Skocz do zawartości

Jak to z tą firmą Vogel jest


Ostrożny

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do MichałaK

MichałK czy Ty uważasz, że tam powstanie taki kompleks czy po prostu sam do końca nie wiesz? W tej starszej wypowiedzi z jakiejś komisji odpowiedź była dość jasna. Tak samo z tym Kłodowem... Co tam niby ma powstać? Jaka inwestycja?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Zgadzam się z przedmówcami w pełni. Jeżeli chodzi o Kłodowo to nie ma co mówić o żadnej inwestycji.

O to powód dlaczego:

http://www.neeon.pl/168931-dwie-dzialki ... chowa.html

http://klodowo.nieruchomosci-online.pl/ ... 62614.html

W obu ogłoszeniach ktoś podkreślił, że po szczegóły trzeba wejść na stronę vogel.info.pl

Skoro vogel sprzedaje te działki to jakie to niby są plany inwestycyjne w Kłodowie o których Michał pisałeś?

W ogóle to co to są działki "rolno-budowlane"? Albo są rolne albo budowlane.

Odnośnik do odpowiedzi

Ha ha ha i to samo w Ińsku będzie > tylko czekać kiedy nasze oferty zaczną lecieć naszego "dewelopera" od ekologicznych domków ha aha hah. Co za rada nam się trafiła? Przecież takiej ciemnoty to jak świat światem..... Oj Racinowski coś mam takie przypuszczenia że niedługo nie będziesz miał komu w oczy spojrzeć!!!! Tak cię twój pracownik wybombkował. I nic mu nie zrobisz! Możesz transport na wywózkę śmieci załatwić!?

Odnośnik do odpowiedzi
Duże podobieństwo

Zmiana studium w przypadku Kłodowa: http://bip.widuchowa.pl/strony/3501.dhtml

Zmiana studium w przypadku Ińska: http://bip.insko.pl/strony/2275.dhtml

Zmiana planu w przypadku Kłodowa: http://www.bip.widuchowa.com.pl/drukuj/3753.dhtml

Zmiana planu w przypadku Ińska: http://bip.alfatv.pl/pliki/insko/File/U ... 1_roku.pdf

A teraz spójrzmy na linki od Wiatraka. Kłodowo, Vogel, "wielkie inwestycje", sprzedawanie działek. Coś komuś świta co tu się dzieje? Przeczytajcie co na tych działkach się planuje a co zrealizowano w przypadku Kłodowa.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będzie tylko jest. To tylko głupi "kangur" wierzył urzędnikowi i mu kwiaty i kondolencje składał. Jeszcze nie raz przeklnie ze złości. Dobrze,że nie inwestuje w naszej gminie bo jeśli tak bardzo ufał K. to mu się to należy żeby nic nie mógł robić. Ale co tam ! Jak się też ma nie czyste sumienie to gloria wskazana.

Odnośnik do odpowiedzi
Zgadzam się z przedmówcami w pełni. Jeżeli chodzi o Kłodowo to nie ma co mówić o żadnej inwestycji.

O to powód dlaczego:

http://www.neeon.pl/168931-dwie-dzialki ... chowa.html

http://klodowo.nieruchomosci-online.pl/ ... 62614.html

W obu ogłoszeniach ktoś podkreślił, że po szczegóły trzeba wejść na stronę vogel.info.pl

Skoro vogel sprzedaje te działki to jakie to niby są plany inwestycyjne w Kłodowie o których Michał pisałeś?

W ogóle to co to są działki "rolno-budowlane"? Albo są rolne albo budowlane.

http://kraj24.pl/kraj-ogloszenia/224189 ... chowa.html

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest to strona z chorymi z nienawiści i zawiści? Jeśli jest inwestor i ma ochotę inwestować w sąsiedztwie "księżycowego krajobrazu"-teren po żwirowni,to co tu złego robi burmistrz i radni zgadzając się na to? Jest to inwestycja zupełnie "ekologiczna" i też źle.No to miłego dnia...

Odnośnik do odpowiedzi
Czy jest to strona z chorymi z nienawiści i zawiści? Jeśli jest inwestor i ma ochotę inwestować w sąsiedztwie "księżycowego krajobrazu"-teren po żwirowni,to co tu złego robi burmistrz i radni zgadzając się na to? Jest to inwestycja zupełnie "ekologiczna" i też źle.No to miłego dnia...

Są procedury, których się trzeba trzymać. Nikt tutaj nie jest chory z nienawiści. Tutaj na szczęście Szafrana nie ma bo to głównie z jego powodu mamy taką nienawiść w gminie. Każdy się troszczy o finanse gminy, która ma zobowiązania długoterminowe na poziomie 1.8 mln zł i długu na około 400 tys. zł. Padło pytanie już raz a ja je ponowie skoro bronisz tego inwestora.

Gdzie można znaleźć projekty inwestycji na ten obszar?

Gdzie inwestor zobowiązał się i w jakiej formie do zrobienia takiego kompleksu budynków?

Skoro to jest inwestycja celu publicznego to dlaczego wszystko robi się tak żeby nikt nic nie wiedział?

Takie inwestycje powinny być jawnie tworzone a każda informacja powinna być udostępniana do wglądu na stronie BIP danego miasta.

Odnośnik do odpowiedzi

O jakiej jawności my tu mówimy? Uchwałą podjęta projekt nie jest nigdzie dostępny. Problemy z Voglem w Szczecinie i liczne interpelacje w sprawie dzierżawy. A u nas gagatek przywołuje tylko teren księżycowy po starej kopalni. Nic nie mówi natomiast, że tam już następna kopalnia stoi i działa. 25 hektarowe złoże starczające na 10 lat.

Zastanawiam się jaki inwestor wybiera takie tereny wiedząc, że ludzie unikają podobnych obszarów z wiadomych względów. Zabawne jest to, że w Ińsku jest tyle miejsca żeby inwestować w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Ińsko a ekologiczne domki powstają przy dziurze z której pompowano swego czasu wodę dla żwirowni.

Wykrzyknij odłóż butelkę wódki bo we łbie masz poprzestawiane.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to się ma do innych inwestorów,procedur prawnych w zakresie studium i opracowania planów zagospodarowania przestrzennego,uczciwości urzędników , burmistrza i rady miejskiej !!!!

Gdzie jest równe traktowanie wszystkich zainteresowanych podmiotów?

Wszystko wskazuje na przekręty i fikcyjne działania zarówno władzy jak i organów nadzorujących prawo.

Odnośnik do odpowiedzi
do pomiotów

No pięknie! Nasza rada niczego nie może zrobić dobrze! Zawsze tylko spaprane inicjatywy. Pierwszy któremu należało by napluć w twarz to radny ze Ściennego. W czasie przed referendum ośmieszał ludzi, wprowadzał w błąd, że jak to inni nie chcą żwirowni a są tacy wspaniali inwestorzy którzy chcą tu inwestować. Panie nie będą inwestować tylko z zyskiem sprzedawać bez żadnych korzyści dla gminy. Dlaczego? Bo już sprzedają a plan będzie dopiero po sprzedaży działek zatem nawet nie obejmie ich opłata od wzrostu wartości nieruchomości. Co za głupcy? Gdzie wy tu widzicie zysk dla gminy? W wydaniu pieniędzy na plan? Przy tych waszych długach życzę jak najwięcej takich inwestorów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zresztą ten jest szczególny i można mu zaufać!!!! Robi na takich frajerach niezłe miliony jak widać w innych gminach też to rzeczywiście inwestor godny zaufania. Gwarant w przeciwieństwie do inwestora z Australii :lol: Jak życie pokazuje Michał jest słaby w te klocki, nawet strony nie potrafi znaleźć. A ktoś ich odnalazł! Strona jak pokazuje data jeszcze cieplutka icon_rolleyes.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stronę firmy Vogel już dawno znalazłem tylko pisałem że nie działa! A to, że działki są podzielone i sprzedawane od dłuższego czasu to chyba już wiedzieli wszyscy dobrze. Ja widziałem nawet ofert na allegro.pl Pisze jeszcze raz jeżeli dobrze pamiętam to jest to firma developerska. Developer najpierw sprzedaje potem buduje. Podobna sytuacja była z firmą Handwit tylko, że Handwit dostał działkę w wieczyste użytkowanie i miał termin, w którym należało inwestycję rozpocząć. Zbudowali jeden blok działka przeszła na własność i takim oto sposobem firma zarabia na nieudolności urzędników. Vogel ziemie kupił na własność więc robi z nią co chce. To czy działki są podzielone zgodnie z prawem należało by zbadać. Nigdy nie twierdziłem, że na 100% powstanie jakieś osiedle. Cieszyłem się, że znalazł się inwestor a to co innego

Odnośnik do odpowiedzi
Pisze jeszcze raz jeżeli dobrze pamiętam to jest to firma developerska. Developer najpierw sprzedaje potem buduje.
Zbudowali jeden blok działka przeszła na własność i takim oto sposobem firma zarabia na nieudolności urzędników
Vogel ziemie kupił na własność więc robi z nią co chce.
To czy działki są podzielone zgodnie z prawem należało by zbadać.

