Skocz do zawartości

ILF = Porażka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Będzie porażka bo tym wszystkim musi się zająć fachowiec a nie stróż z pgr-ru. Tak oto wygląda kultura w Ińsku. Prostak niczego nie rozumie i nic mu nie trzeba. Kultura to jednak stan uniesienia dostąpić tego to sztuka. Nie każdy go doświadcza.

Odnośnik do odpowiedzi

Ińskie Lato Filmowe to jeden z najstarszych festiwali filmowych w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 1973 roku. Dziś wiele opinii w Ińsku jest krytycznych wobec festiwalu. Chciałbym zaznaczyć, że dzięki powołaniu Stowarzyszenia ILF festiwal powoli podnosi swoją dawną rangę. Jako członek zarządu SILF chciałbym przedstawić mieszkańcom naszej gminy pierwsze informacje o nadchodzącej edycji festiwalu.

Pierwszą ciekawostką jest to, że nasze miasteczko odwiedzi KRZYSZTOF KOWALEWSKI. Benefis Krzysztofa Kowalewskiego podczas 39. Ińskiego Lata Filmowego. Artysta zaprezentuje widzom próbkę aktorskiego kunsztu, przedstawiając fragmenty opowiadań Sławomira Mrożka, Jerzego Dobrowolskiego i rosyjskiego pisarza Michaiła Zoszczenki. Całość spotkania dopełnią fragmenty filmów i spektakli teatralnych, w których Krzysztof Kowalewski stworzył niezapomniane kreacje. W roli prowadzącego - znany felietonista i satyryk Michał Ogórek.

Najbliższa 39. edycja Ińskiego Lata Filmowego odbędzie się w terminie 10-19 sierpnia 2012.

W ramowym programie najbliższej edycji znajdą się następujące cykle filmowe:

• Najnowsze kino polskie (przegląd najciekawszych polskie produkcje fabularne i dokumentalne, filmy krótkometrażowe i długometrażowe, spotkania z twórcami);

• Za cieśninę Bosfor (przegląd najciekawszych propozycji z Turcji, Iranu, Izraela i Kaukazu);

• Dokumenty świata-obrazy współczesności - filmy w odważny sposób komentujące gorące tematy współczesności;

• Pokazy przedpremierowe;

• Kino Naszych Sąsiadów (nowe filmy z Niemiec, Czech, Słowacji);

• Filmowe retrospektywy

• Zaprzyjaźnione festiwale w Ińsku (m.in. Konstelacja Szczecin - przegląd filmów artystów przedwojennych związanych ze Szczecinem);

• Sezon 2011/2012 - największe filmowe wydarzenia;

• Filmy i bajki dla dzieci;

• Hity 2012 w plenerze.

Oprócz prezentacji filmów podczas Ińskiego Lata Filmowego odbywać się będą koncerty, wystawy oraz działania artystyczne z pogranicza sztuk. Tradycyjnie Ińsko odwiedzi około 30 gości związanych z kinem. Na koniec mam ciekawostkę historyczną ! We wtorek odnalazł się akt założycielski pierwszego Towarzystwa Filmowego, które działało w Ińsku. Rok 1920! Ciekawostkę podaję dlatego, że staram się aby na festiwalu pokazać przedwojenne nagrania z Ińska.

Odnośnik do odpowiedzi
Powiedz im, że jesteś jednym z organizatorów ILF, to może przestaną stękać !!

A kto tutaj stęka? Jeżeli sprawdzi się to co Michał tutaj napisał to może nareszcie Ińsko znowu zacznie być atrakcyjne. Repertuar wygląda ciekawie i cieszę się, że odchodzi się od wcześniej przyjętych konwencji bo nie trafiały one w ogóle w gust odbiorców. Muszę też pochwalić stowarzyszenie bo ja Pana Krzysztofa bardzo lubię jako aktora i myślę, że łączy on kilka generacji widzów w sobie więc wybór jest bardzo dobry. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tak, że będzie dużo planów a najważniejszych punktów nie da się zrealizować.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to będę ja współorganizował czy ktoś inny z Ińska nie ważne. Należy robić wszystko aby ranga festiwalu się podnosiła. Ja również lubię Pana Kowalewskiego i mam nadzieję, że spodoba się jemu u nas. Przytoczę tu słowa Więckiewicza, który odwiedził nas w zeszłym roku: "Michał macie tutaj naprawdę świetną imprezą, mam nadzieję, że będę miał tu okazję wrócić nawet z żoną i dzieckiem". Ja myślę, że jak się włoży w ten festiwal jeszcze więcej pracy to znów będzie perełką, którą będziemy mogli się chwalić jak kiedyś.

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację Michał, festiwal odzyska swój blask, jeszcze w tym roku pod warunkiem,że nie będzie tam filmów ukraińskich. Dla Polaków ze wspomnieniami ten naród będzie się utożsamiał z UPA i podobnymi formacjami.Nikt tak naprawdę nie wie kto tutaj uciekał i dlaczego??? Aktualni następcy "hodują" swoje tradycje.I póki co, im się udaje pod nazwą mniejszości narodowych.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał właśnie w kierunku ILF skieruj całą swoją energię. Poniekąd wiemy, że nieźle ci to wychodzi.Widzę i ja twoje zaangażowanie (razem z ciocią Beatą) i dążenie do podniesienia poziomu tej imprezy ! Rozmawiałem wielokrotnie z Przemkiem Lewandowskim i o tobie wypowiadałał same superlatywy (chyba nie kurtuazyjnie ?)

