Skocz do zawartości

Co zrobił dla Ińska nasz Burmistrz? - Temat dla "Władzy"


Demokracja

Rekomendowane odpowiedzi

W całej Polsce powstały tak wspaniałe obiekty sportowe "orlik" ,że oczy na wierzch wychodzą.Dostępne dla wszystkich dzieci a u nas nawet tego nie potrafili zrobić nie mówiąc o braku dostępności do ww.To po co to dla zasady tylko? Czy jak bo nijak tego nie mogę zrozumieć co dyrektor i burmistrz chcą z tym wrzodem robić.Na pewno to nie dla dobra dzieci i młodzieży gminy ińskiej.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Krokus , ty chcesz być świętojebliwym następcą obecnego burka.On jest idiota i ty także. Zapamiętaj to, bo z jedne4j strony otaczasz się fikcyjnym psl-em a z drugiej udajesz wielkiego katolika.Na dodatek jesteś krętacz, który jechał na wiedzy ś.p. Zdzicha. Jego już nie ma, wasza strona, to mniej niż zero i do tego jeszcze bardziej restrykcyjna niż byłą v-city. To wszystko świadczy ,że jesteś głupolem i nie umiesz wyciągać wniosków. Nie wspomnę o najważniejszym - wiedzy - której nie masz w ogóle.Tak czy inaczej będziesz na moim świeczniku , tak długo, jak długo będziesz zabierał głos.Może lepiej zajmij się swoimi byczkami i dziewczyną.Resztę dowiesz się niedługo.

Odnośnik do odpowiedzi

Krokus to łapczywy na stołek faryzeusz!!!!!!! Kto go jeszcze nie poznał niech ma się na baczności.Ten człowiek ma w sobie zło i jak widać nie tylko ja się na nim poznałam i to już bardzo dawno na vcity!!! Dużo czasu upłynęło zanim niektórzy po Kolumbie odkryli Amerykę w Ińsku.

Odnośnik do odpowiedzi
gaga dalej rzucasz obelgami na swoich bliźnich, Bozia z góry wszystko widzi i wszystko będziesz musiała odpokutować

"wyrocznia" skończ z tym fanatyzmem bo można boki zrywać.A jak sobie wyobrażasz dyskutowanie na forum?????? Idź koniecznie do ińskiej lekarki może cię wyleczy i będzie spokój.Ja już tracę do ciebie cierpliwość pustogłowy gałganie.MichałK jeśli ty dołączysz do tych debilnych co widać, to jesteś już dzisiaj NIKT.Zapamiętaj, że szkoda twojego talentu.Ińsko da się zmienić ale nie takim sposobem.

Odnośnik do odpowiedzi

Dajcie spokój z krokusem bo na niego nie warto marnować czasu. Jak ma parcie na stołek to niech zobaczy z czym to się wiąże.

Mnie bardziej interesuje to co się zacznie dziać teraz w gminie. Nie oszukujmy się ale Kudła trzymał ten cały burdel gminny jakoś w całości. Jak myślicie dużo się zmieni po jego odejściu? Ja uważam, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś albo będzie się chciał wybić i zagrabić sobie jego miejsce albo ktoś z aktualnie rezydujących w gmachu gminnym będzie sam nadzorował wszystko - niejako sterował. Dużo jest opcji.

Odnośnik do odpowiedzi
Dobrze być urzędnikiem

Czwartek, 26 Styczeń 2012 11:38 (ges)

Tak przynajmniej wynika z informacji jakie uzyskaliśmy od urzędów na terenie naszego powiatu. A pytaliśmy się o wynagrodzenia i nagrody dla pracowników poszczególnych magistratów. Urzędnicy mogą liczyć nie tylko stałe wynagrodzenie za pracę, ale również na coroczne nagrody. Jednak porównując średnie wynagrodzenie w niektórych urzędach należy stwierdzić, że daleko im do pułapu średniego wynagrodzenia w sektorze publicznym w naszym województwie, wynoszącym nieco ponad 4100 złotych.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie ub.r. wyniosło 3201,79 zł i było wyższe niż w analogicznym okresie 2010 r. o 4,7 proc. W kraju przeciętna płaca oscylowała na poziomie 3682,19 zł (wzrost o 4,4 proc.). W największym stopniu pensje poszybowały w górę w „działce†dotyczącej administrowania i działalności wspierającej (o 20,5 proc.). Z danych statystycznych wynika, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze publicznym wyniosło w listopadzie ub.r. 4162,15 zł brutto i było o 10,2 proc. wyższe niż w listopadzie 2010 r. Najmniej powodów do zadowolenia mają natomiast zatrudnieni w sektorze prywatnym. Tu średnio płaca brutto wynosiła 3062,30 zł (wzrost o 3,9 proc.).