Po pierwsze: developer kupuje , buduje i sprzedaje.

Po drugie : nic nie przeszło na własność ot tak sobie. Ktoś w tym maczał palce.

Po trzecie: firma zarabia na głupocie władzy? A gdzie stosowne organy nadzoru i kontroli? Prezecież to centrum Ińska!!!!

Po czwarte: V... kupił ? A inni to co dostali w spadku? Za ile i od kogo kupił grunty do chwili obecnej rolne?

Po piąte: Nic tam nie ma i chce wielokrotność tego co gmina w obrębie Ściennem, mając teren przeznaczony pod budowę? Gdzie tutaj interes gminy?

Po szóste: Nieudolność jakich urzędników i czy za zgodą burmistrza?

Po siódme: Działki są podzielone zgodnie z prawem ale nie ma tam planu o przekwalifikowaniu, nie ma korzyści gminy,nie ma prawidłowej procedury, nie ma niczego korzystnego ani dla gminy ani dla potencjalnych nabywców a raczej "frajerów".

Po ósme: Musisz jeszcze podnieść swoje kwalifikacje na studiach, chęci a i owszem ale wiedzy dużo za mało.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem ile działek już sprzedał. Tak była skonstruowana umowa jeszcze przez poprzednią władzę. Firma zarabia podzieliła działki wnosząc swoje uwagi do planu zagospodarowani dla Ińska. Nie wiem za ile Vogle kupił ale z tego co pamiętam kupił od osoby prywatnej. Pewnie, że nic nie ma też nad tym ubolewam pisałem już wcześniej stoi tam jeden bądź dwa domki. Pisząc nieudolności urzędników mam na myśli konstrukcje umowy miedzy Handwitem a poprzednią ekipą. Zgadza się jest to ziemia rolna i w gruncie rzeczy jeżeli nie było prawnego przekształcenia to znaczy, że jakakolwiek budowa jest nie legalna. Trzeba poszperać i sprawdzić czy ziemia jest przekształcona. Nie chcę bronić ani inwestora ani urzędu, ale dopiero jak zostanie wszystko dokładnie sprawdzone wtedy wysnuwajmy swoje podejrzenia i opinie.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał mam małe pytanko czym się różni własność od własności icon_eek.gif Bo jeśli Gier chciał inwestować a zrzut Burmistrza na sesji był taki, że on nic nie zrobi bo zaczął sprzedawać też swoje icon_exclaim.gif podzielone zgodnie z prawem icon_exclaim.gif działki icon_exclaim.gif chcesz powiedzieć, że dla ciebie własność to nazwisko icon_question.gif Jakie gwarancje, że kiedykolwiek coś powstanie jeśli to własność a właściciel sprzedaje działki o których prawnie nie słyszałem" rolno-rekreacyjne" a ma zamiar stawiać osiedle mieszkaniowe. jak dla mnie za dużo w tym znaków zapytania icon_question.gificon_question.gificon_question.gif A ty się tak znasz na firmach jak ja na robieniu dzieci icon_rolleyes.gif Na wszystkich tych stronach które tu podano nigdzie ale to nigdzie nie wyczytałem, że to firma deweloperska. Każda strona to ktoś inny kto działa na rzecz "ptaszka" Niby ten sam właściciel a ciągle inne strony i tylko w innych gminach działki. jak ty to nazywasz firmą deweloperską to ja mam humor na cały tydzień :lol: :lol: :lol: Popsułeś się ostatnio Michał przyznaj , że dzisiaj jesteś "pod wpływem" - wiem , że nic nie wiem icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ich storna działała to było takie info o developerze, niestety jak się wchodzi na www.vogel.info.pl napisane jest przerwa techniczna od dłuższego już czasu. Jeżeli Pan Gier chciał inwestować to przecież mógł. Pan Gier miał problem z planem zagospodarowania i Naturą 2000 z tego co się orientuje. Chciał hotel 10 piętrowy pozwolono mu na 3,5 kondygnacji. Sam pamiętam, że z zainteresowaniem śledziłem stronę Pana GIera www.inskosunsetparadise.pl. Nie ma gwarancji bo prywaciarz i tak zrobi co będzie chciał. Chcę zwrócić tylko uwagę na to, że nie posiadamy dokładnych informacji o tej ziemi, żeby tworzyć teorie spiskowe. Nie będę przecież pisał, że coś jest nie zgodne z prawem nie mając o tym dokładnych informacji.

