Skocz do zawartości

ILF = Porażka


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ale może ktoś opisać dlaczego ILF jest źle postrzegane przez dużą część internatów ? Dużo się pisze o tym , że ILF straciło swoją świetność a mnie ciekawi kto za to odpowiada . W końcu kiedyś ten downstream musiał się zacząć . Panie Michale Pan chyba będzie najbardziej wiarygodnym źródłem więc jeżeli znajdzie Pan czas to bardzo bym prosiła o małe streszczenie . Myślę nawet , że nie tylko ja :) .

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Droga Beato kryzys w ILF rozpoczął się z dniem śmierci Dolanda Paszkiewicza. Do tego dołożył się także moim zdaniem niepotrzebny festiwal filmów Ukraińskich, który osłabił ILF. Kinematografia Ukraińska jest na niskim poziomie i rzadko zdarzają się dobre filmy. Trudno było po śmierci Dolanda utrzymać festiwal w dobrej formie. Kryzys powoli znika i mam nadzieję, że teraz z roku na rok będzie co raz lepiej. Ja osobiście mam nadzieję na tę nagrodę ;) bo uważam, że należy się ona za tak wieloletnia tradycję festiwalu. Aby poznać dogłębnie historię ILF należało by przeczytać książkę Bohdana Kowalskiego(długoletniego organizatora ILF) "Gdzie woda czysta.. Ińskie Lato Filmowe" książka ta pewnie znajduje się w naszej bibliotece. Egzemplarz powinien być także w Książnicy Pomorskiej oraz w Stargardzie można ją także zakupić informacje na stronie www.silf.pl

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem obca, przyjechałam na święta do Ińska ale nigdzie, włącznie ze stroną kościelną nie ma podanych godzin święcenia jajek.Proszę o udzielenie takiej informacji.Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.

3199a85771618ecd7df3014d42918096.png

Odnośnik do odpowiedzi
2012-04-11 08:23:07

Ińskie Lato Filmowe nominowane w kategorii "Krajowe wydarzenie filmowe"

Festiwal Filmowy w Ińsku został nominowany do tegorocznej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przegląd ma szansę na statuetkę i czek na 15 tys. złotych w kategorii "Krajowe wydarzenie filmowe".

PISF przyznaje swoje wyróżnienia od 2008 roku, honorując pracę ludzi i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Laury otrzymać można "za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej". W kapitule w 5. edycji nagród PISF zasiadają m.in.: dyrektor artystyczny i członek zarządu firmy dystrybucyjnej Gutek Film - Jakub Duszyński, krytyk Barbara Hollender, reżyser, scenarzysta i producent Michał Kwieciński, kulturoznawca i dziennikarz Jacek Wasilewski, oraz przewodniczący Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych - Maciej Gil. Wyróżnienia wręczane są w 14 kategoriach, w tym dla najlepszego DKF-u, za najlepszą książkę o tematyce filmowej, dla najlepszego portalu internetowego i programu telewizyjnego i dla najlepszego kina. Przypomnijmy, że w tej ostatniej kategorii nominację w ubiegłym roku zdobył szczeciński Pionier 1909. Ińskie Lato Filmowe to jedna z najstarszych imprez filmowych w Polsce. Organizowana jest od 1973 roku. Propaguje filmy o wysokich wartościach artystycznych, prezentuje kinematografię Europy Wschodniej i promuje młodych twórców. Ważne miejsce w jej programie zajmują pokazy najnowszych filmów polskich i spotkania z uznanymi twórcami. W Ińsku gościli m.in. Agnieszka Holland, Jerzy Kawalerowicz, Jan Jakub Kolski, Maciej Drygas czy Jerzy Hoffman. Gala rozdania nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej odbędzie się 9 maja, podczas festiwalu filmowego w Gdyni. (24kurier.pl)

Trzymamy Kciuki!