W tym numerze gazety publikujemy wynagrodzenia z 6 urzędów w naszym powiecie. W kolejnym wydaniu gazety zaprezentujemy pozostałe.

Z informacji jakie udało nam się uzyskać w samorządach z terenu naszego powiatu wynika, że średnie wynagrodzenie jest najwyższe w Urzędzie Miejskim w Ińsku, nieco ponad 3300 złotych. Najmniej zarabiają urzędnicy w Starostwie Powiatowym w Stargardzie oraz w Urzędzie Miejskim w Chociwlu, gdzie średnie wynagrodzenie wynosi około 2600 złotych.

Poniżej przedstawiamy stan zatrudnienia oraz średnie wynagrodzenie w tych gminach, które nam odpowiedziały na pytania.

Starostwo Powiatowe

Średnie wynagrodzenie pracowników samorządowych Starostwa w latach 2010 - 2011 kształtowało się na poziomie 2660,00 zł brutto miesięcznie; ostatnia regulacja wynagrodzeń pracowniczych (w wysokości 100,00 zł) miała miejsce w 2008 roku. Budżet roku bieżącego nie przewiduje powszechnej regulacji wynagrodzeń pracowniczych. Stan zatrudnienia w Starostwie: 112 pracowników (01.01.2010); 116 pracowników (01.01.2011); 112 pracowników (12.01.2012).

W roku ubiegłym pracowników samorządowych Starostwa wyróżniono nagrodą pieniężną w wysokości średnio 1600,00 zł brutto; budżet roku bieżącego zapewnia możliwość wyróżnienia pracownika nagrodą pieniężną.

Gmina Ińsko

W liczącej niespełna 4 tysiące mieszkańców gminie, w urzędzie zatrudnionych jest 17 osób. Średnie wynagrodzenie w Urzędzie Miejskim w Ińsku w roku 2010 wynosiło - 3.237,47 zł. brutto, w roku ubiegłym natomiast wynosiło - 3311,13 zł brutto. Ostatnie podwyżki w urzędzie były w roku 2009 i wynosiły ok. 9-10 proc. W bieżącym roku planowane są środki na podwyżki w wysokości 7 proc, to jest ok. 50 tys. złotych. Zatrudnienie na koniec grudnia w UGiM Ińsko: rok 2010 - 19 osób, rok 2011 - 17 osób. Nie było przyznanych nagród w 2011 roku, ani nie planuje się przyznania nagród w roku bieżącym.

Dla porównania gmina o podobnej ilości mieszkańców:

Gmina Stara Dąbrowa

Gmina Stara Dąbrowa liczy około 3600 mieszkańców. Średnie wynagrodzenie w urzędzie wynosiło w 2010r. - 2.747,81zł, w 2011r. - 2.836,63zł. Ostatnie podwyżki w urzędzie wyniosły 2,25% w skali roku. W bieżącym roku nie są planowane podwyżki dla pracowników.

Nic dziwnego ,że ciepełko stabilnej pracy, to powód do ślepego posłuszeństwa obecnej ale i poprzedniej władzy,to około 225 mieszkańców na jednego "urzędnika". Osobną sprawą są radni i ich bezmyślność lub jak kto woli głupota połączona z zazdrością. Sadzę ,że to dobry moment na oczu otwarcie oczu temu zastraszonemu i przekupionemu elektoratowi. Jak widać "opatrzność" kieruje się swoimi zasadami. A szubrawców w tej gminie nie brakuje.Życie toczy się dalej i nie ma w nim poczucia jakiejkolwiek równowagi.

Ale mi wspaniały prtal :lol: patrz gamoniu kiedy te wiadomości o zarobkach ińskich rajców było na forum caffe-insko.Zawsze będziecie zapóźnieni :o

Odnośnik do odpowiedzi

Już nawet nie o to chodzi. Wszystkie wpisy poza tym, który zapraszał do użytkowania i tym gdzie krokus składał kondolencje nie były tworzone na bazie doszukiwania się tylko kopiowania i przenoszenia jakiejś treści z internetu (dodając źródło). Chcieli gazetki, telewizji i niewiadomo czego a nic samemu nie potrafią ani napisać ani nagrać. Gdzie jest jakieś nagranie z twórcami tego portalu? Świetny portal... Polecam go zwłaszcza tym, którzy nigdy nie kupują gazet. Chociaż pewnie tacy czytają strony internetowe gazet więc będą na bieżąco i oleją taki portal...

Odnośnik do odpowiedzi

Daj spokój z tym portalem! To "gówno" nie portal , ciągle te ułomne wpisy Krokusa.On chyba pozostałych twórców nie dopuszcza do klawiatury :P Dwóch radnych którzy sami stanowią prawo w gminie i kwestionują zarobki urzędników.A kto zatwierdza te podwyżki? Już niedługo sesja, zobaczymy jakie sobie podwyżki przygotują i czy Paluch z Racinem znów będą wychodzić z sali konferencyjnej? Tak na niby , że im na tym nie zależy.Nie wchodzę na ten śmietnik liwakowo-szafranowy bo nic tam nie ma.To nie mieszkańcy mają to ocenić tylko radni przed głosowanie przedyskutować i nie dopuścić do żadnych podwyżek pensji a oni już w tym budżecie przeznaczyli sobie 50 tys. na podwyżki pensji.To Szafran chciał stałych diet dla sołtysów a teraz mu się odwidziało? Wyrzucacie pieniądze na byle co a potem brakuje na inwestycje.Swietlice nie dokończone, mieszkania socjalne stoją, molo po mrozach rozleci, lampy nie świecą o normalnej porze, wszystko się sypie ale na podwyżki 50 tys. jest.Won mi z tymi łobuzami! Tacy radni są hańbą i wstydem dla mieszkańców! Posłuchajcie czasem jak jest w innych gminach.Nie ma gminy która nie przeznaczyła by puli pieniędzy na inwestycje a co u nas jest ogromna pula na podwyżki pensji.Mnie radny Szafran i Liwak nie przekonują tym pianiem w zmiany na lepsze.Odwrotnie przekonują, że nie warto sobie nimi głowy zawracać bo będzie na pewno gorzej.

Odnośnik do odpowiedzi

Niech sobie robią co chcą, czas pokaże co to za jedni. Nie wystarczy ludziom puścić filmik jak się młodzież upija i cieszy, że fajnie będzie się zarzygać po makaronie i skombinowanym alkoholu.Taki porządny portal a wrzuca byle co popadnie z yutobe.Ale niech piszą, pokazują niech włodarze wiedzą kto na nich patrzy.Chociaż w moim mniemaniu Liwak i Szafran nigdy nie zaatakują burmistrza.Raczej to będzie mydło.

Odnośnik do odpowiedzi
Niech sobie robią co chcą, czas pokaże co to za jedni. Nie wystarczy ludziom puścić filmik jak się młodzież upija i cieszy, że fajnie będzie się zarzygać po makaronie i skombinowanym alkoholu.Taki porządny portal a wrzuca byle co popadnie z yutobe.Ale niech piszą, pokazują niech włodarze wiedzą kto na nich patrzy.Chociaż w moim mniemaniu Liwak i Szafran nigdy nie zaatakują burmistrza.Raczej to będzie mydło.

Żeby jeszcze tam takie filmiki były a tam zwyczajnie nic nie ma. Pusto...

Odnośnik do odpowiedzi
Jako, że władza bardzo stara się wszystkim piszącym uświadomić, że Pan Andrzej "TW-Janek" Racinowski jest zbawieniem dla gminy Ińsko zapraszam władzę by mi wymienił zasługi Pana Andrzeja "TW-Janek" Racinowskiego. Myślę, że skoro tych dobrych uczynków jest tak wiele to na pewno należy je rozgłaszać. Ja na ten przykład bardzo chętnie się dowiem co takiego zawdzięczamy naszemu Burmistrzowi. Ale wydaje mi się, że będzie tego niewiele :lol: :lol:

ja bym chciała wiedzieć co teraz powie krokus na to ? jeżeli go tak zawzięcie bronił jako władza ? :

Odnośnik do odpowiedzi
krokus masz honor ?

krokus co masz łajzo i sprzedawczyku teraz do powiedzenia , zmieniłeś fronty ? czy się poprostu zeszmaciłeś całkiem .

Wiesz co to znaczy honor i stałość poglądów ?

Odnośnik do odpowiedzi
krokus co masz łajzo i sprzedawczyku teraz do powiedzenia , zmieniłeś fronty ? czy się poprostu zeszmaciłeś całkiem .

Wiesz co to znaczy honor i stałość poglądów ?

Nie ma go ani na liście Wildsteina ani na stronie IPNowskiej. Masz coś jeszcze do dodania?

Idź lepiej do swojego przełożonego Racinowskiego i zapytaj się jak sobie radzi z gminą bo chyba coraz słabiej wszystko idzie.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...