Odnośnik do odpowiedzi
Do MichałaK

O czym ten chłopczyna pisze? Przecież z firmą Vogel nikt żadnej umowy nie podpisywał? Firma w ubiegłym roku kupiła 50 ha i zaraz wystąpiła o zmianę studium i planu. Że to był gorący okres przed referendum firma skorzystała z okazji a burmistrz piał z zachwytu, że ktoś chce inwestować obok żwirowni. Był to atak na organizatorów a Ty Michał niczego jako inicjator z lekcji się nie nauczyłeś. Ach ta młodość!!! Nie będzie żadnego osiedla bo sprzedane innym osobom na własność wyklucza dewelopera z takiego działania. Który inwestor sprzedaje działki na własność i dopiero buduje co ty piszesz !!!????? Ja takich przypadków nie znam!!! Może u was w gminie inne prawa obowiązują???? Może wy na Ukrainie mieszkacie? Masz informacje bo była sesja na ten temat i protokoły z niej są! To nie są teorie spiskowe tylko strona firmy która sprzedaje działki rolno rekreacyjne po 3000 mkw w Storkowie a to firmę stawia w złym świetle jako podającej nieprawdę a gminę w jeszcze gorszym bo swoich terenów sprzedać nie może choć długi rosną jak świeże bułeczki a gmina ot tak robi studium i plan dla nie wiadomo kogo.

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację. Dla mnie inwestor w ogóle nie przemyślał chyba do końca swojego zamierzenia. Kupił ziemie w sąsiedztwie działającej żwirowni bo przecież wydobycie trwa tylko po drugie stronie jezdni. Tym bardziej inwestuje w gminie, której walory turystyczne mogą zostać przekreślone przez zamierzoną ogromną żwirownie w Ińsku. Nie wiem czy osiedle będzie czy nie czas pokaże. Jeżeli plan dla tego terenu jest tworzony na koszt inwestora to urząd musiał podpisać porozumienie takie jakie miało miejsce z planem dla żwirowni w Ińsku o finansowaniu danego planu. Pewnie, że burmistrzowi i radnym w tym okresie na rękę było pojawienie się inwestora bo odwróciło na chwilę uwagę od całego zamieszania spowodowanego zbliżającym się referendum. Byłem na tamtej sesji i można było wyczytać z twarzy niektórych rajców i burmistrza zadowolenie tą sytuacją. Nie twierdze, że wszystko jest OK. Właśnie tak szperam po internecie i zdaje się, że nasz inwestor zmienił szyld http://commerce-group.pl/ Nie będzie mnie na komisjach więc nie wiem kto będzie nagrywał. Czytałem tę ofertę już kilkakrotnie.

Odnośnik do odpowiedzi
Oferujemy Państwu sprzedaż działek w rewelacyjnej cenie 25zł/m2 brutto.

Na przepięknym całorocznym osiedlu rekreacyjnym,ECO-PARK we wsi Storkowo,gmina Ińsko,której największym atutem jest swieże mikroklimatyczne powietrze,bardzo pozytywnie wpływajace na nasze samopoczucie i zdrowie,otoczenie terenu najczystszymi jeziorami w Polsce i bezpośredni kontakt z najpiękniejszą przyrodą.

Kompleks mieszkaniowo-rekreacyjny na naszym osiedlu obejmuje 122 działki.

(Przy zakupie działki oferujemy Państwu na początek wpłatę części kwoty całkowitej wraz z nabyciem aktu własności,pozostałą kwotę należy uiścić w ciągu 6 m-cy)

No przecież! cena jest rewelacyjna! Jak się ludzie dowiedzą , że sąsiadem jest żwirownia to przylecą drzwiami i oknami. Super trik z płatnością pierwsza transza przy pierwszym akcie druga do 6-miesięcy. Wiecie dlaczego? Bo to nie są działki mieszkaniowe tylko rolne i ANR ma prawo pierwokupu więc muszą mieć czas na drugi akt bo bez niego umowa jest nieważna z mocy prawa. Ludzie tu tak śmierdzi, że ja stąd wychodzę a Michaś jest młody i na niczym się nie zna. Lepiej niech się dalej uczy. Widzisz, że więcej tu wątpliwości niż nam wszystkim się wydaje. Cała wiedza poszła do ziemi.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...