Myślicie ,że to wasza zasługa? Wklejacie na stronę gminną tekst z kuriera bo nikt poważny was o tym kochana gmino nie informuje. Michał już dawno o tym, pisał. Ale kto z wami o poważnych sprawach chce prowadzić dysputę. To ludzie filmu i ludzie tacy jak Michał promują nasze miasteczko dalej w Posce. Wy tylko kompromitujecie na każdej linii. Nie przypisuj sobie "rajco" sukcesów z ILF. Jeszcze powiedz ,że te 15 tys chcesz zgarnąć dla siebie i wypłacić sobie nagrody? Żenada!!! Gratulacje dla organizatorów lata filmowego bez filmów ukraińskich.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Dwa lata temu podczas ILF Monika Kuczyniecka prowadziła warsztaty związane z tworzeniem animacji. Rok temu Maciek Cuske nakręcił z młodzieżą krótką fabułę. W tym roku wchodzimy w zdecydowanie najpoważniejszy temat i bardzo liczymy na pomoc oraz zaangażowanie mieszkańców Ińska i okolic. Chcielibyśmy zarejestrować rozmowy z najstarszymi mieszkańcami Ińska i okolicznych wiosek, którzy pamiętają przełomowy rok 1945. Liczymy na to, że uda nam się stworzyć ciekawą dokumentację, a może nawet film dokumentalny. Na razie jesteśmy na etapie poszukiwań ciekawych osób, które nie bały by się wpuścić ekipy filmowej na swoje podwórko. Gdybyście mieli jakieś pomysły prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] (Przemek Lewandowski).

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę cię Michałek nie mów lepiej nic o kulturze w tym mieście. Takiego czegoś nie ma od 10 lat w Ińsku. Na pewno też szybko nie wróci. Wszędzie festyny, zabawy, tak po prostu "majówka". U nas nawet dzieci na "orliku" nie kopały piłki. Animator sportu chyba zasnął albo za mało kasy od żwirowni dostał. Chyba, że spędzał 1 maja "rodzinnie". Nie można wykluczyć też zabawy w gronie komuszych kolesi. Wszystkie wymienione opcje są do wzięcia.

Odnośnik do odpowiedzi
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Starosta Stargardzki Pan Waldemar Gil, Przewodniczący Rady Powiatu Stargardzkiego Pan Jacek Tomkowiak, Burmistrz Ińska Pan Andrzej Racinowski, Z-ca Burmistrza Ińska Pan Krzysztof Paluch, Dyrektor Centrum Oświatowo -Kulturalnego w Ińsku Pan Krzysztof Czubkowski, Ksiądz Proboszcz Czesław Fryska, Ksiądz Andrzej Grochowski. W pierwszej części uroczystości prezentowały się wszystkie zespoły z krótkim programem.

Sponsorzy jak sponsorzy ale goście na każdej imprezie stali i niezmienni :lol: :lol: :lol: Taki śmich na sali :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
Trzeba było być.Była to impreza otwarta.A władza i tak poświęca swój czas na imprezy,które niekoniecznie lubi.

A ty byłeś? Świetnie się bawiłeś? Komu ta ciemnota? Impreza otwarta!!! Koleś tobie z głupoty nie tylko rozum odebrało ale na oczy padło.Tak -to była impreza dla stałych bywalców i popleczników.

Odnośnik do odpowiedzi
Dobrze, że nie poszliście bo swoimi zasr...mi czterema literami, wybrudzilibyście fotele w kinie !!

Ala niestety nie zrozumiała co jest w eterze i plecie jakieś bzdety. Dla mnie wszyscy którzy tam byli właśnie zasr...li te fotele. Ale "ala" nie wie jak kino wygląda i pisze trzy po trzy.

Odnośnik do odpowiedzi
taka prawda

Chyba sponsor za mało dał kasiorki bo majówka cieniusko wypadła. Jak ten nasz burmistrz ze swoim budżetem icon_eek.gif Niestety sklepikarze nie pomogą icon_rolleyes.gificon_rolleyes.gif Trzeba prawdziwego gospodarza i człowieka o wyobraźni na rozwój tej pięknej i naturalnej gminy a nie osła i osilątek.