A z polityką to daj sobie spokój, tylko gromy na siebie sprowadzasz ! Splendor jest w innym miejscu.

Odnośnik do odpowiedzi

Co ? Boicie się Michała gnoje? Nic z tego ten Chłopaczek jest wszechstronny. Możecie tylko obgryzać paznokcie i szczękać zębami ;) Darujcie sobie te uszczypliwe teksty bo i tak nikt tego serio nie weźmie. Co do Pani Beaty uważam ,że jest taka osoba potrzebna co patrzy wam na łapska. Wy tego nie lubicie a ty mogłeś "rajco" rozmawiać co najwyżej z krową. Znalazł mi się intelektualista z koziej d***!!! Aha i jeszcze ci powiem "rajco" ,iż mam nadzieję na po raz pierwszy super Ińskie Lato i to będzie też zasługa Michała. Tobie może tylko gul latać. :P

Odnośnik do odpowiedzi
A czego się spodziewasz po "gumiaku" z PGR-owskich bloków ??!

Ludzie z popegerowskich bloków zasługują na szacunek.To nie są wyrzutki,którymi do woli można pomiatać. Olo jest typem osoby zranionej,stąd jego toksyczność.Olo ma żal do wszystkich,że coś mu nie wyszło w życiu. Olo,wiele dobrego może ci się przytrafić.Patrz życzliwiej na innych i pamiętaj o tym,że tyle szczęścia świat ci da,ile serca masz.

Odnośnik do odpowiedzi

I tak o to temat Ińskiego Lata Filmowego został zdegradowany do kolejnej przepychanki między jedną i drugą stroną. Zacznijcie szanować życie kulturalne przez rozmowę o tym jak można zachęcić coraz większą liczbę ludzi do odwiedzania tego festiwalu.

Odnośnik do odpowiedzi

Rajco a jakie gromy sprowadzam? Nie jestem wszechstronny bez przesady Olo, ale dziękuje. Prace przy ILF zacząłem z racji takiej aby działać dla Ińska i często podkreślam na zebraniach stowarzyszenia, że o moich współmieszkańcach z gminy nie można zapominać bo oni też przyczyniają się do organizacji festiwalu chociażby po przez podatki, które płacą. Rajco zmartwię Ciebie ale nie dam sobie spokoju z naszym samorządem. Piszę samorządem dlatego, że jestem daleki od uprawiania "polityki" w samorządzie. Dla mnie być samorządowce to bycie dobrym gospodarzem bez uprawiania polityki a z wkładem wysiłku i pracy na rzecz społeczności. Politykowanie niech sobie zostawią w Warszawie my skupmy się na naszych mieszkańcach !!! I popieram miłośnika temat do rozmów na temat władzy przenieśmy na inny wątek.

Odnośnik do odpowiedzi

Z ostatniej chwili !!! Nasze Ińskie Lato Filmowe a mianowicie 38 edycja została nominowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w 5 edycji nagród PISF. 38 ILF otrzymało nominację w kategorii "Krajowego wydarzenia filmowego 2011". Oprócz Ińska w tej kategorii znalazły się jeszcze "18. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej Prowincjonalia" oraz "Polska Światłoczuła". Uroczysta gala wręczenia Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej tegorocznym laureatom odbędzie się 9 maja 2012, podczas 37. Gdynia Film Festival. Trzymajmy kciuki za ILF. Jeżeli wygramy będzie to ogromna reklama w Polskim świecie kina :).

Odnośnik do odpowiedzi

Panie Michale, z całym szacunkiem ale trochę przytnę Panu skrzydła. ILF nie wygra ze względu na to jak festiwal prezentowano w przeszłości. Na teraz można jedynie liczyć na to by nie wylądować na ostatnim miejscu. Nie warto też na siłę mówić o ILF, że będzie sukcesem jak to zrobili przedmówcy w związku z nowym planem imprezy - który swoją drogą mi się również podoba. Według mnie festiwal powinien odzyskać swoją świetność przez regularne zmiany i wysokie standardy. Łatwiej jest zarządzać dużą i lubianą imprezą kiedy ma się solidny fundament. Cegiełka po cegiełce i być może nasza gmina zmieni swój profil z pseudo-przemysłowego na handlowo-usługowo-turystyczny. Obawiam się jednak, że z wiadomych powodów, które wymieniłem w innym temacie nie będzie to ani proste ani nawet możliwe.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się potrzeba jeszcze pracy aby znów ILF było postrzegane jako jedna z najbardziej atrakcyjnych imprez w kraju. Swoją drogą z moich obserwacji od 34 edycji mogę z zadowoleniem powiedzieć, że obserwujemy wzrost nowych uczestników festiwalu. Bazuje się też na wzrastającej sprzedaży karnetów na imprezę. W tym roku ustaliliśmy datę tak aby nie nakładać się na inne festiwale. Będzie to bazowało też większym prawdopodobieństwem przyjazdu znanych twórców ze świata kina. Wszelkich informacji będę udzielał na bieżąco.

Odnośnik do odpowiedzi

I chyba najważniejsze, nie dopuścić do decyzji ludzi podobnych do Racinowskiego, bo oni to przeliczają na głosy wyborców.(Zresztą Działoszewska także)To jedna z najważniejszych przyczyn upadku ILF. Niech ukraińcy sobie machną taki festiwal np: w Trzebiatowie. Tutaj spowodowali tylko jego marginalizację a wręcz naśmiewanie się.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...