokolwiek. Pomyślcie o tym bo ja na takie coś się piszę. Zacznie się od kilku osób a potem można ludzi zapraszać jeśli wyrażą na to zgodę. Są specjalne szkolenia z zakresu funkcjonowania samorządów terytorialnych i nie trwają długo. Trzeba tylko odrobinę dobrej woli i czasu.

Odnośnik do odpowiedzi
Prawda jest taka, że gdyby kilka osób zawiązało jakąś opcję albo stronę, która mogłaby się oprzeć racinowskiemu i ogólnie ifs to szybko można ich stąd wykurzyć. Ja mogę tylko powiedzieć, że rozmawiać z ludźmi dość często i wcale nie jest tak, że ludzie się boją racinowskiego. Po prostu nie mają kogoś kto by im wskazał drogę jak walczyć z takim racinowskim i ifs. O ile w przypadku referendum różnych rzeczy nasłuchałem się na temat tego co robi racinowski i w część z tych rzeczy jestem w stanie uwierzyć o tyle w tym przypadku uważam, że racinowski nic by nie mógł zrobić gdyby taka inicjatywa powstała bo nie mógł by utrudniać organizację czegokolwiek. Pomyślcie o tym bo ja na takie coś się piszę. Zacznie się od kilku osób a potem można ludzi zapraszać jeśli wyrażą na to zgodę. Są specjalne szkolenia z zakresu funkcjonowania samorządów terytorialnych i nie trwają długo. Trzeba tylko odrobinę dobrej woli i czasu.

Marzy Ci się żeby Michał poprowadził odrodzenie w Ińsku? Zapomnij bo on już jest w ińskim lecie filmowym w tym stowarzyszeniu gdzieś tam i teraz miałby jeszcze coś takiego organizować? Nie będzie miał na to ani czasu ani chęci o tym mogę Ciebie zapewnić. A jeżeli nie mówisz o Michale to wymień mi chociaż jedną osobę, która by taką inicjatywę zaczęła? Bo jak to jest takie kolejne puste gadanie jak rajcy czy radnego to nie musisz się produkować. Już się takich pomysłów ja i inni nasłuchaliśmy.

Odnośnik do odpowiedzi
Prawda jest taka, że gdyby kilka osób zawiązało jakąś opcję albo stronę, która mogłaby się oprzeć racinowskiemu i ogólnie ifs to szybko można ich stąd wykurzyć. Ja mogę tylko powiedzieć, że rozmawiać z ludźmi dość często i wcale nie jest tak, że ludzie się boją racinowskiego. Po prostu nie mają kogoś kto by im wskazał drogę jak walczyć z takim racinowskim i ifs. O ile w przypadku referendum różnych rzeczy nasłuchałem się na temat tego co robi racinowski i w część z tych rzeczy jestem w stanie uwierzyć o tyle w tym przypadku uważam, że racinowski nic by nie mógł zrobić gdyby taka inicjatywa powstała bo nie mógł by utrudniać organizację czegokolwiek. Pomyślcie o tym bo ja na takie coś się piszę. Zacznie się od kilku osób a potem można ludzi zapraszać jeśli wyrażą na to zgodę. Są specjalne szkolenia z zakresu funkcjonowania samorządów terytorialnych i nie trwają długo. Trzeba tylko odrobinę dobrej woli i czasu.

Pomysł jak zwykle super ale jest jeden problem. Skąd braliby członkowie tego związku mieszkańców informacje. To nie jest tak, że każdy będzie działał na własną rękę. Tutaj trzeba być zawsze na bieżąco a gmina nigdy nie dawała na czas informacji o sesjach czy komisjach. Tam są przecież kluczowe rzeczy. Żeby do takich dokumentów dotrzeć trzeba mieć albo swojego radnego albo wkręcić kreta do IFS. Jedyny sojusznik jakim mógł być Szafran nie wchodzi w grę bo nigdy takiej woli nie wykazywał a IFS to takie środowisko, że kijem przez szmatę bym nikomu nie podał ręki. Nie można iść na sesje czy komisje bez uprzedniego przygotowania się do tego. Rzucasz pomysłami ale nie dajesz konkretów nikomu. To kolejny pomysł, który upadnie.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem też za tym żeby coś takiego powstało ale niech nie angażują się Ci, którzy nie potrafią sobie poradzić z wypowiedziami jak ta, którą zacytowałem. Takie wpisy będą się wtedy tylko coraz częściej pojawiać bo wieśniactwo z gmachu gminnego będzie musiało gdzieś swoją niemoc uwolnić. A najłatwiej im będzie tutaj, na forum gdzie nikt nie może stwierdzić, że radny pisze jako radny.

A gdzie wasz doktorek? Nie wybudował jeszcze domu starców? Dobrze jest się mądrzyć z patyczkiem w dłoni ale już coś zrobić na rzecz gminy to kicha. Szczekajcie ,szczekajcie a karawana idzie dalej.
Odnośnik do odpowiedzi

Piszcie Wasze pomysły ja się postaram potem skondensować to wszystko i dać jakiś realny pomysł. Może to sprawi, że ludzie ruszą. Tak jak przedmówcy napisali. Można zacząć powolutku i uzupełniać wszystko z czasem. Jak to ma być skuteczne to trzeba się tym razem postarać.

Odnośnik do odpowiedzi

- Regularne spotkania

- Aktywność

- Brak "szefa"

Napisze teraz czemu tak uważam. Regularne spotkania spowodują, że można szybko wyselekcjonować aktywnych członków. Bez sensu jest według mnie robić sztuczny tłok skoro na 100 osób będzie przychodziło może z 10 albo 15 osób. Lepiej jest mieć osoby, którym faktycznie leży dobro gminy na sercu.

Aktywność mówi sama za siebie. Nie możemy dopuścić do sytuacji gdzie ktoś przychodzi i się nudzi. Dlatego trzeba stworzyć jasny podział ról poszczególnych członków. W ten sposób nikt nie będzie wchodził sobie nawzajem w paradę i będzie można na spokojnie wszystko załatwiać.

Jednowładztwo nie działa jak powinno. Znamy przecież przykład z życia wzięte. Dlatego też sugeruję utworzenie jakiegoś systemu, który by powierzył władzę zwierzchnią grupie ale z kilkoma przedstawicielami. 3 albo 4 najlepiej. W ten sposób nigdy nie będzie tak, że poruszone przez nas tematy nie będą omówione i można faktycznie w bardzo rzeczowy sposób uderzać w głupie wymysły radnych podczas sesji czy też komisji.

To według mnie rzeczy, które trzeba spełnić żeby ten pomysł się powiódł.

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...