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj około godziny 17:00 Agnieszka Odorowicz wręczyła organizatorom ILF nominację do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Odbierali: Andrzej Racinowski (Burmistrz Ińska), Bohdan Kowalski, Przemek Lewandowski i Adam Bortnik.

Wieczorem wręczenie nagród. Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie chcę się wypowiadać ;) Bo mogę kogoś obrazić :P Ten wyróżniający się wyraz "twarzy" powala jak najlepsza komedia. Jak ja wam współczuję takiego wizualnego komedianta icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi
To nie oglądaj i nie komentuj niemiłych ci obrazków, zrzędo po menopauzie !

W innym miejscu o wiośnie, miłości ble, ble.........

Wylecz te swoje kompleksy bo widzę, że w rzeczywistości masz poważny problem z kobietami, które są po prostu miłe. Tępy zazdrośnik... Załóż konto i zwróć uwagę gagi na siebie to może akurat będziesz mógł liczyć na jej ciepłe słowa jak tak bardzo jesteś zazdrosny gdy kieruje je do kogoś innego :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

To nie zazdrośnik tylko zwyczajny PSYCHOL. Kobieta to kobieta przed czy po menopauzie nie odgrywa dla mnie żadnego znaczenia. Należy się szacunek w każdym wieku a ten jak psychiczny ciągle z tą menopauzą.Jeśli nie ma żony to pewnie zbok a jeśli ma to bardzo jej współczuję.

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety 38 Ińskie Lato Filmowe nie zdobyło nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i samo wyróżnienie było już dla nas prestiżem i nagrodą. Miejmy nadzieje, że uda się nam w przyszłości. Prezentujemy państwu plakat 39 edycji festiwalu.

Odnośnik do odpowiedzi

Sama impreza, szczególnie za czasów Donalda zasługuje na nagrodę ale nie z takim burmistrzem w tle.Ten człowiek zasługuje ale na miano najgłupszego burmistrza Pomorza Zachodniego i nie tylko!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Michał przecież nie wierzyłeś, że taki przedstawiciel gminy może pozytywnie wpłynąć na wynik jury!!! To skuteczny odstraszacz zarówno przedstawicieli i organizatorów ILF jak i turystów wszelakiej maści w tej gminie. Może teraz jak się zmieni formuła ińskiego lata i przestaną z tym filmem ukraińskim to w końcu popatrzą na nas przychylniej.Czego życzę organizatorom ILF.

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie to nominacja była jak najbardziej zasłużona i za to należą się organizatorom brawa. Ta impreza jest podstawą tego by Ińsko odzyskało dawną świetność jako miejscowość turystyczna. Tak jak powinno być. Co do braku nagrody to uważam, że słusznie tak jest. Nagroda by poprzewracała w umysłach organizatorów i w efekcie końcowym zamiast na prawdę świetnej imprezy znowu wszystko by zatrzymało się na tym jednym utartym schemacie. Prawda jest taka, że Ińskie lato musi być dynamiczne i z roku na roku przyjmować nietuzinkowe konwencje, które zachęcą turystów do przyjazdu właśnie w nasze strony. Nad morzem jest drogo ale za to zakres rozrywkowy jest kilkakrotnie bardziej szeroki niż tutaj w Ińsku.

Pozdrawiam Michała i mam nadzieję, że wspólnie z innymi doprowadzi tę imprezę ponownie do ładu!

Odnośnik do odpowiedzi

To nie chodzi o reprezentacje od osoby, która była kiedyś w jury usłyszałem, że wyniki są już wiadome przy ustalaniu nominacji. Pisałem wcześniej burmistrz jest gospodarzem miasta i gminy i pomimo naszych różnic twierdzę, że dobrze się stało, że pojechał na tę galę. Nie jest to niczyja wina i jak juz wspominałem wcześniej filmów ukraińskich nie ma już od kilku lat, a według moich obserwacji i oceny impreza staje się co raz bardziej atrakcyjna !!! Dzięuje za słowa uznania dla organizatorów !

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...