Miałka 1

Miałka najbardziej zaniedbana przez władze wieś w gminie

Recommended Posts

Miałka 1

Kiedy ta pseudo władza i radni zaczną traktować mieszkańców Miałki jak ludzi ??

Kiedy zostaną wymienione dziurawe dachy z eternitu w budynkach gminnych ( z AZBESTEM !!!!! ) czyżby czekali aż zaczniemy masowo umierać ???

Kiedy zostanie zrobiona droga dojazdowa ??? i wycięte Topole których gałęzie spadają na chodzące drogą dzieci ( chyba zaczniecie coś robić jak kogoś zabije )

Kiedy zostanie zrobiony porządek z kanalizacją - teraz płynie wszystko do rowu ??? jak w 18 wieku

Racinowski wszystko to wie i zna pracował tu przecież , ale widać że ważniejsze są dla niego pokazówki jak życiowe potrzeby mieszkańców .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ińszczanin

Artykuł z 7 Dni Stargardu. Jak tak dalej pójdzie to Gmina zbankrutuje przez te obietnice wyborcze icon_twisted.gif

Miałka oczekuje na plac zabaw

Mieszkańcy Miałki w gminie Ińsko oczekują od władz samorządowych tej gminy wypełnienie obietnicy zbudowania placu zabaw. Mieszkanka tej miejscowości zadzwoniła do naszej redakcji z pytaniem kiedy obecny burmistrz Ińska, Andrzej Racinowski zrealizuje swoją obietnicę przedwyborczą i rozpocznie budowę placu zabawa w Miałce. Burmistrz Racinowski odpowiada, że takowej obietnicy nigdy nie składał, a sprawa budowy placu zabaw będzie załatwiona wkrótce pozytywnie.

Mieszkańcy Miałki jeszcze przed wyborami samorządowymi pytali się kiedy w ich miejscowości wykonane zostanie nowe oświetlenie oraz plac zabaw dla dzieci. - Nasze dzieci nie mają gdzie się bawić – mówi jedna z mieszkanek Miałki (nazwisko do wiadomości redakcji). Brak oświetlenia jest dla nas problemem, przede wszystkim w okresie gdy dzień jest krótki.

O odpowiedź na problemy mieszkańców Miałki poprosiliśmy burmistrza Ińska, Andrzeja Racinowskiego. - W grudniu 2006 roku przejąłem Gminę Ińsko po 8 latach sprawowania funkcji burmistrza przez panią Teresę Działoszewską – odpowiada burmistrz Racinowski. Na terenie Gminy Ińsko nie funkcjonował ani jeden gminny plac zabaw dla dzieci. W kadencji w latach 2006 – 2010 gmina Ińsko utworzyła 5 placów zabaw (w Czertyniu, Ciemniku, Linówku, Storkowie i Ińsku). Pozostały jeszcze do zrealizowania place zabaw w Studnicy, Ściennem i Miałce.

Zdaniem burmistrza Racinowskiego w Miałce brak jest terenu należącego do gminy, na którym można by było zbudować plac zabaw. - O przekazanie odpowiedniej działki zwróciliśmy się do Agencji Nieruchomości Rolnych – dodaje Racinowski. Uzyskaliśmy zgodę na wydzielenie części ich nieruchomości, którą przeznaczymy na plac zabaw. W obecnej kadencji zadanie to zostało zapowiedziane i będzie zrealizowane. Po raz pierwszy poinformowałem mieszkańców Miałki o zamiarze zbudowania placu zabaw latem w 2010 roku, gdy szukałem miejsca które można na ten cel przeznaczyć.

Planowane w minionej kadencji oświetlenie w m. Miałka wykonane zostało jesienią ubiegłego roku. Po załatwieniu formalności związanych z umowami między firmami energetycznymi od 22 grudnia, lampy w Miałce służą mieszkańcom oświetlając ich miejscowość.

- Podczas ostatniej kadencji funkcjonował program unijny, który mocno dofinansowywał budowę placów zabaw i w każdej gminie one powstawały. Cieszę się, że burmistrz Racinowski je wybudował, tylko szkoda, że tylko 5, a nie więcej, jak w innych gminach. Poza tym chciałabym coś jeszcze dodać. Przez ostatnie 4 lata nie włączałam się w żadną działalność, ale za to tłumaczyłam się z różnych wyimaginowanych spraw, które wykrywał pan burmistrz i jego zastępca informując o tym Radę Miejską Ińska. Szkoda tylko, że jak otrzymywali odpowiedzi od tych instytucji nie informowali nikogo. Fobią pana burmistrza jest moja osoba, przez cztery lata na każdej sesji padało moje nazwisko, mam tego dość - jestem osobą prywatną i nie życzę sobie aby moja osoba była w nieskończoność przywoływana. Życzę obecnej Radzie i Panu Burmistrzowi dużo pracy dla dobra mieszkańców miasta i gminy Ińsko – powiedziała Teresa Działoszewska.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
?

Ale dobre ona sobie nie życzy,to co ma Masznicz powiedzieć jemu każdy następny po nim wywracał wszystkie flaki i to trwa do dzisiaj .A przecież od 91roku tez nie jest osobą publiczną.Na vcity takie teksty na jego temat krokus nadawał ,że głowa mała.Pani Działoszewska zapomina ,że dwie kadencje rządziła(a to 8lat).I ludzie mają prawo jej coś zarzucić co zrobiła złego bądź czego wogóle nie zrobiła.Na każdej sesji szanowna pani burmistrz to było o Maszniczu nie o pani .O pani to tylko wspominać można dwie fabryki które straszą przy wjazdach do Ińska.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sąsiad

To najgorsza wiocha w całej gminie i tak już zostanie.Nic nie będzie się robić bo dla kogo tych parę rodzin? One są ważne przed wyborami wtedy głosy są na wagę złota.HIhihi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lampa

Czy lampy u was dalej świecą czy radny ze Ściennego będzie znów przytakiwać burmistrzowi?Bo na ostatniej sesji potwierdzał prawdziwość słów jakby go kontrolował.Może śledzi gdzie burmistrz kłamie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpowiedz na to wszystko, znajda Panstwo w zalaczonym bloku Hotel - Kurort w Mialce. Tam wyjasniam komu zalezy na tym aby wlasnie tak bylo jak jest i jak Panstwo opisujecie. To wlasnie Pan Racinowski i jego swita Radnych chca aby tak bylo. nie bedzie oswietlenia, placu zabaw etc..... BO PONOC PIENIEDZY NIE MA. Wprowadzajac takie polityki i metody , niedlugo piasku i wody tam zabraknie...jak tylko otworza nowa ZWIROWNIE gdzie to juz zostalo przeglosowane przez Radnych.....i to szybko. Nauczcie sie cieszyc co dzisiaj jest bo jutro i tego nie bedzie. Mam nadzieje ze sie myle. Jeszcze troche to Pan Racinowski nazwie Was warcholami... kwestia czasu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie