Skocz do zawartości

Uroki Ińska


Zima

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/swinoujscie-nowa-promenada-rekompensuje-brak-slonca

Popatrzcie jak gminy dbają o swój wizerunek? To się nazywa dzieło sztuki ha dech zapiera. My możemy tylko ślinkę łykać i czekać kiedy nasza promenada rymsnie do wody hahahaha

U nas jest Działoszewskiej nieśmiertelny rak z odrobiną kwiatków i połamane molo.Do tego te same dziury wokół kratek ściekowych. O sztuce możemy tylko pomarzyć lub ją sobie wyobrazić. burmistrz nie ma na swoje podwyżki a co dopiero na na rozwój miasta i gminy !!!

Odnośnik do odpowiedzi
Ha ha ha on czeka, że raka ukradną i zabierze monitoring! No a molo się rozsypie i będzie po ptokach. Samo się wszystko zrobi. Natura sama się obroni hahahahaha

Szkoda,że natura go nie wchłonie w tej dziurę poi żwirze....

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
Molo bez oświetlenia !!!
114c541eb07b2ea8cbd7937b481875ba.png

Wszystkie są do d***..... ;)

Przyjechałam sentymentalnie na kilka dni do Ińska, tego sprzed lat.Poszliśmy z mężem tradycyjnie pospacerować przy świetle lamp mola i pooglądać życie wodne, bo zawsze to było interesujące i nietypowe. Szok ! Ciemność,po lampach ani śladu ! Jaki cymbał podjął decyzję o likwidacji tej dodającej uroku i bezpieczeństwa promenady lamp ? Panie burmistrzu, co Pan robi, sprowadza tę miejscowość do epoki po II wojnie światowej. przecież te lampy były widoczne z drugiego brzegu od strony Rybki i tworzyły piękny widok w nocy. Co się takiego stało,że nie umie Pan docenić tych prostych iluminacji ? A przecież marzyły by się także kolorowe,podświetlane wieczorem wodotryski !!! Niech Pan zrezygnuje z zajmowanej posady,bo przez Pana miasteczko schodzi na psy. gdzie są wasi radni i mieszkańcy.Czyżbyście wracali do epoki kamienia łupanego ?

Odnośnik do odpowiedzi

A ty jesteś błazen i nie widzisz problemu wieśniaku. To jak widać wystarczy lampa naftowa i słoma w butach no może siano którego nie zbierasz. Nie rozumiesz, że to głos zawiedzionych turystów którzy Ińsko widzieli inaczej a zastają coraz większą ciemnotę. Czego tu wymagać od urzędaska tej gminy. No ciemnota i jeszcze raz ciemnota i to nie tylko ze względu na brak lamp ale na umyśle!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Na swój przyjazd do Ińska, weż ze sobą przenośną latarnię ledową ! Są takie w sprzedaży

Po co mam zabierać cokolwiek ja po prostu tu już nigdy nie przyjadę icon_cool.gif Jest tyle pięknych miejsc gdzie włodarze z otwartymi rękoma zapraszają na różne sposoby do przyjazdu turystów. Powiedziałabym stają na głowach żeby zapewnić przyjeżdżającym wypoczywać różnego rodzaju atrakcje. A tu jakiś prostak z wiochy będzie mi lampkę ledową kazał kupować. Wieśniaku nie będziesz miał moich pieniędzy i nie zarobisz na swoją pensję a jak nie znasz się na biznesie i nie wiesz na czym to polega to nie otwieraj dzioba. Zastanawiałam się czemu tu tyle ostrych wpisów na temat rządzących rajców ale teraz wiem, że mieszkańcy też mają tylko jedne nerwy i one puszczają kiedy takie wypowiedzi się czyta. Chciałam jeszcze powiedzieć, że w takim Łobzie, Węgorzynie, Dobrzanach, Chociwlu nikt by tak nie napisał bo tam turysta to gość z pieniędzmi i trzeba go szanować i zapewnić komfort. Co ty "gość" możesz zapewnić w Ińsku turystom? To zgnite molo, ledwo trzymające się barierki, cztery stare lampy w kierunku ośrodków. Może ty najzwyczajniej nie byłeś w tamtych stronach i nie wiesz co tam jest. Jeśli jesteś mieszkańcem to strasznie wrogim do ludzi a jeśli rajcą to strasznie prymitywnym i nie wiesz co tracisz. Idź po nauki do sąsiednich gmin i posłuchaj jak tam trwa promocja swoich miasteczek.Szkoda po prostu szkoda że tu taki prymityw i ciemnota. Ciekawe czy dziś są u was turyści bo w Chociwlu jest ful w sklepach trzeba się przepychać, kwatery zarezerwowane na całe dwa miesiące. Restauracje wieczorem i w południe pełne. Pytam cię "gość" czy u was też tak jest? Pozdrawiam i zapraszam do siebie bez zbędnego balastu jakim jest targanie lampki ledowej. Są lampy ,pięknie oświetlone jezioro , gospodarstwa agroturystyczne zadbane i atrakcyjne, Jednym słowem przyjeżdżasz i odpoczywasz bezstresowo.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
Strasznie śmieszna gmina :lol: takiej nie spotkałem jeszcze icon_eek.gif co rejon to obyczaj. Widać w tej do przyjezdnych są wrogo nastawieni. Nigdzie się z tym zjawiskiem nie spotkałem icon_redface.gif

Trochę gorszej pogody i nie gdzie się zając innymi rozrywkami, bo niczego tutaj nie ma.To co było za komuny istnieje nieomal niezmienione do dzisiaj, stąd wniosek ,że Ińsko zamienia się we wiochę bez przyszłości.

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam ale na wioskach życie tętni. To wy mieszczuchy nie umiecie zorganizować imprez. My lubimy i organizujemy wiele dla lokalnej społeczności jak i przyjezdnych. Ińsko to już i dla nas wiejskich ludzi jest dno.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
Dylemat ....

Moja rodzina jak zwykle od lat przyjechała na tzw."łono natury",trudno nawet pisać,bo żal ściska serce... Tutaj wszystko ginie.Od lat zaniedbania powiększające ogrom brudu,dewastacji i rozwoju.Jeździmy także w inne miejsca, dużo mniej atrakcyjne ale tam widać działania na rzecz korzystania z natury i jej uroków.Przykro to wyrazić ale w tej gminie nie widać władzy i jakiegokolwiek działania w celu przyciągnięcia turystów, reklamy czystej wody, chociaż pełnej puszek i butelek oraz plastikowych resztek.To dla odmiany wstyd dla turystów , nie umiejących uszanować tego co dała ludziom natura... Zastanawiamy się zarówno w rodzinie i w gronie znajomych nurkujących, dlaczego tutaj tak "biednie".Miejscowi mówią,że burmistrz jest już drugą kadencję a więc ma poparcie ludzi.... Można to zrozumieć pod warunkiem,że jego praca na rzecz tej gminy jest widoczna.Śmieją się ,że aby zwrócić na siebie uwagę,pod samą siedzibą wywalił spowolnienie normalnej jazdy ???? Czemu to ma służyć, skoro ruch tam niewielki i ulica prosta jak strzała ??? Mówią,że zapomniał o tych biedniejszych, którzy też muszą kupować.Trzyma "sztamę" ze sklepikarzami a ci głosami swoich rodzin popierają go w wyborach.Najbardziej widoczne to jest przy interesie na plaży, gdzie dla lokalnego biznesmena wybudowano ekstra parking, tuż na plaży ??? Patrzyliśmy i to jest niedorzeczne.W takim miejscu parking? Chyba coś jest nie tak, skoro jest dużo placów bardziej oddalonych od wody i plaży. Zamiast deptaka z miejscowymi atrakcjami, śmierdzące i włączające alarmy samochody.Po tych dwóch miesiącach rzeczywiście raj dla biznesmena.... ale czy dla uroków tego jeziora i plaży ? Z pomostu zniknęły lampy , zrobiło się ciemno i groźnie ...Już nie jest atrakcją oglądanie w wodzie ryb i innych stworzeń. No cóż , mogę napisać dużo więcej ale czy to zmieni nieudolność decydentów ? Można tylko liczyć,że ludzie,mieszkańcy prędzej czy później też to zauważą i dadzą wyraz swoich odczuć w wyborach. My uważamy,że gmina utknęła w miejscu,zamiast wykorzystując swoje naturalne uroki ,rozwijać się. Przecież pieniądz nie przyjdzie tam, gdzie bieda i brak koncepcji rozwojowych.Na domiar obok huku słyszalnego nawet w domach, mówią że z wypalarni węgla drzewnego ma jeszcze dojść żwirownia w samej miejscowość. Z wszystkimi jej uciążliwościami, tymi dla ludzi jak i przyrody ...Jeździmy tutaj od lat ale tak źle kiedyś nie było, czy Rada i Mieszkańcy tego nie zauważają. Z tego co wiemy od ponad 50 lat działała żwirownia w Storkowie, w tej samej gminie i to wcale nie mniejsza, byliśmy oglądnąć te księżycowe krajobrazy.Ale w gminie jakoś nie widać rozwoju wynikające z wpływów finansowych tej inwestycji. Panie Burmistrzu, może jednak warto się zastanowić, czy "skórka warta wyprawki" ? Może się okazać ,że zostawi Pan na następne pokolenia same zgliszcza o dziury w ziemi. O innych skutkach tego "cudu" muszą myśleć wszyscy, szczególnie miejscowi mieszkańcy ale i turyści.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...